Vedení Prahy se sešlo s aktivisty, kteří požadují omezení rychlosti

Vedení hlavního města se dnes sešlo s organizátory blokád silnic, kteří požadují omezení rychlosti na 30 km/h. Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) o tom dnes informoval na twitteru.

Vedení Prahy podle Svobody vyzvalo organizátory k ukončení blokád a zahájení věcné diskuze. "Pokud budou blokády pokračovat, tak to diskuzi zarazí a všeobecně prospěšného výsledku nedosáhneme," napsal.

Dodal, že zavádění rychlostních limitů je otázkou městských částí, s nimiž by tato diskuze měla být primárně vedena. "Proto navrhujeme pozici Zmocněnce pro zklidnění dopravy, který bude prostředníkem mezi diskutujícími stranami," podotkl primátor.

"Jsem každopádně rád, že se dnešní jednání se zástupci skupiny Poslední generace a dalších iniciativ uskutečnilo. Věřím, že zklidnění dopravy v Praze je naším společným cílem a jednání je prostředkem, jak se posunout vpřed," doplnil.

Aktivisté začali blokovat magistrátu v centru Prahy před necelými dvěma měsíci. První protest proběhl 1. března a poslední včera. Aktivisté tvrdí, že snížení nejvyšší povolené rychlosti v hlavním městě zvýší bezpečnost, sníží emise a zlepší zdraví i kvalitu života lidí. 
 
 
 
 

Související

Více souvisejících

Praha Bohuslav Svoboda

Aktuálně se děje

před 22 minutami

před 40 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 4 hodinami

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Počasí aktuálně: Na západě bude sněžit i po poledni, v Krkonoších se tvoří závěje

Meteorologové před polednem varovali před vytrvalým sněžením na západě Čech. Výstraha nově platí kromě Karlovarského i pro severní oblasti Plzeňského kraje. Sněhové přeháňky tam mají pokračovat až do brzkých odpoledních hodin. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy