Děčín - Lukáš Kohout jde na 7 let do vězení. Poslal ho tam děčínský Okresní soud. Známý mystifikátor a muž mnoha tváří tento poměrně vysoký trest dostal za rozsáhlé podvody, které páchal spolu se svým společníkem na severu Čech.
Novodobý "Baron Prášil" Lukáš Kohout má jít do vězení. A už před začátkem procesu zase mlžil. Prohlašoval, že ho zastupuje známý obhájce, jehož služby vyhledávají fotbaloví bossové a kontroverzní podnikatelé.
Marná snaha. "Obžalovanému Lukáši Kohoutovi byl uložen nepodmíněný trest odnětí svobody v trvání 7 let," sdělila Miluše Garabášová, soudkyně Okresního u soudu v Děčíně.
Kohout se svým komplicem zakládali různá fiktivní sdružení, jejichž názvy měly připomínat zavedené instituce. Opatřili si razítka, a pak si na faktury objednávali od kopírek, přes tiskárny až po lednice, které si vyzvedávali v nádražní hospodě v Rumburku. Rozsudek si falešný mluvčí Czechteku a svolavatel protiromských demonstrací vyslechnout nepřišel. Raději zůstal v cele.
Ačkoliv není rozsudek pravomocný, Kohout dál zůstává ve vazbě. Čeká, zda nebude muset rovnou nastoupit jiný trest, který už pravomocný je. A to 10 měsíců za to, že v roce 2002 jako falešný asistent tehdejšího předsedy Valného shromáždění OSN Jana Kavana létal za státní peníze do exotických zemí. Pak ho čekají ještě další soudy. Mimo jiné i za to, že v letošní kampani do europarlamentu zneužil jméno hudební skupiny Čechomor.
Související
Aktivista Kohout zůstane ve vězení, soud zamítl obnovu řízení
Mystifikátor Kohout balamutil firmy, odsedí si šest let. To ale není vše
Aktuálně se děje
před 17 minutami
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
před 36 minutami
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
před 1 hodinou
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
před 1 hodinou
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
před 2 hodinami
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
před 2 hodinami
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 3 hodinami
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 4 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 4 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 5 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 6 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 6 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 7 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 8 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Belgický premiér Bart De Wever prohlásil, že je "naprostá iluze" věřit, že by Rusko mohlo ve válce na Ukrajině prohrát. Jeho nedávné komentáře, které odhalují hluboké neshody mezi evropskými lídry, zazněly v pondělí na akci deníku La Libre. Premiér si stěžoval na "neuvěřitelný" tlak ohledně otázky využití zmrazených ruských aktiv.
Zdroj: Libor Novák