Praha - Podnikatel Ivo Rittig obviněný v kauze údajného vyvádění peněz z pražského dopravního podniku vzbudil založením účtu na sociální síti Twitter velký ohlas u široké veřejnosti. Jeho prostřednictvím humorně a velmi často komentuje současné dění točící se kolem jeho osoby a komunikuje skrze něj s novináři. V poslední době například prohlásil, že Karel Randák je za pitomce.
Veliký ohlas vzbudila jeho zpráva, v níž vzkázal přes svůj twitterový účet ministru financí Andreji Babišovi: "Ahoj, na to, jak dlouho se známe a co máme spolu za sebou, bys nemusel plácat takové nesmysly. Ivo."
Reagoval na Babišova slova, která pronesl na tiskové konferenci po středečním jednání vlády, kdy se v debatě o zdravotnictví zmínil právě o osobě Rittiga. Prý když chtěl ministr zdravotnictví Rusnokovy vlády zjistit detaily hospodaření nemocnice Na Homolce, nezdařilo se mu to, protože tam "všechno ovládal Rittig".
Andrej Babiš následně potvrdil, že se s podnikatelem opravdu zná. "S panem Rittigem se znám dlouho, je to nějakých patnáct let určitě. Známe se z tenisu v Prostějově, konaly se tam turnaje," uvedl pro Právo.
Rittig v následné reakci na ministrova slova přidal další poznámku: "Vždycky jsme byli v dobrých vztazích, nic jsme si nikdy neprovedli. A Randák je zas za pitomce, chudák skoroprezident," poukazuje podnikatel na Randákovu někdejší ohlášenou prezidentskou kandidaturu.
K Babišovi se následně vrátil ještě jednou, když se jej jeden z uživatelů sítě zeptal na minulost šéfa hnutí ANO: "Dobré ránko, Vy to budete určitě vědět. Byl ten Andrej opravdickej agent, nebo ne?"
Rittig se v následné odpovědi Babiše zastal: "Dobré ráno, nevím, to proti němu používají různí křiklouni. Mě vždycky zajímaly konkrétní vztahy, a to je i tenhle případ," píše.
S kauzou Nagyová si ještě užijeme
Jak je vidno, Rittig používá síť na komentování současné justiční situace velmi rád. Jeden z uživatelů sítě mu napsal: "Dobrý den, jsme si ve škole říkali, že ještě pár dalších zoufalých pokusů státní moci a budete populární jak Kájínek. Bude film?"
Podnikatel však využil příležitosti a neodpustil si narážku na státní zástupce: "Zdravím, nemusí být film, ani nemusím být populární. Stačí, když se prokurátoři zase začnou chovat jako státní zástupci," píše v odpovědi.
Neodpustil si ani humornou poznámku ke kauze Nagyová. Český rozhlas informoval o kriminalistech, kteří si za loňský rok vyžádali údaje o telefonních hovorech ve sto třiceti tisících případech. V reakci na tuto zprávu Rittig píše: "Dobrý bude, až se zjistí, kolik jich je od ÚOOZ v rámci akce Nagyová a s jakým zdůvodněním. To ještě zažijeme věci."
Kubíček o mně pořád žvaní
Rittigově poznámce se nevyhnul ani pražský advokát Kolja Kubíček, známý obhajobou vraha Kajínka nebo bratrů Hamplových, kteří v Praze před více jak deseti lety údajně přepadli sedmnáctiletého Patrika Řeháka. Ústavní soud dnes rozhodl, že advokát musí podstoupit pozorování v psychiatrické léčebně a tato událost neunikla ani podnikateli.
"Neznáte někdo toho Kubíčka advokáta, co o mně pořád žvaní? Není to ten, co všichni jeho klienti jsou zavření?" píše Rittig s neskrývaným úsměvem.
Mezi svými přínivci se podnikatel těší velké popularity. Dočkal se například podpory od uživatele, který mu napsal: "Zdravím Vás, jen jsem Vám chtěl říct, že jste frajer a držím Vám palce. Ať jde naše PČR a statní zástupci do.! Hodně úspěchů." Rittig následně reagoval: "Taky zdravím, stačí, když se začnou chovat jako normální lidi, nejsme přece v SSSR."
Související
V Pandora Papers se objevil i bývalý politik ČSSD Benda či lobbista Rittig
Svědek proti Rittigovi Sitta vymohl od státu odškodné 1,8 milionu
Ivo Rittig , Andrej Babiš , Karel Randák
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Zelenskyj popřel spekulace, že chce vyhlásit termín voleb nebo referendum o mírové dohodě
před 2 hodinami
Vonnová má za sebou tři operace. Její otec má o její budoucnosti jasno
před 2 hodinami
Bílý dům smazal Vanceův příspěvek na sociálních sítích
před 4 hodinami
Netanjahu opět míří za Trumpem. Už se s ním setkal vícekrát než jakýkoliv jiný lídr
před 5 hodinami
Ideologie ustupuje, prim hrají peníze. Ukrajinci, kteří zrazují svou vlast, končí na dlouhé roky ve vězení
před 5 hodinami
Olympijský debut na jedničku. Vinklárková nejlepší Češkou ve vytrvalostním závodě, vyhrála Simonová
Aktualizováno před 6 hodinami
Tragická střelba v Kanadě. Terčem se stala škola, devět mrtvých
před 6 hodinami
Epidemické šíření chřipky v Česku. Odborníci vyhlížejí snižování aktivity
před 7 hodinami
Babiš v Rakousku a na Slovensku. S Ficem a Stockerem řešil evropské priority
před 8 hodinami
Extrémní počasí ve Španělsku. Padají rekordy, zemi trápí povodně
před 8 hodinami
Dobrá zpráva z Milána. Sáblíková se rozhodla nastoupit do příštího závodu
před 9 hodinami
Zapsaly se do historie. Ženy, které obětovaly život pro vědu
před 9 hodinami
Fiala prozradil, jak bude pokračovat jeho politická kariéra
před 10 hodinami
Klempíř se s umělci na ničem neshodl. Cibulka a Jagelka s ním uzavřeli sázku
před 11 hodinami
Pavel odhalil svůj program na Mnichovské konferenci. Jede tam i Macinka
před 12 hodinami
Napadení v Chrudimi. Osoby se znaly, kriminalisté vyšetřují případ jako vraždu
před 13 hodinami
Trump před lety mluvil s policií o Epsteinovi, odhalil dokument FBI
před 13 hodinami
Poslední rozloučení s Brejchovou má termín. Bude bez státních poct
před 14 hodinami
Lyžařskou kombinaci vyhrály Rakušanky, vrátila se Vlhová. V boulích se představil Kroupa
před 16 hodinami
K zimnímu počasí patří sníh. Meteorologové řekli, jaká je aktuální situace
Meteorologická zima pokračuje až do konce února, ale sníh se z nížin vytratil již v posledních dnech. Na horách se ale místy drží desítky centimetrů sněhové pokrývky. Další nadílky se na některých místech v Česku dočkáme snad o víkendu.
Zdroj: Jan Hrabě