Praha - Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) dnes uvedlo, že ředitel Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) Karel Štein není oprávněn jednat za pojišťovnu.
V dnešních doplňovacích volbách byl podle informací ČTK zvolen Branislav Choreň z Českomoravského odborového svazu civilních zaměstnanců armády, který byl jediným kandidátem.
Správní rada Šteina na konci září odvolala, ministerstvo zdravotnictví tento krok ale právně zpochybnilo a Štein ve funkci zůstal.
MPSV se domnívá, že lidé, kteří dnes jednají za pojišťovnu, se neřídí rozhodnutím zářijového jednání správní rady, na kterém byl Štein odvolán, ani výzvou dozorčí rady z minulého týdne, která k respektování kroků správní rady vyzvala. "V právním státě je mého názoru zcela nemyslitelné, aby se vedení jakékoliv společnosti svévolně rozhodlo, že jeho odvolání je neplatné a bez dalšího odmítlo se tomu rozhodnutí podřídit," uvedl ředitel odboru MPSV Jiří Károly. Károly soudí, že Štein nyní může "své trestní stíhání nepřípustně ovlivňovat ve svůj prospěch".
Psali jsme: Babiš zpochybnil doplňovací volby do rady VoZP, ministerstvo kontrujePodle něj nelze zpochybňovat odvolání Šteina kvůli tomu, že se jednání správní rady zúčastnili dva členové, jejichž členství je sporné. V jejich případě soud v říjnu vydal předběžné opatření, podle kterého se nesmí účastnit jednání rady.
Ministerstva práce tvrdí, že je pojišťovna v těžké personální krizi, protože za ni jedná Štein, který k tomu není podle MPSV oprávněn. Mluvčí pojišťovny Richard Medek ČTK napsal, že vedení pojišťovny se nyní nebude vyjadřovat k dění v samosprávných orgánech.
24. prosince 2025 17:03
Jihomoravští záchranáři jsou na pokraji sil: Místo nehod řeší rýmu a teploty
Související
ANO a KSČM se shodly na sloučení pojišťoven MV a VoZP
Za ovlivňování zakázek VoZP uložil soud podmíněné tresty
Vojenská zdravotní pojišťovna , Karel Štein , Ministerstvo práce a soc. věcí
Aktuálně se děje
před 50 minutami
Nejvýznamnější vědecké objevy uplynulého roku: Prosakování zlata a bujarý život na místě, kam Slunce nedosáhne
před 2 hodinami
Pátrání po zmizelém letu Malaysia Airlines MH370 se po jedenácti letech obnovuje
před 3 hodinami
Zelenského vystřídá Netanjahu. Míří za Trumpem na Floridu
před 4 hodinami
Konec čekání na řidičák, zelená autonomním vozidlům. Jaké změny přinese rok 2026 v dopravě?
před 5 hodinami
Neobvyklý průzkum: Co si Evropané skutečně myslí o Trumpovi?
před 6 hodinami
Čínská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou střelbou v těsné blízkosti Tchaj-wanu
před 7 hodinami
Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským
před 9 hodinami
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
včera
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
včera
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
včera
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
včera
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
Světovou kinematografií otřásla po Vánocích smutná zpráva. Ve věku 91 let zemřela legendární francouzská filmová herečka a zpěvačka Brigitte Bardotová. Za dvě dekády úspěšné kariéry natočila desítky filmů, se šoubyznysem se překvapivě rozloučila už před čtyřicítkou.
Zdroj: Lucie Podzimková