Praha - Na sociální síti Facebook někdo sprostě zneužívá falešný profil maminky zavražděné Elišky. Zveřejňuje na něm výzvy, aby mu lidé posílali peníze a bezostyšně uráží tragicky zemřelou Elišku.
Je neuvěřitelné, čeho jsou někteří lidé schopní. Zatímco je většina obyvatel Česka šokována z tragického osudu sexuálně zneužité a zavražděné Elišky, někdo je schopen na tomto činu parazitovat. A má dokonce tolik drzosti, že vyzývá ostatní, aby mu posílali peníze na účet. Nova na případ upozornila policii, která se tím bude zabývat.
"Chtěla bych založit konto Eliška, kam by jste mi posílali peněžní dary .. pokud mě opravdu litujete a moji malou mrtvou holčičku Elišku , tak prosím přispějte naší Rodině .. klidně i malou částkou . Pokud máte zájem nám pomoct píše do zpráv . S radostí vám sdělím číslo účtu," píše se na facebookovém profilu.
Je neuvěřitelné, že je někdo schopen takovýmto způsobem lákat z lidí peníze a parazitovat na smrti malé holčičky. A bohužel se to neděje jen v případě tohoto falešného profilu. Lidé píší opravdu necitlivé urážky v různých skupinách na Facebooku.
Eliška zemřela podle obvinění policie rukou Romana Kalužíka, bratrance její maminky. Ten ji měl před smrtí ještě sexuálně zneužít. Kalužík už je ve vazbě a čeká ho soud. Hrozí mu výjimečný trest. Tragický případ šokoval celé Česko.
Související
Za vraždu Elišky (†9) dostal útočník 20 let. Dívku znásilnil a uškrtil
Údajný vrah Elišky (†9) je deviant, tvrdí znalci. U soudu zazněly otřesné věci
Vražda Elišky (†9) z Klášterce nad Ohří (9.9.2014) , Facebook , podvod
Aktuálně se děje
včera
Ve věku 86 let zemřela legendární herečka Jana Brejchová
včera
Falešný sníh a vykácené lesy. Miliardové arény pro pár týdnů slávy vytváří v Itálii olympijský přelud
včera
Íránští diplomaté se nechovají jako zástupci hroutícího se režimu. Věří, že Trump Teherán nesesadí
včera
Začínají XXV. zimní olympijské hry v Itálii
včera
ZOH: Smíšená dvojice curlerů Zelingrová-Chabičovský prohrála se Švédy, s Brity i USA
včera
ZOH: Češky ztratily duel se Švýcarskem a z vedení 1:3 byla prohra po nájezdech
včera
Obří sluneční skvrna vypustila masivní erupce. Dokáže se proti nim lidstvo bránit?
včera
Otrava Skripalových i vzpoura wagnerovců. Alexejev stál za řadou aktivit, přesto je Kreml k jeho osudu lhostejný
včera
Olympijské hry 2026 jsou tady. Vše, co o nich potřebujete vědět
včera
Epsteinovy spisy lámou Starmerovi vaz. Spasí ho jen zázrak, tvrdí poslanci
včera
Trump sdílel rasistické video proti Obamovi
včera
Lavrov obvinil Ukrajinu z pokusu o atentát na Aleksejeva
včera
Okamura označuje své voliče za „naše občany“. Jde jen o malou a specifickou část českého národa
včera
Z potyčky v bytě v Jaroměři je pokus o vraždu. Policie zadržela podezřelého
včera
První Češi mají premiéru na hrách za sebou. Curleři nestačili na silný kanadský pár
včera
Únorové důchody jsou nižší než lednové. Úřad vysvětlil důvod
včera
Trumpova administrativa dluží čtvrt miliardy dolarů. WHO řeší, zda je vůbec někdy zaplatí
včera
V Moskvě došlo k pokusu o atentát na špičku ruské rozvědky. Aleksejev v nemocnici bojuje o život
včera
Politico: Babiš čelí obviněním, že plně nepřerušil vazby na Agrofert
včera
Pastrňák a Charvátová ponesou českou vlajku na slavnostním zahájení olympiády
Až se v pátek večer bude konat v rámci slavnostního zahájení tradiční defilé všech olympioniků, českou výpravu na slavném milánském stadionu San Siro povede s českou vlajkou v rukách hokejista David Pastrňák. Biatlonistka Lucie Charvátová pak bude vlajkonoškou na dálku ve druhém dějišti letošních Her v Cortině d'Ampezzo. Oba byli vlajkonoši české výpravy zvoleni ostatními českými olympioniky.
Zdroj: David Holub