Finanční správa vrátila úřední hodiny na stav před pandemií

Finanční správa od dnešního dne vrátila otevírací dobu podatelen na většině finančních úřadů na stav před zavedením mimořádných opatření kvůli šíření koronaviru. Ty nyní budou otevřeny v pondělí a ve středu od osmi do 17 hodin. Od konce března byly podatelny otevřené jen mezi osmou a 11 hodinou.

Nicméně i nadále správa doporučuje lidem, aby s ní komunikovali na dálku, tedy elektronicky nebo poštou. Správa to oznámila na twitteru.

Od pondělí 20. 4. 2020 bude pro veřejnost prodloužena otevírací doba podatelen na finančních úřadech.? pondělí + středa ?? 8 - 17 ? I nadále doporučujeme dálkovou formu komunikace k vyřízení vašich záležitostí. ???https://t.co/ffpguNClkU pic.twitter.com/yslyqIm8kh

— Finanční správa ČR (@financnisprava) April 19, 2020

Správa zároveň upozornila, že pracoviště, kterým omezila činnost od počátku roku v rámci úspor zůstanou dočasně uzavřené. Jde o úřady, kde služby poskytuje správa v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Jde o 56 z 201 územních pracovišť finanční správy.

Provoz podatelen finančních úřadů byl kvůli opatřením proti šíření koronaviru omezen pouze na pondělí a středu od osmi do 11 hodin na základě usnesení vlády z 23. března.

Zároveň ministerstvo v rámci opatření umožnilo lidem, kteří by měli podat daňové přiznání k 1. dubnu, jej podat do 1. července. Samotný termín sice formálně neposunulo, ale automaticky bude odpouštět penále a pokuty za pozdní podání přiznání. Pokud tedy podá poplatník daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob v době kdykoliv od 2. dubna do 1. července, začne 30denní lhůta pro vrácení přeplatku, a to od dne podání daňového přiznání. Ke konci března se přitom kvůli odevzdání přiznání tvořily před finančními úřady fronty.

Související

Více souvisejících

finanční úřad finanční správa úřady veřejná správa

Aktuálně se děje

před 19 minutami

před 1 hodinou

Dvouletý Martínek trpí AADC syndromem.

Češi vybrali 150 milionů na pomoc Martínkovi. Sbírka se danit nebude

Téměř 150 milionů se vybralo na nákladnou léčbu dvouletého Martínka, jemuž byl diagnostikován vzácný AADC syndrom. Pomoci by měla genová terapie, kterou však zdravotní pojišťovna odmítla zaplatit. Rodina bude mít získané prostředky k dispozici v celé výši, příjem ze sbírky totiž nepodléhá zdanění. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

včera

včera

včera

Vít Rakušan

Rakušan musí z vlády, jinak budeme hlasovat o nedůvěře, vzkazuje ANO

Nejsilnější sněmovní opoziční hnutí ANO hodlá do konce příštího týdne sesbírat podpisy pro případné hlasování o nedůvěře vládě, pokud z ní nebude odvolán ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kvůli kauza kolem šifrovaného telefonu. Na úterní tiskové konferenci to řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

včera

Policie na Karlovarsku vyšetřuje vraždu. Muž měl usmrtit ženu a pak si vzít život

Kriminalisté na Karlovarsku vyšetřují pondělní násilný trestný čin v Dalovicích, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z vraždy. Policie pracuje s verzí, že dvaapadesátiletý muž usmrtil o deset let mladší ženu a pak si sám vzal život. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy