Ministra Holcáta vytočili novináři. Odmítá s nimi o Zemanovi komunikovat

Praha - Ministru zdravotnictví a šéfovi lékařského konsilia starajícího se o hlavu státu zjevně dochází trpělivost. Martina Holcáta se totiž média neustále ptají na různé spekulace ohledně úrazu prezidenta Zemana. Proto do budoucna utnul přímý kontakt s médii ohledně zdravotního stavu prezidenta.

Poté, co se objevila zpráva, že si Miloš Zeman poranil při pádu koleno, začaly se šířit spekulace, že za tím byl alkohol či kolaps. Dokonce se objevilo tvrzení, že prezident prodělal mozkovou mrtvici.

Ministr zdravotnictví už je nejspíš zcela otrávený neustálým vyvracením těchto spekulací a proto vydal tiskové prohlášení, v němž do budoucna odmítá s médii přímo komunikovat.

"Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem, které byly prezentovány od počátku zmiňovaného zdravotního incidentu, a neustálým dehonestujícím a lživým zprávám v médiích, počínaje dnešním dnem se budeme ke zdravotnímu stavu pana prezidenta vyjadřovat pouze prostřednictvím oficiálních tiskových zpráv," píše Holcát.

Zároveň zopakoval oficiální verzi toho, jak se prezidentovi úraz stal. "Prezident v noci z 29. 10. na 30. 10. při zakopnutí o koberec upadl na pravou nohu a poranil si pravé koleno. Pro rostoucí otok a bolest vyhledal lékařskou pomoc na traumatologické ambulanci 1. ortopedické kliniky ve FN Motol. Bylo provedeno sonografické a rentgenové vyšetření pravé nohy, které prokázalo přítomnost tekutiny v kolenním kloubu, obsah byl punkcí vypuštěn (jednalo se o krevní výron). Současně byly provedeny laboratorní testy, které mj. absolutně vylučují přítomnost alkoholu v krvi," vyvrací naposledy spekulace.

Holcát také opakovaně odmítl informace, že je Zeman poraněn i v obličeji a z toho důvodu se vyhýbá kontaktu s veřejností. Léčba bolestivého zranění potrvá až několik týdnů. Během té doby bude prezident upoután na invalidní vozík.

Související

Více souvisejících

Martin Holcát Miloš Zeman

Aktuálně se děje

před 32 minutami

před 1 hodinou

ODS

Zemřel Petr Pleva, bývalý poslanec za ODS

Českou politickou scénu na přelomu března a dubna zasáhla smutná zpráva. Ve věku 66 let v úterý zemřel Petr Pleva, někdejší politik ODS a bývalý poslanec. Věcem veřejným se věnoval i na komunální úrovni v Brně. 

před 2 hodinami

Ilustrační fotografie.

Česká nafta zdražila v EU nejvíce, ukazují data. Expert zhodnotil dopad snížení daně

Česku opět náleží jeden primát v rámci zemí EU. Motorová nafta totiž v březnu v ČR zdražila v reakci na válku v Íránu vůbec v nejvýraznějším procentuálním rozsahu ze všech zemí EU, a to v přepočtu do eur o 42,6 procenta, plyne z dnešních nových dat Evropské komise. V EU jako celku ceny nafty přidaly ve sledovaném období ve dnech 2. až 30. března v přepočtu do eur 27,4 procenta.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

včera

U.S. Air Force, ilustrační fotografie

Rakousko zakázalo americkým vojenským letounům bojujícím s Íránem využívat svůj vzdušný prostor

Rakousko se rozhodlo zaujmout nekompromisní postoj vůči vojenským aktivitám Spojených států na Blízkém východě. Vídeň oficiálně oznámila, že americkým vojenským letounům zapojeným do konfliktu s Íránem zakazuje využívat svůj vzdušný prostor. Tento krok odůvodňuje zákonem o trvalé neutralitě a jasným politickým vymezením vůči administrativě prezidenta Donalda Trumpa.

včera

Pam Bondi

Trump nečekaně odvolal ministryni spravedlnosti Pam Bondiovou

Prezident USA Donald Trump se rozhodl odvolat Pam Bondiovou z funkce ministryně spravedlnosti, což potvrdily webu CNN zdroje blízké Bílému domu. Na její místo dočasně nastoupí Todd Blanche, dosavadní náměstek ministryně, který povede resort jako úřadující generální prokurátor. Trump toto rozhodnutí oznámil na své sociální síti Truth Social s tím, že Bondiová přechází do soukromého sektoru.

včera

Prezident Trump

Trump odstartoval válku, kterou Evropa nechtěla. Ukončením snahy o otevření Hormuzského průlivu ji hodil přes palubu

Politická a ekonomická stabilita Evropy prochází v posledních týdnech zatěžkávací zkouškou, kterou vyvolala jednostranná rozhodnutí Washingtonu. Americký prezident Donald Trump koncem února oznámil začátek války s Íránem a vzkázal tamnímu lidu, aby po skončení bojů převzal vládu do svých rukou. Podobně asertivní tón nyní volí i směrem ke svým evropským spojencům, kteří se potýkají s drtivými následky tohoto konfliktu.

včera

Benzinky

USA zažívají kvůli válce v Íránu cenový šok. Počet lidí nespokojených s Trumpem roste

Současné prudké zdražování pohonných hmot se zdaleka netýká pouze tradičně nákladnějších demokratických států, jako je například Kalifornie. Aktuální data asociace AAA, která analyzovala stanice CNN, ukazují překvapivý trend u republikánských regionů. Sedm amerických států s nejvýraznějším nárůstem cen za poslední měsíc tvoří výhradně oblasti, kde v roce 2024 zvítězil Donald Trump.

včera

včera

včera

včera

Írán, ilustrační fotografie.

Írán se Trumpa stále nezalekl. Teherán slibuje ničivou odvetu

Írán reagoval na nejnovější výhrůžky, které americký prezident Donald Trump pronesl ve svém projevu k národu. Opět pohrozil útoky na íránské elektrárny a ropná zařízení. Teherán mu vzkázal, ať se připraví na odvetu, protože Američané musí zaplatit za vyvolanou agresi. 

včera

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Pokus o vraždu ve vězení. Vězeň napadl jiného příborem

Policie se od středy zabývá násilným činem v jedné z českých věznic. V Kynšperku nad Ohří došlo k napadení mezi dvojicí trestanců. Zatímco jeden z nich skončil s vážným zraněním v nemocnici, druhý je podezřelý z pokusu o vraždu. 

včera

včera

včera

Trump s projevem neuspěl. Trhy tentokrát neuklidnil

Americký prezident Donald Trump tentokrát v jedné věci se svým projevem neuspěl. Nepodařilo se mu uklidnit trhy s ropou či akciemi. Investoři zjevně přestávají důvěřovat jeho slovům, že válečný konflikt s Íránem brzy skončí. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy