Epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula stanul v čele nové vědecké rady zdravotnické skupiny Agel podnikatele Tomáše Chrenka. Vědecká rada, ve které usedlo 14 expertů z různých oblastí medicíny, bude řešit odborné problémy v poskytování zdravotních služeb, vzdělávání a vědeckovýzkumné činnosti. ČTK to dnes sdělil mluvčí společnosti Agel Adam Knesl.
Skupina Agel provozuje v ČR a na Slovensku desítky nemocnic a zdravotnických zařízení s 5300 lůžky, síť poliklinik, lékáren, laboratoří a distribučních společností. Zaměstnává zhruba 14.000 lidí.
Vědecká rada byla podle Knesla jmenována na pět let. Navázala na první vědeckou radu, která vznikla v roce 2014 a letos svou činnost ukončila. "Úkolem vědecké rady je zpracovat ve spolupráci se členy lékařské rady a příslušnými primáři střednědobou a dlouhodobou koncepci rozvoje jednotlivých prioritních oborů skupiny Agel," uvedl Knesl.
Předsedou vědecké rady byl jmenován Prymula, který nyní zastává funkci předsedy představenstva Nemocnice Agel Říčany. Ve vědecké radě usedli experti zaměření například na kardiologii, ortopedii, interní medicínu, neurologii, zobrazovací metody, biochemii, infektologii či chirurgii. "Pro mne je nesmírnou poctou, že jsem mohl stanout v čele skupiny nejpřednějších českých a slovenských odborníků, kteří jsou nepochybně tvářemi svých specializací," uvedl Prymula.
Vědecká rada ve spolupráci s primáři zpracuje střednědobou a dlouhodobou koncepci rozvoje jednotlivých prioritních oborů skupiny Agel. "Skupina Agel jistě nechce suplovat medicínu poskytovanou fakultními nemocnicemi v širokém spektru. Naším cílem je vybudovat síť vysoce kvalitních zařízení lůžkové i ambulantní péče, která budou superspecializovanou péči vhodně doplňovat, a pouze v několika oborech, jako je například kardiologie či onkologie, rozvíjet medicínu ve vrcholové podobě," podotkl Prymula. Vědecká rada bude podle něj spolupracovat s lékařskými fakultami a dalšími vědecko-výzkumnými institucemi v Česku i v zahraničí. "Každoročně chceme pořádat vědeckou konferenci, která již má určitou tradici, a prezentovat výsledky jak zaměstnancům společnosti, tak ale i široké odborné a laické veřejnosti," dodal.
Související
Černý kašel se šíří ve velkém. Prymula nevidí problém jen v poklesu proočkovanosti
Roman Prymula okomentoval rostoucí počty nakažených covidem. Šíří se subvarianty omikronu
Aktuálně se děje
před 27 minutami
Rána pro organizaci, vítězství pro Trumpa. Spojené arabské emiráty oznámily, že vystoupí z OPEC
před 48 minutami
Češi se rozloučili s hercem Janem Potměšilem. Na mši mohl dorazit kdokoliv
před 1 hodinou
Teherán mě informoval o kritické situaci, Írán je ve stavu kolapsu, tvrdí Trump
před 2 hodinami
Svět přijde kvůli válce s Íránem o bilion dolarů. Ropné společnosti si ale namastí kapsy
před 3 hodinami
EU schválila povinné čipování psů a koček, zavádí minimální standardy pro jejich chov
před 3 hodinami
Mrazivé počasí se vrací, varovali meteorologové. Bude až šest stupňů pod nulou
před 4 hodinami
Trump po střelbě opět kope kolem sebe. Sám si dělá srandu ze smrti jiných
před 5 hodinami
Írán ponížil Spojené státy, prohlásil Merz
před 5 hodinami
Hormuzem proplula loď s vazbami na miliardáře z okolí Putina
před 6 hodinami
Muž zachytil vír na Kroměřížsku. Tornádo to nebylo, experti prozradili detaily
před 6 hodinami
Karel III. zahájil návštěvu USA. Vítal ho Trump, platí přísná bezpečnostní opatření
před 7 hodinami
Na obranu nedáváme dost. Nemocnice nikoho neodstraší, míní prezident Pavel
před 8 hodinami
Útok psa na dítě na Karlovarsku. Pro chlapce letěl vrtulník
před 9 hodinami
Atentátníka na prezidenta Trumpa obvinili. Hrozí mu doživotí
před 10 hodinami
Výhled počasí na měsíc. Příští týden se ještě oteplí, tvrdí meteorologové
včera
Tragickou nehodu na Uherskohradišťsku nepřežila dívka. Pro řidičku letěl vrtulník
včera
Z Bulharska do vazby. Soud rozhodl o dalším obviněném v pardubickém případu
včera
Hokejová baráž opět terčem kritiky. Hadamczik apeluje na tlak na extraligové kluby
včera
Radioaktivita z Černobylu doputovala i do Česka, potvrzuje mapa od meteorologů
včera
Babišova vláda schválila rozpočtovou strategii na další roky
Vláda na pondělním jednání především rozhodla o vydání nového opatření obecné povahy a cenového výměru, kterým prodloužila mimořádné kroky přijaté začátkem dubna kvůli vysokým cenám pohonných hmot. To ale není vše. Schválila také návrh na zřízení meziresortní skupiny k problematice psychoaktivních látek, návrh státního závěrečného účtu České republiky za rok 2025 nebo rozpočtovou strategii sektoru veřejných institucí České republiky na léta 2027 až 2029.
Zdroj: Jan Hrabě