Babiš: Matka Země a otec Slunce nám poslaly vzkaz, zatmění je znamení. Novým videem premiéra se baví tisíce lidí

Příznivci premiéra Andreje Babiše si už zvykli, že každou neděli vydává na sociální síti své pravidelné hlášení o událostech z uplynulého týdne. Tentokrát své "čau lidi" pojal Babiš formou videa, jeho úvod ale překvapil tisíce lidí.

Andrej Babiš
doporučujeme

Babišovo shrnutí týdne většinou obsahuje okénko do jeho pracovních aktivit a místy i více či méně zavádějící názory na situaci v Česku. Tentokrát ale začal premiér velmi netradičně.

"Ve 23:43 byl slunovrat, zatmění Slunce, Měsíc v novu a matka Země a otec Slunce nám vzkázali, že máme spolupracovat, aspoň 4 měsíce," uvedl k překvapení mnohých Babiš.

Video, či spíše tato vystřižená část, se začala šířit po internetu rychlostí blesku. Sdílelo jej několik stovek lidí a jen na jednom z těchto profilů na facebooku má přes 50 000 zhlédnutí. Skutečný počet bude podstatně vyšší.

Zatímco ale na oficiálním účtu premiéra jeho fanoušci podporují, jinde je situace o poznání méně příjemná. Lidé Babiše osočují z amatérské astrologie i pomatení smyslů.

"A co zatmění měsíce v jeho hlavě? Není to trestné vypouštět takové bláboly jeho zmatenou nelogickou češtinou?" ptá se například jedna z diskutujících. "Tak tomu říkám ultra psycho!!!" uvedl další.

"Psychopat premiérem," tvrdí další diskutující. Jiní ho obviňují například z požití drog. Video navíc okomentovali i někteří politici, i když o poznání slušňeji. "Neeeee," napsal předseda Pirátů Ivan Bartoš.

"Tohle z vás zbude, když se k vám obrátí zády takřka celá Evropa a cicmá se s vámi leda Orbán. Přesto vám doma salutuje policejní prezident, jde z cesty státní zástupce a z ruky zobe "spravedlnost". Tohle z vás zbude: trapnost. Malost. Hanba. Nebetyčná zbabělost....," napsal člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka.

Babiš zřejmě reagoval na páteční rezoluci

Babišova slova o jednotě jsou patrně reakcí na kroky Evropského parlamentu, který v pátek jasnou většinou hlasů schválili usnesení kritické k možnému střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše.

Šéf vlády podle europoslanců zpochybňuje nezávislý výkon své funkce, neboť se podílí na rozhodování o penězích z rozpočtu Evropské unie a zároveň kontroluje holding Agrofert.

Rezoluce vyzývá Evropskou komisi k nulové toleranci vůči střetům zájmů a české úřady k tomu, aby vytvořily spolehlivý systém jejich odhalování a potírání. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Maximum meteorického roje Geminidy v noci z neděle na pondělí

12.12.2020 09:32 Tou nejbližší je maximum meteorického roje Geminidy v noci z 13. na 14. prosince, a to za ideálních…

Meteorický roj Geminidy je tady. V noci z neděle 13. prosince na pondělí…

10.12.2020 10:36 Ostatně, třeba ještě budeme v karanténě nebo se na home-office můžeme dospat. Naše planeta totiž…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama