Prymulu může nahradit hematolog Jan Blatný

Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek navrhl prezidentovi Miloši Zemanovi odvolání ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO). Dodal, že se prezident příští týden sejde s novým kandidátem. Tím by podle spekulací mohl být dětský hematolog Jan Blatný.

Jan Blatný
doporučujeme

Na úřad vlády v pátek přijel za premiérem náměstek brněnské fakultní nemocnice Jan Blatný. Důvody schůzky nechtěl komentovat.

Spekuluje se o tom, že by Prymulu mohl nahradit. Ve hře je ale například i nynější náměstek ministra pro zdravotní péči Aleksi Šedo. Babiš se omezil na konstatování, že jeho kandidát má "obrovské mezinárodní zkušenosti".

Odklad schůzky možného Prymulova nástupce s prezidentem až na úterý nepovažuje premiér za problém. Vychází to podle něj z dalšího programu prezidenta i ministerského kandidáta.

"Pan prezident postupuje v dohodě s premiérem. Zvolený postup je maximálně vstřícný, optimální, plně odpovídá vzniklé situaci," sdělil na twitteru mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Opoziční politici se však obávají toho, aby situace nevedla ve vleklý spor mezi Hradem a Strakovou akademií či protahování výměny. Taková situace by mohla dál oslabit vládu a celou zemi v době vrcholící epidemie koronaviru.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ředitel motolské nemocnice Ludvík má covid-19, je hospitalizován na interně

28.11.2020 23:05 Aktualizováno Ředitel pražské Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík měl pozitivní test na nemoc covid-19.…

Úmrtí "na covid". nebo "s covidem"? Lékař uvedl věci na pravou míru

28.11.2020 21:50 Aktualizováno Zhruba devět z deseti lidí, kteří v pražské vinohradské nemocnici zemřou nakaženi koronavirem, umře…

V Česku dnes přibylo přes 1700 případů covidu, méně než před týdnem

28.11.2020 19:16 Testy v Česku dnes do 18:00 prokázaly 1710 nových případů nemoci covid-19, o 290 méně než minulou…

Zemanův expertní tým řešil epidemii: Rozvolňování by mělo být zodpovědné a…

28.11.2020 16:27 Kroky vlády, které se týkají rozvolňování koronavirových opatření, by měly být podle prezidenta…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama