Jak si žije Zemanův poradce a jeho žena? Něco tady nesedí, tvrdí deník

Praha - Rodina rezidentova poradce Martina Nejedlého si podle zjištění MF Dnes žije v luxusu. Vlastní několik nemovitostí včetně vily na Hanspaulce a jeho žena si před několika lety pořídila byt v centru Prahy, který ji údajně vyšel zhruba na desetinu tržní ceny.

Byt v centru Prahy o velikosti 42 čtverečních metrů získala manželka Martina Nejedlého za 297 tisíc, což je prý zhruba desetina jeho tržní ceny. Od stejného prodejce získala ještě ten samý den tisícimetrový pozemek v zástavbě rodinných domů u Říčan. Za metr čtvereční zaplatila v roce 2006 130 korun.

Sám Nejedlý má podle deníku financování svých nemovitostí zahaleno tajemstvím. V roce 2008 si pořídil vilu v pražské luxusní čtvrti Hanspaulka za necelých 20 milionů korun.

Platbu následně financoval prostřednictvím hypotéky ve výši 17 milionů korun, což by podle MF Dnes činilo na splátkách zhruba 80 tisíc měsíčně, není však jasné, jak by si na ně vydělal.

Podle listu se lze domnívat, že zásadní příjmy má Nejedlý z jím řízené firmy Lukoil Aviation Czech, jeho příjmy jsou totiž srovnatelné s vysokými manažerskými platy v největších českých firmách.

Z účetních uzávěrek v posledních letech ale prý vyplývá, že firma skončila v minusu. Nejedlého firma navíc čelí státní žalobě za nezaplacení 27,5 milionu korun za nedodané palivo do Státních hmotných rezerv.

Související

Ilustrační fotografie.

Tramvaje se předčasně vrací k Pražskému hradu

První tramvaje se již zítra po více než tříměsíční výluce vrátí do okolí Pražského hradu. Může za to změna postupu prací při rekonstrukci tratě, vysvětlil pražský dopravní podnik. V jednom směru ale bude provoz ještě týden omezen. 

Více souvisejících

Praha Miloš Zeman

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

včera

Ministerstvo zdravotnictví

V Česku se nastavují pravidla pro bezpečné využívání AI ve zdravotnictví

Bezpečné zavádění umělé inteligence do českého zdravotnictví, podpora zdravotníků při využívání moderních technologií a společná příprava odborných doporučení. To jsou hlavní cíle memoranda o spolupráci, které dnes podepsalo Ministerstvo zdravotnictví České republiky společně s Českou asociací umělé inteligence, Českou lékařskou společností J. E. Purkyně a Institutem postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví.

včera

Linda Nosková

Wimbledon ovládly Češky. Díky nekompromisnosti nakonec slaví Nosková

Ženské finále slavného tenisového Wimbledonu nabídlo z českého pohledu naprosto snové složení. Poprvé v historii se v něm totiž střetly v sobotu dvě české tenistky – Karolína Muchová a Linda Nosková. Jednalo se tak už pouze o to, kdo z nich se stane v pořadí již pátou českou vítězkou travnatého turnaje a kdo tak naváže na Janu Novotnou (1998), Petru Kvitovou (dvojnásobnou vítězku z let 2011 a 2014), Markétu Vondroušovou (2023) a Barboru Krejčíkovou (2024). 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

V Česku je přes 300 tisíc řidičáků s končící platností, upozornil úřad

Řidiči, kterým ještě do konce letošního roku skončí platnost řidičského průkazu, mohou k jeho výměně využít jednoduchou cestu přes Portál dopravy. Upozornilo na to ministerstvo dopravy. Elektronické podání žádosti je rychlé a bezpečné, vyměněný průkaz z důvodu uplynutí platnosti lze vyzvednout například ve výdejním boxu.

včera

Modžtaba Chámeneí

Ajatolláha pomstíme, přislíbil mladší Chameneí spoluobčanům

Írán nadále slibuje odplatu za smrt ajatolláha Alího Chameneího, jenž přišel o život na začátku nynějšího konfliktu mezi Íránem na jedné a USA a Izraelem na druhé straně. V posledních dnech se ostatně objevily informace o přípravě atentátu na amerického prezidenta Donalda Trumpa. 

včera

včera

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Poslanci schválili novelu stavebního zákona. Proces má zrychlit a zjednodušit

Poslanecká sněmovna v pátek v závěrečném hlasování schválila novelu stavebního zákona. Tato klíčová legislativní změna má podle ministerstva pro místní rozvoj za cíl zásadně zrychlit a zjednodušit povolovací procesy v Česku, omezit roztříštěnost řízení, zkrátit průtahy a posílit právní jistotu stavebníků, obcí i investorů. 

včera

včera

včera

Donald Trump

Trump vyhrožuje Íránu úplným zničením

Americký prezident Donald Trump pohrozil Íránu úplným zničením, pokud se ho Teherán pokusí zavraždit. Trump zdůraznil, že americká armáda má připravené stovky raket a také pokyny pro případ, že se takový scénář naplní. 

včera

včera

včera

včera

Léto v Praze

Počasí: Tropické teploty se příští týden vrátí, oteplí se už o víkendu

Víkendové dny a následující pracovní týden přinesou do České republiky převážně slunečné počasí s postupně rostoucími teplotami, které v druhé polovině období překročí tropickou třicítku. Výjimkou bude severovýchod území, kde se bude držet o něco více oblačnosti a teploty tam zůstanou nižší než ve zbytku země.

10. července 2026 21:36

CNN: Írán se pokouší o obnovu svých jaderných zařízení, memorandu navzdory

Exkluzivní satelitní snímky, které získala a analyzovala stanice CNN, naznačují, že se Írán pokouší o obnovu svých jaderných zařízení. Tyto aktivity vyvolávají vážné otázky, zda Teherán neporušil memorandum o porozumění, které podepsal se Spojenými státy koncem června. K obnovení prací přitom došlo ještě předtím, než americký prezident Donald Trump fakticky signalizoval konec této dohody zahájením nových vojenských úderů na zemi.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy