Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

O úmrtí informoval Blesk, který uvedl, že Županič zemřel v pražské Vinohradské nemocnici. Zpráva se měla nejprve šířit na sociálních sítích, deníku ji následně potvrdili dirigent orchestu Karla Vlacha Dalibor Kapras či herečka Kateřina Brožová.

"Znala jsem ho jako ředitele Karlínského divadla, tam jsme spolu také hráli v krásných hrách. Byl to právě on, kdo mi dal mnoho příležitostí. Budu na něj vzpomínat jako na krásného člověka, který miloval lidi," řekla Brožová zmíněnému listu. 

Prostějovský rodák absolvoval studium na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Divadelní kariéru spojil zejména s pražským Hudebním divadlem Karlín, kde působil od začátku 70. let a v letech 1993 až 2003 pak také jako ředitel instituce. 

Županič dostal v roce 2016 Thálii za celoživotní mistrovství v kategorii muzikál-opereta. Hrál také ve filmech, pracoval rovněž v dabingu. Jeho hlasem mluvil v českém znění například Clint Eastwood. 

Související

Více souvisejících

Ladislav Županič

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy