V centru Prahy v sobotu zemřel po pádu z pátého patra sedmnáctiletý cizinec. Podle prvotních informací kriminalistů to byla nešťastná náhoda, případ dál ale vyšetřují a byla nařízena pitva. ČTK to dnes řekl policejní mluvčí Richard Hrdina. Podle informací chorvatského serveru Dnevnik.hr zemřelým byl gymnazista z Poreče a na balkoně nočního klubu se zřejmě pokoušel o akrobatický skok.
K případu policisté vyjížděli podle Hrdiny v sobotu kolem 03:00 na náměstí Republiky. "Podle prvotního šetření kriminalisté na místě zjistili, že šlo o nešťastnou náhodu a že za smrtí nestála žádná další osoba. Každopádně byla u 17letého cizince nařízena pitva," doplnil mluvčí.
Záchranáři se mladíka po pádu z asi dvacetimetrové výšky snažili podle mluvčí Jany Poštové minimálně půl hodiny resuscitovat. Jeho poranění ale byla velmi vážná poranění a i přes snahu záchranářů jim podlehl, řekla dnes ČTK Poštová.
Chorvatská velvyslankyně v Česku Ljiljana Pancirovová chorvatskému webu řekla, že mladík přeskočil zábradlí na balkonu klubu zřejmě proto, aby předvedl prvek parkouru. Spadl však do volného prostoru.
Chlapec v maturitním ročníku byl v Praze na školním výletě a není prvním zemřelým chorvatských studentem při výletě v Praze. V září 2017 v české metropoli zemřel po pádu z hotelového okna osmnáctiletý student z Chorvatska, podle tehdejších informací chorvatského zpravodajského webu Jutarnji byl v Praze rovněž na školním maturitním výletě.
Související
V metru proběhne další víkendová výluka. Lidé budou muset do tramvají
Společně za Ukrajinu. Na shromáždění vystoupí prezident i osobnosti veřejného života
Aktuálně se děje
před 31 minutami
Sikorski: Pro Putina je nepřijatelná existence Ukrajiny jako národa s vlastní historií
před 1 hodinou
Biatlonového sprintu žen se účastnila i Davidová, ale stále se trápí. Vyhrála Norka před Francouzkami
před 1 hodinou
Útoky dokazují, že Putin nemá zájem o mír, tvrdí Frederiksenová. Sánchez je proti jadernému přezbrojování
před 2 hodinami
Trumpova administrativa chce údaje lidí, kteří na sociálních sítích kritizují ICE
před 3 hodinami
Vynález, bez kterého bychom neměli mobily. Telefon dnes slaví 150 let
před 3 hodinami
Biatlon nabídl mužský sprint, Fernstädtová první jízdy. Curleři čekají na první výhru
před 3 hodinami
Počasí: Nové varování meteorologů. Do Česka se vrací pravá zima, hrozí sněhové jazyky
před 4 hodinami
Británie: Navalnyj byl otráven smrtícím neurotoxinem jihoamerických pralesniček
před 5 hodinami
Po uzavření mírové dohody na Ukrajině nebezpečí pro Evropu vzroste, varoval na MSC Starmer
před 6 hodinami
Zelenskyj na MSC: Obětování Československa Evropu nezachránilo. Je iluzorní věřit, že rozdělení Ukrajiny přinese mír
před 7 hodinami
Finové si zlepšili chuť, Slováci zdolali domácí Italy. Kanada postupuje přímo do čtvrtfinále
před 7 hodinami
České hokejistky vysněnou olympijskou medaili nezískají. Ve čtvrtfinále nestačily na Švédky
před 7 hodinami
„Nevíme, jestli to Rusko myslí vážně.“ Rubio sklidil za projev na MSC potlesk ve stoje
před 8 hodinami
Macron na MSC: Nastal čas, aby Evropa uvažovala o vlastních jaderných zbraních
před 9 hodinami
Ukrajina mrzne. Proč jsou ruské údery na energetickou síť tak efektivní? V Česku by měly stejný účinek
před 11 hodinami
Cvičení jednotek NATO se zúčastnili i Ukrajinci. Výsledky byly otřesné, dva prapory rozmetali za jediný den
před 12 hodinami
Zimní počasí se znovu chopí otěží. Má sněžit i mrznout
včera
V metru proběhne další víkendová výluka. Lidé budou muset do tramvají
včera
Policie se snaží ztotožnit neznámou ženu. Tělo se našlo v lese u Říčan
včera
Čeští hokejisté ostudu nedopustili. S Francií otočili skóre z 2:3 na 6:3
Po úvodní prohře 0:5 s Kanadou, s níž se výhra vzhledem ke kvalitě kanadského kádru ani nečekala, čeští fanoušci věřili, že se během olympijského hokejového turnaje v Miláně dočkají hned další den první české výhry. Aby také ne, když – při vší úctě k soupeři – v pátek proti Čechům nastoupili Francouzi. Začátek probíhal podle českých představ, když nad outsiderem svěřenci kouče Radima Rulíka vedli 2:0, jenže úvod druhé třetiny byl z kategorie hororových. Během čtyř minut dokázali Francouzi skóre otočit na 3:2 ve svůj prospěch. Vypadalo to tak hned v úvodu turnaje po prohře s Kanadou na nečekaný marasmus pro české fanoušky, kteří v tu chvíli měli hlavy v dlaních, možná ale české hráče nabudil svým zlatým závodem rychlobruslař Metoděj Jílek a ještě ve druhé třetině začali cestu za svým obratem, který se nakonec uzavřel na skóre 6:3.
Zdroj: David Holub