Praha - Generální ředitel České televize Petr Dvořák otočil a o řešení stížnosti na neobjektivitu ČT rozhodl sám. Nic špatného se podle něj nestalo. Komisi, která měla stížnost prošetřit, pak rozpustil.
Dvořák předložil Radě ČT své stanovisko ke stížnosti více jak dvou desítek pracovníků domácího zpravodajství na neobjektivitu. "Oproti původním předpokladům mezi nimi ale není finální zpráva expertní komise. Zde chci jen konstatovat, že po konzultaci s jejími členy jsem se rozhodl její činnost ukončit," uvedl hned v úvodu. Tu z pěti členů tvořila nakonec jen trojice. Zbylí dva odešli na vlastní žádost.
Generální ředitel tak rozhodl úplně bez expertní komise. "Na základě všech mně dostupných informací konstatuji, že podle mých zjištění nedošlo k porušení zákona o České televizi ani etického kodexu České televize a že nedošlo k vážnému narušení vyváženosti a korektnosti zpravodajství ČT. Z tohoto pohledu tedy považuji podnět části pracovníků redakce zpravodajství za neoprávněný," popsal svůj závěr.
Slíbil ale vytvoření tzv. Editoriálního panelu, který bude působit na více úrovních a nespokojení pracovníci se na něj budou moct obrátit, pokud se jim bude zdát něco špatně.
Dodal pak, že nikdo ze stěžovatelů nebude za projevení svého názoru postihován, přestože je podle Dvořáka jejich stížnost neoprávněná.
Související
Klempíř se s umělci na ničem neshodl. Cibulka a Jagelka s ním uzavřeli sázku
Českou televizi opouští známá moderátorka. Už má nové angažmá
Aktuálně se děje
před 36 minutami
Češi vystoupit z EU nechtějí, ukazuje průzkum
před 1 hodinou
Si Ťin-pching prolomil mlčení. Poprvé se vyjádřil k čistkám ve velení armády
před 2 hodinami
Ruské úřady nařídily úplné zablokování WhatsAppu. Chtějí dostat uživatele na státem sledované aplikace
před 2 hodinami
Z olympiády byl vyloučen ukrajinský skeletonista. Měl na helmě sportovce zabité během války
před 3 hodinami
Po rozsáhlém útoku v Oděse jsou bez proudu statisíce lidí
před 4 hodinami
Hygienici stahují z trhu kojenecké výživy. Mohou být kontaminované
před 5 hodinami
Hluboká krize důvěry. Lidé už ve spojenectví s USA nevěří, co bude po odchodu Trumpa nikdo netuší
před 5 hodinami
10 milionů, jinak konec dohod s EU. Švýcarsko čeká v létě bizarní hlasování
před 6 hodinami
Republikáni se postavili Bílému domu, blokují cla proti Kanadě. Čekají vás problémy, vzkázal jim Trump
před 7 hodinami
Počasí se citelně ochladí. O víkendu se vrátí silné mrazy
včera
Zelenskyj popřel spekulace, že chce vyhlásit termín voleb nebo referendum o mírové dohodě
včera
Vonnová má za sebou tři operace. Její otec má o její budoucnosti jasno
včera
Bílý dům smazal Vanceův příspěvek na sociálních sítích
včera
Netanjahu opět míří za Trumpem. Už se s ním setkal vícekrát než jakýkoliv jiný lídr
včera
Ideologie ustupuje, prim hrají peníze. Ukrajinci, kteří zrazují svou vlast, končí na dlouhé roky ve vězení
včera
Olympijský debut na jedničku. Vinklárková nejlepší Češkou ve vytrvalostním závodě, vyhrála Simonová
Aktualizováno včera
Tragická střelba v Kanadě. Terčem se stala škola, devět mrtvých
včera
Epidemické šíření chřipky v Česku. Odborníci vyhlížejí snižování aktivity
včera
Babiš v Rakousku a na Slovensku. S Ficem a Stockerem řešil evropské priority
včera
Extrémní počasí ve Španělsku. Padají rekordy, zemi trápí povodně
Extrémní počasí panuje v úvodních týdnech letošního roku na Pyrenejském poloostrově. Srážek je takové množství, že na to upozornil i Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V oblasti způsobily povodně, které si vyžádaly oběti na životech.
Zdroj: Lucie Podzimková