Ostrava - Zdravotní sestra Ivanka Barochová, která v ambulanci v Orlové nechala budoucí matku vypít jedovatý roztok místo glukózy, si odsedí jeden rok. Verdikt dnes potvrdil odvolací Krajský soud v Ostravě, ženě ale uložil ještě další trest.
Krajský soud se dnes zabýval odvoláním státní zástupkyně i obžalované. Žalobkyně požadovala udělení zákazu činnosti, který Okresní soud v Havířově s vysvětlením, že obžalovaná je už v důchodu, neudělil. Navíc žádala i změnu věznice, ze zařízení s dozorem na mírnější věznici s dohledem. Naopak obhájkyně Barochové žádala mírnější trest.
Odvolací senát nakonec původní rozsudek zrušil a vyhlásil nové rozhodnutí. Výši trestu ponechal stejnou. Souhlasil ale se zákazem činnosti i s mírnějším typem věznice. Podle předsedy odvolacího senátu je trest přiměřený a splňuje zákonné podmínky. "Jednání hraničilo s hrubou nedbalostí," řekl.
Odsouzená žena dnes před soudem zopakovala, že všeho lituje. "Nevím, jak s tím budu moci žít. Možná se s tím nikdy nevyrovnám. Je mi to moc líto. Stále mám tu ženu před očima," řekla. Naopak pozůstalí po mrtvé ženě by uvítali ještě vyšší trest. "Věřím, že jsou soudci zkušení, dala bych jí ale více," řekla matka mrtvé ženy. "I když říká, že jí to je líto, nám to dceru nevrátí," uvedla.
Mladá žena přišla loni 18. června do diabetologické ambulance v areálu orlovské nemocnice na běžné vyšetření těhotenské cukrovky. Odsouzená žena jí měla dát vypít glukózu a po dvou hodinách změřit obsah cukru v krvi. Barochová se ale spletla a místo glukózy otevřela směs fenolu a kafru, která se používá jako desinfekce. Několik lahví desinfekce se totiž už v lékárně omylem dostalo mezi lahvičky s glukózou. Není ale zřejmé, kdo udělal další chybu. Obhájkyně upozorňovala i na to, že lahvička byla chybně označena. Chyběl na ní štítek s nápisem, že se nesmí užívat orálně.
Související
Sestra z Orlové zabila těhotnou ženu dezinfekcí. Dostala rok natvrdo
Policie obvinila zdravotní sestru ze smrti těhotné ženy v Orlové
Otrávená těhotná žena (19.6.2014) , soudy
Aktuálně se děje
před 11 minutami
Trump zavede cla proti evropským zemím. Pokud mu neprodají Grónsko, od léta se zvýší
před 1 hodinou
Koalice SPOLU jde k ledu. Kupka ji dál rozvíjet nehodlá
Aktualizováno před 1 hodinou
OBRAZEM: Zvrat na sjezdu ODS: Červíček se vzdal kandidatury, prvním místopředsedou je Portlík
před 2 hodinami
Česko pošle Ukrajině bojové letouny, slíbil podle tamních médií Pavel v Kyjevě
Aktualizováno před 3 hodinami
OBRAZEM: Předsedou Pirátů zůstává Hřib. Pozici obhájil hned v prvním kole
před 4 hodinami
Piráti zvolili kompletní předsednictvo. Místopředsedy jsou Šmída i Richterová
před 4 hodinami
ODS hledala dokonalého šéfa. Našla ho? Jak delegáti grilovali Kupku a Ivana
před 4 hodinami
Další bizarní krok Okamury: Z kanceláře nechal odstranit vlajku Evropské unie
Aktualizováno před 5 hodinami
OBRAZEM: Předsedou ODS se stal Martin Kupka
před 6 hodinami
Zavřené školy, teploty hluboko pod nulou. Ukrajinci čelí jedné z nejnáročnějších zim za poslední desetiletí
před 7 hodinami
ODS se nesmí smířit s udržovacím stylem, prohlásil Kupka. Ivan v projevu nešetřil Fialu, zkritizoval porušování slibů
před 7 hodinami
Fiala mluvil bez obav, že mu nedají hlas. Bilancoval i nastínil, jak vidí novou ODS
před 8 hodinami
Piráti volí nové vedení. Hřib se chce zaměřit na dostupné bydlení a levnější potraviny
před 9 hodinami
Ve Francii se rodí návrh na okamžité vystoupení z NATO
před 10 hodinami
Trump pohrozil uvalením cel na státy, které nesouhlasí s anexí Grónska
před 11 hodinami
Kdo nahradí Fialu a Hřiba? ODS a Piráti si dnes zvolí nové vedení
před 13 hodinami
Mrazivé počasí se vrátí do Česka. V noci se připravte na tuhou zimu
včera
Pekarová Adamová má po odchodu z politiky novou práci. Pomáhá známé firmě
včera
Pokus o vraždu bezdomovce v Praze. Policie podezřívá nezletilého mladíka
včera
Fiala překonal i Klause. V ODS končí jedna dlouhá éra, strana si zvolí nový směr
Dvě opoziční strany si o nadcházejícím víkendu zvolí vedení. Zatímco u Pirátů se očekává pokračování Zdeňka Hřiba v jejich čele, ODS si vybere nového předsedu. Jeho jméno se změní po neuvěřitelných 12 letech. Tak dlouho přitom stranu nevedl ani její otec zakladatel Václav Klaus, bývalý prezident a premiér.
Zdroj: Jan Hrabě