Zemřel Martin Horák. Muž, který podnikal s kancléřem Mynářem

Ve věku 49 let zemřel Martin Horák, dlouholetý obchodní partner bývalého hradního kancléře Vratislava Mynáře. Nečekané úmrtí, o kterém informoval server Neovlivní.cz, nastalo v Dubaji. Okolnosti nejsou přesně známé. 

"Bohužel jsem dostal potvrzeno, že zemřel," řekl Mynář zmíněnému webu, který se zároveň odvolává na dva na sobě nezávislé zdroje.

Zesnulý Horák kromě byznysu s kancléřem z éry bývalého prezidenta Miloše Zemana působil v pražském dopravním podniku či státní poště. V posledních letech se pracovně soustředil na arabský svět.  

S podnikatelem se česká veřejnost výrazně seznámila až v minulém roce v souvislosti s Mynářovou cestou do Kataru. Kancléř tam podle oficiální verze odletěl předat osobní pozvání emírovi od hlavy státu, aniž by o tom věděla vláda nebo diplomacie. 

Horák byl podle serveru Neovlivní.cz rovněž v kontaktu s policií a zpravodajskými službami, přičemž měl v nedávné době podstoupit výslech na centrále pro boj s organizovaným zločinem. Mimo jiné spolupracoval s blíže nespecifikovanými aktéry kauzy Dozimetr. 

Martin Horák úmrtí Vratislav Mynář

Aktuálně se děje

před 25 minutami

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy