Praha - David Rath, obžalovaný z mnohamilionové korupce, má nového advokáta. Poté, co odvolal své původní právníky, přidělil Krajský soud v Praze jeho obhajobu nepříliš známé pražské advokátce Marcele Ondřejové. Ale zatím není vůbec jisté, zda bude chtít David Rath se svou novou advokátkou spolupracovat.
Najít nového advokáta pro Davida Ratha nebylo podle informací televize Nova pro krajský soud vůbec jednoduché. Postupně, podle abecedy, oslovoval právníky ze seznamu advokátů. Několik právníků přitom angažování v samém závěru Rathovy kauzy odmítlo.
Případ přijala až Marcela Ondřejová, jejíž jméno dnes v souvislosti s korupčním procesem jako první zveřejnil web Česká justice. Ondřejové jsme se chtěli na chystanou spolupráci s Rathem zeptat, ale celý den nebylo možné se jí dovolat.
Davida Ratha už od jeho zatčení celé tři roky hájili advokáti Adam Černý a Roman Jelínek. Před týdnem je ale Rath z nejasných důvodů ze svého případu stáhl, a snažil se angažovat advokáta Michala Pacovského, který je strýcem soudce v této kauze Roberta Pacovského.
Právník Pacovský ale obhajobu Ratha odmítl. Podle státního zástupce Rath výměnou advokátů sledoval jediný cíl, protáhnout a zkomplikovat proces.
"Je to špatný tah obhajoby, každopádně je to obstrukce. Ale z mého pohledu je to naprosto špatný tah obhajoby. Tohle vysílá signál, že doktor Rath se už asi skutečně bojí trestního postihu," uvedl v průběhu minulého týdnu státní zástupce Petr Jirát." Já jsem nechtěl nic zdržovat. To zdržuje pan doktor Pacovský, strýc předsedy senátu," reagoval na to Rath.
Nová advokátka, kterou Rathovi vybral soud, teď musí rychle prostudovat soudní spis. Ten má v současnosti už 30 tisíc stránek. Marcela Ondřejová na to má jen 6 pracovních dní. Už na 2. června totiž soud nařídil další jednání.
Související
David Rath byl propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za korupci
Svaz pacientů jmenuje Ratha pacientským ombudsmanem
Aktuálně se děje
včera
BBC: Evropští lídři doufají, že USA z NATO neodejdou. Ví ale, že Trump je toho schopen
včera
Szijjártó se ostře pustil do prezidenta Pavla. Vytáhl komunistickou minulost
včera
Vance naznačil, že bude po Trumpovi zřejmě kandidovat na prezidenta USA
včera
První člověk tmavé pleti, první žena, první neameričan. Kdo dnes odstartuje na historickou cestu k Měsíci?
včera
Londýn svolává zástupce 35 zemí. Na krizovém summitu bude řešit znovuotevření Hormuzského průlivu
včera
Francouzská armáda zásadně mění strategii. Do čtyř let očekává válku s Ruskem
včera
O vystoupení z NATO se dosud žádný stát nepokusil. Proces není okamžitý, trvá dlouhé měsíce
včera
Zelenskyj zvažuje, že už znovu nebude kandidovat na prezidenta
včera
Polská kontrarozvědka zadržela dva aktivisty podezřelé ze žhářského útoku v Pardubicích
včera
USA zvažují odchod z NATO
včera
Den D je tady. Lidstvo se po půl století vrátí na Měsíc
včera
Smlouvu s Vatikánem nelze ratifikovat, rozhodl Ústavní soud
včera
Trump řekl, kdy se USA stáhnou z Íránu
včera
Severokorejští hackeři zřejmě pronikli do softwaru, který využívají tisíce společností
včera
Počasí se bude oteplovat i po svátcích, naznačuje výhled
31. března 2026 21:56
StarDance nabídne i energické mládí. Zatančí Tomas Sean Pšenička
31. března 2026 20:44
BIS zasáhla proti ruské stínové flotile. Rogač je nově na sankčním seznamu
31. března 2026 19:50
Policie prozradila, jak soud rozhodl o pátém podezřelém v pardubické kauze
31. března 2026 18:53
Výhled počasí na duben. Meteorologové nastínili, co bude po Velikonocích
31. března 2026 18:06
Zněl prý hlas zdravého rozumu. Babiš a Fico obnovili společná jednání vlád
Premiéři Andrej Babiš (ANO) a Robert Fico (Smer-SD) obnovili společná jednání české a slovenské vlády. Kabinety se dnes sešly v Česku. Jednalo se o mnoha věcech, podepisovaly se dokumenty. Příští jednání proběhne na Slovensku.
Zdroj: Jan Hrabě