Prymula má živnostenské oprávnění na výrobu pro zdravotnictví

Vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula má od poloviny června živnostenské oprávnění mimo jiné pro výrobu zdravotnických prostředků. Vyplývá to z evidence ministerstva průmyslu a obchodu. Prymula uvedl, že si živnost založil, když po neshodách s ministrem Adamem Vojtěchem (za ANO) odcházel z ministerstva zdravotnictví, a nic nevyrábí.

Roman Prymula
doporučujeme

Prymula je od jara jedním z hlavních protagonistů státu v boji proti epidemii nového typu koronaviru. Mezi zdravotnické prostředky přitom patří také třeba respirátory, které se používají jako ochrana proti koronaviru. "Ctím presumpci neviny, ale pan Prymula by měl ke vší úctě k jeho osobě vyvrátit podezření, že je ve střetu zájmů," napsal na twitteru europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09).

Prymula pro server TN.cz uvedl, že jde o obecnou živnost, jejíž platnost nemusí v případě, že ji nevykonává, ani přerušovat. "Proč bych ji přerušoval? Žádný zdravotnický materiál nevyrábím. Nevyrábím nic. Mám to proto, abych mohl třeba přednášet," prohlásil "Dezinfekci ani roušky vyrábět nehodlám. Nepřipadá to v úvahu," řekl Prymula serveru iDNES.cz.

Živnostenské oprávnění vzniklo k 17. červnu. Vedle výroby zdravotnických prostředků je také pro poradenskou a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků, pro výzkum a vývoj a pro mimoškolní výchovu a vzdělávání, pořádání kurzů a školení včetně lektorské činnosti.

Prymula po březnovém vypuknutí epidemie koronaviru v Česku řídil Ústřední krizový štáb, od konce března stál v čele Centrálního řídícího týmu covid-19, který měl na starosti projekt chytré karantény, kapacity nemocnic, laboratoří či testování nakažených. Od 25. května spadá chytrá karanténa pod ministerstvo zdravotnictví. Vládním zmocněncem pro vědu a výzkum ve zdravotnictví je Prymula od počátku června, na úřad vlády se přesunul z ministerstva zdravotnictví, kde do konce května působil jako náměstek ministra Vojtěcha.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vedení Prahy chce zastoupení v Ústředním krizovém štábu

20.09.2020 20:30 Vedení hlavního města chce mít zástupce v Ústředním krizovém štábu. Důvodem je to, že v hlavním…

Počet úmrtí na koronavirus: Česko patří v rámci EU k nejméně postižených…

20.09.2020 20:00 Česko patří podle počtu mrtvých s covidem-19 na 100.000 obyvatel mezi nejméně postižené země EU. V…

V Praze přibylo 162 případů nákazy covidem. V tomto týdnu je to nejméně

20.09.2020 19:28 Laboratoře v Praze za 24 hodin potvrdily 162 případů koronaviru, to je o šest méně než v sobotu a…

Počet zemřelých s koronavirem v Česku překročil 500

20.09.2020 18:49 Aktualizováno Počet lidí, kteří v České republice zemřeli s nákazou koronavirem, překročil 500. O víkendu zemřeli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama