Vojtěch s novou pozici Prymuly nemá problém

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) nevidí jako problém, že jeho končící náměstek Roman Prymula má být novým vládním zmocněncem pro zdravotnictví. Budou nadále spolupracovat a pracovní vztahy mezi nimi zůstávají korektní, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce (OVM). Zopakoval také, že za problematické považoval některé Prymulovy výroky v době pandemie koronaviru, považoval je za nekolegiální.

Adam Vojtěch (ANO)
doporučujeme

Prymula oznámil, že chce funkci náměstka pro zdravotní péči opustit na konci května. Premiér Andrej Babiš (ANO) mu nabídl nově vytvořenou funkci vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví. Část opozice to kritizovala, pozici pro Prymulu označila za politickou trafiku a za oslabení ministra zdravotnictví.

"Novou pozici nevidím jako problém," řekl Vojtěch. Podle něj jsou na úřadu vlády i další zmocněnci, kteří se zabývají tématy z oblasti některých ministerstev. Umí si představit i další spolupráci s Prymulou. "Budeme nadále spolupracovat, naše pracovní vztahy jsou nadále korektní," řekl.

Jedním z důvodů pro Prymulův odchod z ministerstva je to, že nezískal bezpečnostní prověrku. Prymula dříve uvedl, že ministerstvo zavedlo povinné bezpečnostní prověrky pro náměstky kvůli obavám z jeho popularity. Podle průzkumu společnosti Kantar představeného v OVM důvěřovalo Prymulovi v koronavirové krizi 37 procent lidí, zatímco Vojtěchovi šest procent.

Vojtěch dnes znovu Prymulovo tvrzení odmítl. Zdůraznil, že o povinnost prověrek se zavedla už v loňském roce, tedy dlouho před pandemií, a že všichni náměstci kromě Prymuly prověrku získali. Na místo nového náměstka po Prymulovi vypíše výběrové řízení podle služebního zákona.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid v Česku láme další rekordy. Počet nakažených za dnešní den je enormní

27.10.2020 22:01 Aktualizováno V pondělí v Česku zemřelo 136 lidí s nemocí covid-19, nejvíc za jeden den od začátku epidemie. Dnes…

Počet mrtvých s covidem v Česku překonal 2500

27.10.2020 20:37 Počet mrtvých s potvrzenou nákazou koronavirem začal výrazně růst zejména od října, poslední dny už…

Kontrola covidové jednotky mě nyní zaráží, říká pro EZ Třešňák. Jde o…

27.10.2020 18:31 Aktualizováno Jsou rozhněvaní. Pirátští poslanci Olga Richterová i Petr Třešňák, kteří jsou členy Výboru pro…

Novým ministrem zdravotnictví bude Jan Blatný, Zeman ho jmenuje ve čtvrtek

27.10.2020 16:27 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman jmenuje ve čtvrtek ve 12:00 náměstka ředitele Fakultní nemocnice v Brně Jana…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama