Zemřel Eduard Krečmar, autor hitů pro Gotta či Neckáře. Bylo mu 81 let

Ve věku 81 let zemřel textař a libretista Eduard Krečmar, autor mnoha textů k písním hvězd tuzemské populární hudby. Pražský rodák spolupracoval s takovými jmény jako Karel Gott, Václav Neckář, Jitka Zelenková nebo Petr Novák. 

Krečmar se narodil 17. března 1942 v Praze. Po maturitě šel na Vysokou školu ekonomickou, avšak studium nedokončil. Kariéru udělal v hudebním průmyslu, přičemž původně sám vystupoval jako zpěvák a spoluzakladatel průkopnické rock'n'rollové skupiny Sputnici. 

Právě se přehrává: Václav Neckář - Mýdlový princ

Václav Neckář - Mýdlový princ Video: YouTube

Společně s Pavlem Vrbou napsal recitál Listy důvěrné pro skupinu Golden Kids, kterou tvořili Marta Kubišová, Helena Vondráčková a Václav Neckář. Spolupracoval i s dalšími slavnými interprety, například s Karlem Gottem, Petrem Novákem, Jitkou Zelenkovou či skupinou Olympic. 

Mezi jeho nejznámější texty patří písně Mýdlový princ, Až na vrcholky hor, Boty proti lásce či Jen se hádej. Krečmar také učil psaní textů na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka, působil rovněž jako místopředseda Ochranného svazu autorského.

Eduard Krečmar úmrtí

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 29 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

Babišův případ nekončí. Šaroch se odvolal v kauze Čapí hnízdo

Žalobce Jaroslav Šaroch se v pátek odvolal proti osvobozujícímu rozsudku v kauze Čapí hnízdo. Státní zástupce se odvolal v neprospěch dvou obžalovaných, tedy expremiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Nagyové. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy