Ukrajina předala české policii pětici osob, má jít o podvodníky

České orgány činné v trestním řízení si v pondělí od ukrajinských úřadů převzali pětici osob k trestnímu stíhání. Podle informací z Ukrajiny jde o domnělé podvodníky, kteří měli z lidí vylákat miliony eur. 

"Ukrajinští kolegové předali v pondělí do ČR 5 osob k trestnímu stíhání. Předání a eskortu zajistili kolegové z Ředitelství pro mezinárodní policejní spolupráce. Na všechny jsme podali návrh na vazbu," uvedli policisté z Vysočiny ve středu prostřednictvím profilu Policie ČR na sociální síti X.

Policie sdělila, že až to bude možné, sdělí k případu další podrobnosti. Nicméně server Ukrainska Pravda už v úterý napsal, že ukrajinská policie předala do Česka pět osob, které jsou podezřelé z vylákání milionů eur od stovek českých občanů.

Podvodníci se měli vydávat za pracovníky bank a tvrdit lidem, že jejich účty se staly terčem hackerů, proto je třeba převést peníze na jiný účet. Obětí je podle webu přes 600. Podezřelí měli používat tzv. spoofing, kdy se zobrazuje volanému známé číslo, ačkoliv ve skutečnosti volá někdo úplně cizí. 

Zločineckou síť měli tvořit Češi i Ukrajinci. Z válkou zmítané země má být v budoucnu vydána ještě další osoba. 

Související

Více souvisejících

Policie ČR krimi podvod Ukrajina

Aktuálně se děje

před 8 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Počasí, ilustrační fotografie.

Teplejší počasí vydrží až do čtvrtka, ukazuje předpověď

Oteplení doprovázené oblevou začalo již o uplynulém víkendu a bude pokračovat i v tomto týdnu. Dnes jsou očekávány nejvyšší denní teploty v rozmezí 5 až 9 °C. Nad nulou bude i v následujících dnech, vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Aktualizováno včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Netanjahu hovořil po Bidenovi i s Putinem a nešetřil kritikou Moskvy

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu mluvil po americkém prezidentovi Joe Bidenovi i s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle dostupných informací zkritizoval alianci Ruska s Íránem a vyjádřil nespokojenost s postojem Moskvy k probíhající válce s teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy.

včera

Aktualizováno včera

včera

Betlém, ilustrační fotografie.

Největší betlém na světě je v Čechách

Betlémářství má u nás dlouhou tradici. Již před několika staletími zdobily jesličky o Vánocích kostely i domácnosti. Specifické jsou betlémy mechanické, v nichž se jednotlivé figurky pohybují. Autor největších mechanických jesliček na světě pochází z Čech, narodil se před 185 lety, dne 13. prosince 1838. Jmenoval se Tomáš Krýza a jeho Krýzovy jesličky jsou pojmem známým po celém světě i zapsaným v Guinnessově knize rekordů.

včera

včera

včera

včera

Kupka věří, že potraviny zdražovat nebudou. Jinak může zasáhnout stát

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) doufá, že potraviny v příštím roce nebudou zdražovat, ačkoliv již bylo zvýšení cen veřejnosti avizováno. Podle Kupky mohou obchodním řetězcům v následujících měsících hrozit pokuty od antimonopolního úřadu. Řekl to v televizním diskuzním pořadu Partie.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy