Bývalý ředitel finančního úřadu v Brně jde k soudu, je obviněn z korupce

Brno – Bývalý ředitel finančního úřadu v Brně čelí obžalobě. Krajské státní zastupitelství jej viní z braní úplatků a zneužití pravomoci. Na dalších pět osob zastupitelství podalo obžalobu kvůli krácení DPH či podplácení.

Případem se bude zabývat brněnský krajský soud, informoval mluvčí krajského státního zastupitelství Hynek Olma. Bývalý ředitel finančního úřadu Brno III Miroslav Kuba je obžalovaný z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby. Hrozí mu pět až 12 let vězení. Na ostatních pět lidí podalo zastupitelství obžalobu kvůli zkrácení daně, dva z nich navíc viní z podplácení. Hrozí jim pět až deset let vězení.

Skupina připravila stát o 26 milionů korun, uvedl na konci března v tiskové zprávě mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Podle vyšetřovatelů ze Daňové Kobry pět lidí fingovalo obchody s hovězími usněmi, aby vylákali nadměrné daňové odpočty. Vedoucí pracovník finančního úřadu pak skupině pomáhal, aby přošla kontrolami.

„V souvislosti s ovlivňováním kontroly vyplácení nadměrných odpočtů měl bývalý ředitel územního pracoviště finančního úřadu přijímat finanční prostředky a různé protislužby," uvedl Ibehej. Ředitel dostal zhruba 300.000 korun a protislužby za půl milionu, dodal mluvčí.

Kromě 26 milionů, které skupina na odpočtech neoprávněně získala, se podle mluvčího policie povedlo zabránit dalšímu úniku v objemu přes šest milionů korun.

Související

Více souvisejících

finanční úřad Korupce

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině

Stávající pomoc Kyjevu nestačí. Ukrajina čelí stále intenzivnějším ruským úderům

Ukrajinská města čelí stále intenzivnějším úderům ze strany ruských ozbrojených sil, které naplno využívají zranitelnosti místní protivzdušné obrany. Moskva totiž v posledních měsících masivně sází na balistické rakety. Tyto zbraně dopadají na hustě obydlené oblasti s minimálním nebo dokonce žádným varováním předem, což civilnímu obyvatelstvu dává jen pramalou šanci se včas ukrýt.

před 2 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

5. srpna 2026 21:12

Benjamin Netanjahu

Trumpův mírový plán pro Gazu kolabuje. Netanjahu jej nepodepsal

Mírový plán amerického prezidenta pro Gazu se ocitl v ohrožení poté, co izraelský premiér Benjamin Netanjahu veřejně odmítl navrhované podmínky odzbrojení hnutí Hamás. Zatímco šéf Bílého domu dříve tvrdil, že Izrael je s předběžnou dohodou spokojen, izraelská vláda dala jasně najevo, že finální text nepodepsala.

5. srpna 2026 19:55

Ukrajinská armáda provedla čtyřicetidenní dronovou kampaň s cílem přinutit Kreml k mírovým jednáním

Ukrajinská armáda provedla rozsáhlou čtyřicetidenní dronovou kampaň s cílem přinutit Kreml k mírovým jednáním. Přestože tato ofenziva nedokázala vynutit okamžité příměří, způsobila obrovské a citelné škody v ruské vojenské i civilní logistice.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy