V Praze se denní nárůst potvrzených případů nákazy koronavirem dál drží nad stovkou. Za posledních 24 hodin přibylo v hlavním městě 107 případů koronaviru, je to méně než v několika předchozích pracovních dnech. Od začátku epidemie se dosud v Praze nakazilo 5740 lidí, z nich se už 3951 vyléčilo a 113 nakažených zemřelo.
Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. Od příští středy se v metropoli zpřísní opatření, lidé budou muset například nosit roušky v obchodech a v noci budou zavřené bary či diskotéky.
⚠ V Praze je, dle posledních výsledků laboratorních testů, celkem 5.740 potvrzených případů onemocnění covid-19. V průběhu uplynulých 24 hodin bylo potvrzeno 107 nových pozitivních případů.https://t.co/pbZ0cQlocG#hshmp #COVID19 #hygiena #praha pic.twitter.com/8VryESK9RW
— Hygienická stanice hl. m. Prahy (@hygpraha) September 5, 2020
V Praze denní nárůst počtu případů nákazy v posledních dnech zrychloval, a to i ve srovnání s jarními měsíci, až na výjimky přesahoval stovku. Před týdnem přibylo 104 pozitivních testů, v úterý 142, ve čtvrtek laboratoře odhalily rekordních 168 nakažených a v pátek o pět méně.
Čísla pražských hygieniků se liší od údajů ministerstva zdravotnictví. Podle něj bylo v Praze od března prokázáno už 6371 případů nákazy. Čísla hygienické stanice nezahrnují případy, které zjistí jiné laboratoře a hygienici je zatím neověřili.
Praha je podle ministerstva zdravotnictví jedním z regionů s nejvyšším nárůstem počtu případů z celé země. Za posledních sedm dní bylo ve městě zaznamenáno zhruba 70 nově potvrzených případů covidu-19 na každých 100.000 obyvatel. Nejhůře je na tom nyní Hodonínsko se skoro 95 nakaženými na 100.000 obyvatel.
Na mapě okresů podle rizika nákazy zůstává Praha jako jediná v oranžové barvě. V zeleném stupni je aktuálně deset okresů, zejména ve středních Čechách kolem Prahy a také na jižní Moravě. Takzvaný semafor má podle míry rizika nákazy novým typem koronaviru tři stupně, od nejnižšího zeleného přes oranžový po červený.
Podle ministerstva v hlavním městě začíná komunitní přenos. Pražská hygiena nařídila od středy 9. září nosit roušky v obchodech a nákupních centrech. Restaurace, bary a kluby musí být od půlnoci do 06:00 zavřené. Od 14. září budou roušky povinné ve společných prostorách škol. V jiných regionech Česka se podobná opatření zatím nechystají.
Související
Nebezpečně vyhlížející požár na Letné. Plameny ohrožují domy
Metro by ještě v březnu mohlo opět stavět na všech stanicích linky B
Praha , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 27 minutami
Trump zjišťuje, že z Íránu už nelze vycouvat. Válku skončím, až to ucítím v kostech, prohlašuje nově
před 1 hodinou
Spojené arabské emiráty, Saúdská Arábie a Katar opět sestřelovaly íránské rakety a drony
před 3 hodinami
Počasí o víkendu rozdělí Českou republiku napůl
včera
Hrdinky z paralympiády. Edlingerová se postarala o první zlato pro Česko po 24 letech, Bubeníčková po dvou stříbrech bere i bronz
včera
Příprava invaze na Tchaj-Wan? Podivné formace čínských rybářských člunů nedokáží vysvětlit ani experti
včera
USA pošlou na Blízký východ 2500 mariňáků námořní pěchoty
včera
O nic se nepokoušejte, koupili jsme od Ruska Orešniky, vzkázal Západu Lukašenko
včera
Válku proti Íránu vedou nejbohatší státy. Největší cenu za ni ale platí nejchudší země
včera
„Atomová bomba tržního hospodářství.“ Vláda řeší, co s rostoucími cenami paliv
včera
Francouzský jaderný deštník u expertů narazil. Sloužit má jako pojistka, pokud selže jednotné evropské odstrašení
včera
Macron chce nad Evropou vybudovat jaderný deštník. S Českem se nepočítá
včera
Počet obětí války v Íránu roste. USA ztratily tankovací letoun, zemřeli čtyři vojáci
včera
Na nové ceny si zvykejme, pohonné hmoty jen tak nezlevní, varují analytici
včera
Trump vyzval posádky tankerů, aby projevily odvahu a proplouvaly průlivem i přes íránské útoky
včera
CNN: Pentagon Írán podcenil. Nevěřil, že zablokuje Hormuzský průliv
včera
Počasí se změní, avizují meteorologové. Na horách znovu napadne sníh
12. března 2026 21:58
Novinky z kauzy Macinkových esemesek. Poradce prezidenta naznačil závěry policistů
12. března 2026 21:04
Ombudsman se zastal ženy, které na výdaje zbývalo 2500 korun měsíčně
12. března 2026 20:13
Karel III. promluvil ke Commonwealthu. Republikáni protestovali kvůli Andrewovi
12. března 2026 19:22
Obchody začínají upozorňovat, jak bude otevřeno o Velikonocích
Do Velikonoc ještě zbývá téměř měsíc, ale první z tuzemských obchodních řetězců už se rozhodl zákazníkům vyjasnit, jak bude mít během svátků na začátku dubna otevřeno. Obchody se totiž musí podřizovat platnému zákonu.
Zdroj: Jan Hrabě