Tragédie se v sobotu stala na motokrosových závodech v Benátkách u Litomyšle na Svitavsku. Jeden ze závodníků zemřel, uvedla policie na sociální síti. Okolnosti smutné události jsou předmětem vyšetřování.
Policie o tragédii informovala před 16. hodinou na sociální síti X. "Při organizovaných motokrosových závodech na Svitavsku došlo k pádu a úmrtí jednoho z jezdců (ročník 1960)," napsala policie s tím, že zjišťuje okolnosti a příčiny neštěstí.
Podle informací webu novinky.cz vyjížděli záchranáři na místo smutné události o půl třetí odpoledne. "Aktivována byla také letecká zdravotnická služba z Olomouckého kraje, ale už v půli letu byl vrtulník vracen zpět, neboť zranění byla neslučitelná se životem," sdělila serveru mluvčí záchranářů Alena Kisiala.
V kraji jde již o druhou tragickou událost během posledního březnového víkendu, kterou se zabývá policie. Už od ranních hodin se strážci zákona zabývají případem násilné smrti muže po potyčce několika osob v centru Pardubic.
Policie v sobotu po poledni uvedla, že zadržela dva podezřelé cizince. "Nyní ve věci probíhají úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti. Oba muži budou v nejbližších hodinách obviněni," dodala.
Související

Další incident na motokrosu. Dívku zranila motorka, která vyletěla mezi diváky

Motorkář při závodech na Plzeňsku vlétl do diváků, čtyři zranění
Motokros , Policie ČR , záchranáři , Pardubický kraj
Aktuálně se děje
před 51 minutami

Víkendové počasí oteplení nepřinese. Na léto si ještě počkáme
včera

Co se stovkami ruských miliard? Rodí se nový plán
včera

USA dochází trpělivost: Nejsme žádná charita, zní z OSN
včera

První ztráta pro českou reprezentaci. Na hokejovém MS už nebude pokračovat Kondelík
včera

Slovinci nadále čekají na výhru na MS. Norové po Češích nestačili ani na Němce
včera

Trump opět zahýbal ekonomikou. Chce mít ceny léků jako zbytek světa
včera

Zelenskyj: Na jednání jsme pozvali i Trumpa. Pokud Putin nepřijede, nechce ukončit válku
včera

"Teď jde o všechno." Koalice Spolu zahájila předvolební kampaň, podpořil ji Bolek Polívka
včera

Jen jeden z nich je čestný a důstojný muž, Zelenskyj nemá důvod Putinovi věřit, říká Midttun pro EZ
včera

Proč opět Saúdské Arábie? Pro cíl Trumpovy první zahraniční cesty existuje jednoduché vysvětlení
včera

Zatímco svět řeší Ukrajinu, Trump v tichosti přetváří globální strategii USA. Zaměřuje se na pět klíčových uzlů
včera

Květen není jen o prvním máji. Přináší patnáct dní, kdy jsou Češi jednotní
včera

Měl by Pákistán šanci porazit Indii? Má eso v rukávu, na které největší země světa nestačí
včera

Fico se bojí kritiků. Svolává Bezpečnostní radu, che zrušit víkendové politické debaty
včera

Trump dorazil do Saúdské Arábie. Na první zahraniční cestu si s sebou vzal Muska
včera

Izrael čelí tvrdému obvinění: Palestince týrá hlady, zadržuje humanitární pomoc
včera

Gérard Depardieu je vinen. Za obtěžování ale vyvázl jen s podmínkou
včera

Trumpovy nemístné výhrůžky. Exšéf NATO se ohradil, jde o Grónsko
včera

Mimořádná zpráva Setkání, které vstoupí do historie. Trump možná poletí do Turecka na schůzku Putina se Zelenským
včera
Rozhodnuto. Prezident Pavel vyhlásil termín sněmovních voleb
Češi rozhodnou o novém složení Poslanecké sněmovny na začátku října. Prezident Petr Pavel v úterý vyhlásil termín letošních parlamentních voleb. Rozhodnutí hlavy státu musí ještě posvětit premiér Petr Fiala (ODS).
Zdroj: Jan Hrabě