Liberec - Třináctiletá Julie M., kterou hledali na Liberecku od pondělního večera, je po smrti. Její tělo našli u libereckého letiště v Ostašově.
Podle policistů nebyly na těle dívky stopy násilí a vše tak nasvědčuje tomu, že si třináctiletá Julie sáhla na život sama. "V jejích osobních věcech byly nalezeny doklady, a také dopis na rozloučenou," uvedla mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.
"V nejbližších dnech bude nařízena soudní pitva, která zjistí přesnou příčinu smrti dívenky. Nešťastnou událost policisté i nadále prošetřují a zjišťují veškeré okolnosti. S ohledem na věk dívky, na rodiče, kteří jsou v péči lékařů, nebudeme sdělovat ani bližší informace k tomu, jaký způsob si dívenka k odchodu ze života zvolila," uzavřela Suchánková.
Třináctiletá Julie z Liberce se nevrátila v pondělí domů z kroužku. Policie po ní pátrala a dnes ji našla. Bohužel dívka je po smrti.
Její tělo našli u libereckého letiště v Ostašově. Mluvčí záchranky Lenka Moravcová nebyla příliš sdílná, před šestou hodinou večer pouze uvedla, že lékařka v terénu opravdu ohledává mrtvé tělo.
Takto probíhalo smutné pátrání:
"Od pondělka 13. dubna 2015 sedmé hodiny večer pátráme na základě oznámení matky po její 13leté dceři Julii M. Matka téhož dne v půl osmé ráno vysadila dceru před ZŠ Lesní v Liberci, kde navštěvuje 7. třídu. Během polední pauzy pak Julie navštívila se spolužačkou její matku v centru města, a poté se obě dívky vrátily zpět do školy na odpolední vyučování. To skončilo v půl čtvrté odpoledne a o hodinu později měla být na kroužku v Základní umělecké škole v Liberci. Mezitím, v 16. hodin, hovořila telefonicky ještě se svou matkou. Ta ji také po skončení kroužku v ZUŠ Liberec měla vyzvednou, ale dozvěděla se, že dívka vůbec nedorazila," uvedla v pondělí ráno policejní mluvčí Vlasta Suchánková
Maminka Julii sháněla po kamarádkách, známých i příbuzných, bez výsledku. Večer se obrátila na policii. Ta rozjela pátrací akci, do které byly zapojeny bezmála dvě desítky policistů, policejní psovod i městská policie. U Globusu našli její mobil.
Související
Policie vyšetřuje násilný čin na Valašsku. Zadržela podezřelého
Násilný čin na Mostecku. Aktéry dva muži, jsou vážně zranění
Aktuálně se děje
před 38 minutami
Zalužnyj: Schopnosti Ukrajiny překonávají NATO. Do aliance zřejmě nikdy nevstoupíme
před 1 hodinou
Proč Írán nechce dohodu s USA? Doufá, že Trump v USA na podzim prohraje
před 3 hodinami
V Tanvaldu došlo k útoku nožem. Tři lidé jsou zranění
před 4 hodinami
Soud nařídil zastavit stavbu Trumpova tanečního sálu
před 5 hodinami
Jak Ukrajinci přichází o bydlení? Pokud odejdou z okupovaných oblastí, Rusové jim dům zabaví
před 6 hodinami
Na Blízkém východě vzniká druhé NATO. Saudská Arábie, Turecko a Pákistán uzavřely významnou dohodu
před 7 hodinami
Bratislavským Slovnaftem otřásl výbuch, rafinérii zachvátil požár
před 8 hodinami
Trump se opět pokouší omezit novorozencům práva na občanství
před 9 hodinami
Trump podepsal zavedení nových cel
před 10 hodinami
WSJ: Putin může podle amerických tajných služeb zaútočit na NATO už za několik měsíců
před 11 hodinami
Kyjev provedl útok na logistické centrum Wildberries vzdálené 2000 km od ukrajinských hranic
před 13 hodinami
Thajskem otřásl krvavý incident. Student zabil nejméně šest lidí
před 14 hodinami
Stávající pomoc Kyjevu nestačí. Ukrajina čelí stále intenzivnějším ruským úderům
před 15 hodinami
Bude až 34 stupňů. Meteorologové očekávají návrat tropického počasí
včera
České oscarové hlasování je v plném proudu. Šanci má pět filmů
včera
Důchodci a valorizační oznámení. Úřad připomněl svůj aktuální postup
včera
Knížáka posmrtně rehabilitovali. Za minulého režimu strávil měsíce ve vazbě
včera
V Česku dochází lék na rakovinu prsu. Ministerstvo přišlo s neotřelým řešením
včera
V NATO nikdy nebudeme, míní bývalý šéf ukrajinské armády Zalužnyj
včera