V Praze vystoupí The Weeknd. Policie apeluje na využití posílené MHD

Populární kanadský zpěvák The Weeknd v neděli vystoupí v pražských Letňanech, kam tak zamíří desítky tisíc lidí. Policie doporučila návštěvníkům využití městské hromadné dopravy, která bude posílena. Vlaky na všech linkách metra pojedou ve zkrácených intervalech. 

Vystoupení hlavní hvězdy večera začne ve 20 hodin, doprovodný program však má probíhat už do 16. hodiny. Pražská policie informovala, že v Letňanech dojde v souvislosti s koncertem k uzávěrám pozemních komunikací.

"Důležitá informace pro občany je, že do uzávěry bude umožněn vjezd pouze složkám Integrovaného záchranného sytému, městské hromadné dopravě a rezidentům, kteří v dané lokalitě bydlí. Především rezidenty pak musíme upozornit, že pro jejich rychlejší odbavení na uzávěrách je vhodné mít připravenou rezidenční kartu, aby policisté nemuseli kontrolovat bydliště podle občanského průkazu," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Strážci zákona apelují na návštěvníky, aby k příjezdu využili především MHD. Mimopražským lidem doporučují odstavit auto na některém z parkovišť P+R. "Pro osobní motorovou dopravu je v lokalitě značně omezená parkovací kapacita a každý, kdo chce přijet autem, riskuje několikahodinové čekání v kolonách, které se dají předpokládat," upozornila mluvčí. 

Dopravní podnik hlavního města Prahy avizoval posílení spojů, především o necelou hodinu prodlouží provoz všech tří linek metra. Na lince C budou vlaky jezdit mezi 15. a 20. hodinou v intervalu dvě a půl až tři minuty místo standardního nedělního provozu v intervalu 5 minut. Po 22. hodině bude interval zkrácen dokonce na 120 vteřin. Intervaly se na čtyři až pět minut zkrátí také na dalších dvou linkách.

"Poslední vlak z Letňan na lince C vypravíme v 0:34. Odjezdy posledních vlaků na lince A ze stanice Muzeum jsou ve směru Nemocnice Motol naplánovány na 0:46 a ve směru Depo Hostivař na 0:47. Odjezdy posledních vlaků na lince B ze stanice Florenc jsou naplánovány ve směru Zličín na 0:51 a ve směru Černý Most na 0:54," uvedl dopravce. Provoz bude posílen i na autobusové lince 195. 

Související

Více souvisejících

The Weeknd (zpěvák) Praha MHD Praha Policie ČR koncerty

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Markéta Pekarová Adamová

Pekarová Adamová vyrazila do Pobaltí. Lotyšsko dá čtvrt miliardy na munici pro Ukrajinu

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) navštívila v rámci baltské cesty Lotyšsko. V Rize jednala s předsedkyní parlamentu Daigou Mieriņou o dalších způsobech podpory Ukrajiny a s premiérkou Evikou Siliņou o bezpečnostní i ekonomické spolupráci. Na místní vojenské základně navštívila také české vojáky pomáhající chránit východní křídlo NATO.

včera

včera

Pavel Novotný (ODS) na 29. kongresu strany

ODS rozhodne o osudu Pavla Novotného až po eurovolbách

Výkonná rada ODS bude v úterý 11. června rozhodovat o osudu starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného, jemuž kvůli některým vyjádřením hrozí vyloučení z vládní strany. Informovala o tom agentura ČTK. Rozhodnutí tak padne až po volbách do Evropského parlamentu. 

včera

Princ William se svou rodinou

Princ William obstál v těžké zkoušce. Spekulace jeho ženě na zdraví nepřidaly

Britskou monarchií v prvních měsících letošního roku otřásly diagnózy, které si vyslechli král Karel III. a princezna Kate. U obou členů královské rodiny byla odhalena rakovina. Oporou jim samozřejmě jsou nejbližší, důležitá je zejména role prince Williama. Následník trůnu se ale s atmosférou v Británii vyrovnával dost těžce. 

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Alexander De Croo

Moderátor po útoku na Fica vyzval k odstranění belgického premiéra

Belgický premiér Alexander De Croo podal ve čtvrtek stížnost na rozhlasového moderátora, který posluchače vyzýval k jeho "odstranění". Nejmenovaný moderátor, kterého vyšetřuje policie, se tak vyjádřil v souvislosti se středečním atentátem na slovenského premiéra Roberta Fica. 

včera

Rakušané se v Praze postarali o další senzaci, připsali si historické vítězství nad Finskem. Švédové překvapení nepřipustili

Dívat se na zápas hokejového MS v Česku, ve kterém hrají rakouští hokejisté, se hokejovým fanouškům vyplatí. Poté, co dokázali dostáhnout duel s Kanadou do prodloužení poté, co ve třetí třetině nastříleli pět branek, nyní zaskočili dalšího favorita turnaje a o Finy. Ti sice vedli 2:0, jenže vedení postupem času ztratili a co víc, v poslední vteřině dokázali zápas otočit zásluhou své životní trefy Benjamina Baumgartnera, který se postaral o rakouskou historickou výhru nad tímto severským soupeřem. To Švédové nadále jedou na vítězné vlně a po zdolání Kazachstánu 3:1 už se o nich může pomalu mluvit jako o čtvrtfinalistech.

Zdroj: David Holub

Další zprávy