Praha - První náměstek primátora a radní pro rozvoj Tomáš Hudeček (TOP 09) se domluvil na spolupráci s bývalým poradcem premiéra Petra Nečase (ODS) Romanem Jochem, informovalo ve středu tiskové oddělení pražské TOP 09. Nečas poradce vyhodil kvůli ostrým výrokům na adresu prezidenta Václava Klause.
Publicista a politolog Roman Joch nastoupí na post Hudečkova poradce na poloviční úvazek v dohledné době."S velkou většinou názorů doktora Jocha se ztotožňuji a o té zbývající části rád povedu názorové diskuse. Naše dosud z velké části zprostředkovaná komunikace a jeho pomoc se tímto značně zintenzivní a prohloubí. Osobně považuji za velkou chybu našich čelních představitelů, že se distancují od ideových názorů, které mimo jiné stály třeba u zrodu americké ústavy," uvedl Hudeček.Premiérův poradce skončil v úterý ve své funkci kvůli výrokům na internetu, kdy označil prezidenta Václava Klause po chrastavském atentátu za ufňukanou bábu. Joch na blogu iDnes.cz uvedl, že kdyby to byl atentát, dnes máme jednu mrtvolu v chladicím boxu a republika chystá státní pohřeb. "Ale atentát to nebyl. Byl to protest, nešťastný, sprostý, hloupý, dementní, odsouzeníhodný, ale pouze protest, nikoli atentát. Důkazem je fakt, že president nebyl v ohrožení života," napsal Joch."Přemýšlím, jak by asi reagoval Václav Havel, kdyby se to stalo jemu. Myslím, že by celou věc zlehčoval a bagatelizoval a obrátil ve vtip. Jako konzervativec jsem měl tisíc výhrad vůči Václavu Havlovi, ale taky tisíc důvodů vážit si ho. Nikdy ho nezlomili a nikdy nebyl 'cry-baby'. Alespoň ne na veřejnosti. Jenže on byl muž. Nikoli ufňukaná kremlofilní bába," uvedl dále Joch.Na prezidenta Václava Klause vytáhl v pátek šestadvacetiletý mladík plastovou plynovou pistoli a několikrát z ní vypálil. Incident se stal v Chrastavě v Libereckém kraji při otevírání nového mostu.
Související
Magistrát řeší asi tisícovku porušení pravidel proti šíření covid
Praha jedná s restauracemi o prodeji obědů školákům a seniorům
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Francie jako první země v EU zakáže přístup na sociální sítě dětem mladším 15 let
před 2 hodinami
Zelenskyj pod tíhou protestů odvolal Syrského. Fedorov se do funkce nevrátí
před 4 hodinami
Počasí moc léto nepřipomíná. Podle meteorologů to v srpnu nebude lepší
včera
WHO: Vedra nejsou jednorázový, ale trvalý problém. Za čtyři roky zabila jen v Evropě 200 tisíc lidí
včera
Lukašenko čelí rostoucímu tlaku ze strany Putina. Do války s Ukrajinou se mu ani trochu nechce
včera
Nový žebříček: Nejsilnější pas světa má asijský stát. USA se rapidně propadly, lépe je na tom i Česko
včera
Nespokojenost na Ukrajině narůstá. Lidé hrozí neomezenými protesty, žádají výměnu Syrského za Fedorova
včera
Kanada hasí požáry i nový skandál. Domorodé kmeny údajně nikdo nevaroval, evakuovat se musely samy
včera
Na pražském magistrátu zasahuje policie, údajně měla několik osob zadržet
včera
Novým britským ministrem zahraničí je zastánce ochrany klimatu. Bílý dům se bouří, Londýnu poslal varování
včera
Češka nesla na pláži v Chorvatsku slunečník. Zasáhl ji blesk, v nemocnici bojuje o život
včera
Trump uvalil na Kanadu padesátiprocentní cla
včera
V Nikaragui už nikdy neproběhnou žádné volby, oznámil tamní prezident
včera
Odbory na Letišti Václava Havla vyhlásily stávkovou pohotovost
včera
USA provedly desátou vlnu útoků na Írán v řadě
včera
Pravé letní počasí si vzalo pauzu. Meteorologové naznačili, kdy se vrátí
20. července 2026 21:57
Češi jako sběrači. Ministerstvo odhalilo, kolik hub či borůvek si lidé vzali domů
20. července 2026 21:01
Princ Harry prozradil, jak si připomíná zesnulou maminku
20. července 2026 19:04
Maximálně ignorovat, radí Babišovi papír s poznámkami ohledně prezidenta
20. července 2026 17:39
Litr zdražil i o více než tři koruny. Strop na ceny paliv skončil
V Česku od pondělí přestal platit strop na ceny pohonných hmot, které reagovaly podle očekávání, tedy zdražením. Litr nafty místy zdražil i o více než tři koruny. Řidiči si však připlatili i za benzin.
Zdroj: Jan Hrabě