Vpád do síně pražského soudu už řeší i kriminálka. Peterková se nepoučila a šíří nesmysly dál

Jana Peterková po svém odsouzení zašla ještě dál, teď se považuje za občanku již neexistující ČSFR a proklamuje, že je Česká republika pouze korporát. Resort vnitra varuje před sektou, která tyto myšlenky má na svědomí. Antisemitismus, rasismus a antisystémové smýšlení u podobného spolku v USA, známého jako Suverénní občané, končí u závažných zločinů. 

„Případem se zabývají kriminalisté pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. Do budoucna nevylučují ani možnost případného rozšíření prověřování o další trestný čin,“ sdílela Policie ČR prostřednictvím Twitteru.

Prohlášení policistů přichází dva dny poté, co příznivci obžalované Jany Peterkové vtrhli v budově Městského soudu v Praze do soudní síně. Zasahovat musela justiční stráž i policie.

Policejní mluvčí Jan Rybanský pro EuroZprávy.cz ještě v průběhu zásahu přiblížil, že se v budově MS na Spálené ulici v Praze snažilo do síně dostat až 80 osob.

Přes všechen chaos, který její příznivci způsobili, soud Peterkové dvouletý podmíněný trest s tříletou zkušební dobou potvrdil.

Po potrestání ještě přitvrdila

Peterková svým chováním dav ještě pobuřovala. „Já, jako svobodný a živý člověk, občan České a Slovenské federativní republiky, ukončuji tento soud. Tento soud neproběhl. Já, jako živý člověk, mezi kterým není nic než má osoba a bůh, nemám žádnou smlouvu s touto firmou, s tímto korporátem,“ rozčilovala se před soudní síní.

Stěžovala si také na přiřazení rodného čísla „bez jejího vědomí“. Vyzývala, ať všichni šíří Deklaraci Československa do všech koutů země. „Jsme Čechoslováci, jsme Československo, nejsme v EU, nejsme v NATO,“ pokračovala za aplausu přítomných.

Podle serveru Manipulátoři.cz existuje v zemi sekta, která si myslí, že Česká republika neexistuje nebo je soukromou firmou. „Bojujeme za obnovu právního státu, který nám byl, všem občanům ČSFR, prachsprostě ukraden a postupně rozkrádán,“ zní status spolku Společenství legitimních věřitelů České republiky. Podle jejich logiky při placení daní lze uvést, že je člověk svrchovaným občanem Velkomoravské říše a že desátek předáte pouze do rukou knižního velvyslance, jak přibližují Manipulátoři.cz.

Ministerstvo vnitra informovalo o možném propojení tohoto spolku s americkým hnutím Suverénní občané (SCM). „Jakkoliv mohou některé z příslušných konspirací vzbuzovat dojem neškodných nesmyslů, ideologie zahraničních Suverénních občanů pramení z antisemitských, rasistických a radikálně protistátních konspiračních teorií a hrála roli v řadě závažných zločinů,“ varuje resort na svém webu.

Související

Pavel Blažek

Vláda bude zítra řešit násilí u soudu s Peterkovou, potvrdil Blažek

Vláda se bude na středečním jednání zabývat úterním incidentem u Městského soudu v Praze, kde příznivci Jany Peterkové vnikli do soudní síně během projednávání kauzy, v níž byla obviněna ze šíření poplašné zprávy o onemocnění covid-19. Zařazení bodu potvrdil ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). 

Více souvisejících

Jana Peterková

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Petr Fiala

Vláda schválila novou obrannou strategii, reaguje na válku na Ukrajině

Česko bude mít novou obrannou strategii, která reaguje na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě, která se zásadně zhoršila po ruském útoku na Ukrajinu. Dokument schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 4. října 2023. Podpořila také poslanecký návrh novely školského zákona, který mimo jiné zavádí elektronický systém přihlášek na střední školy a rozhodla o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic se Slovenskem na dobu deseti dnů.

včera

včera

včera

včera

Wagnerova skupina v Rostově na Donu (24. června 2023).

Co pro Ukrajinu znamená návrat wagnerovců? Za určitých podmínek představuje vážnou hrozbu

Po srpnovém úmrtí velitele Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina se zdálo, že budoucnost pro jeho žoldáky nevypadá nijak příznivě. Část z nich se odebrala do Běloruska, zatímco jiní podle nejrůznějších zpráv skončili zpátky v Africe, kde se v minulosti zapojovali do konfliktů v několika státech. Nejnovější zprávy ale hovoří o jejich návratu na Ukrajinu, kde mohou v případě sjednocení pod novým velitelem představovat pro Kyjev vážný problém.

včera

včera

Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov

Nobelovu cenu za chemii získala trojice vědců z USA a Ruska za kvantové tečky

Trojice vědců z USA a Ruska letos získala Nobelovu cenu za chemii za své revoluční objevy a výzkum polovodičových nanokrystalů známých jako kvantové tečky. Laureáty jsou Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov. Informace o čerstvých vítězích unikla na veřejnost několik hodin před oficiálním oznámením Královské švédské akademie věd.

včera

včera

včera

včera

včera

V Benátkách se zřítil autobus z nadjezdu

Proč došlo k tragédii v Benátkách? Itálie má zatím jediné vysvětlení

Za zřícením autobusu z nadjezdu nad železniční tratí u Benátek, při němž zemřelo nejméně 21 lidí, může podle prvních informací stát chyba řidiče. Čtyřicetiletý Alberto Rizzotto z provincie Treviso je jedinou italskou obětí nehody a policie pracuje s verzí, že zkušený řidič mohl trpět zdravotními problémy.

včera

včera

Policisté zastavili dodávku s migranty

Policisté zadrželi už desítky příchozích migrantů. Slovensko zavádí hraniční kontroly s Maďarskem

Slovenská vláda v Bratislavě dnes rozhodla, že od čtvrtka dočasně zavede kontroly na hranicích s Maďarskem kvůli migrační situaci. Tento krok je pokračováním podobných opatření, která v úterý ohlásily také Česká republika, Polsko a Rakousko. Krátce poté, co Česko začalo na hranicích se Slovenskem kontrolovat vytipovaná vozidla, už policie zachytila desítky nelegálních migrantů.

včera

Politico: USA, EU a Rusko před útokem Ázerbájdžánu tajně jednali o Náhorním Karabachu

Zástupci Spojených států, Evropské unie a Ruska se v září setkali v Turecku na neveřejných mimořádných jednáních, s cílem najít řešení pro složitou situaci týkající se Náhorního Karabachu. Tato schůzka se uskutečnila jen krátce před tím, než Ázerbájdžán zahájil vojenskou ofenzivu, snažící se získat kontrolu nad územím spravovaným etnickými Armény. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy