Praha - Exhejtman a bývalý ministr David Rath se dočkal pamětní desky. Obyvatelé středních Čech mu ji vyvěsili na kladenské cyklostezce nedaleko místa, na kterém Rath před několika měsíci havaroval na kole.
"Kázal vodu, sám ve vínu sedmimiliony krad'. A světu do očí se k tomu drze smál. Leč bitvu s právem o svou čest neustál. Než přijmout verdikt zde radši filmově z kola spad'. Druhdy bohorovný sociální demokrat. MUDr. David Rath"
Tímto textem se podle serveru idnes.cz honosí pamětní deska bývalého hejtmana Davida Ratha na kladenské cyklostezce, mezi obcí Kyšice a Valdekem. Právě na ní na jaře letošního roku havaroval a nemohl se proto o den později dostavit k soudu.
"V úterý jsme s přáteli instalovali pamětní desku na místě, kde před pár měsíci havaroval David Rath a kde se tak otřesně pochroumal, že nemohl ani přijít k soudu. Chceme tímto gestem dát najevo, že ne všichni středočeští patrioti jsou fanoušci Ratha a slepě věří jeho teoriím a magoriím," napsali redakci serveru autoři desky, kteří si přejí zůstat v anonymitě.
Sám David Rath o pamětní desce prý dosud neslyšel. "Tuto skutečnost jsem nezaznamenal. Pokud to zvýší zájem turistů o tuto stezku, tak je to dobře. Sám tam často jezdím," napsal serveru.
Související
David Rath byl propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za korupci
Svaz pacientů jmenuje Ratha pacientským ombudsmanem
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Svět řeší nástupce Kim Čong-una. Poprvé v dynastii to nebude muž
před 1 hodinou
Albaneseová označil Izrael za „společného nepřítele lidstva“. Macinka ji vyzval k rezignaci
před 2 hodinami
Trump zasadil boji s oteplováním smrtelnou ránu. Éra klimatických regulací je definitivně u konce
před 3 hodinami
„Největší deregulace v americké historii.“ Trump zrušil vědecké rozhodnutí omezující plyny oteplující planetu
před 4 hodinami
Počasí se ochladí, očekávají se i sněhové srážky
včera
Ceny Anděl mají za sebou další kolo hlasování. Známe nominované
včera
FN Olomouc zareagovala na vyšetřování. Prozradila, co odhalilo její vlastní šetření
včera
Pro Čechy to nebude jednoduchý turnaj. Hokejisté na úvod prohráli s Kanadou 0:5
včera
V Ondřejově našli po požáru lidské tělo. Svědci měli slyšet výbuchy
včera
Sáblíková se po nemoci rozloučila na olympiádě s oblíbenými pěti kilometry
včera
Počasí se o víkendu navrátí k zimě. Meteorologové už plánují výstrahu
včera
Zabystřanova jízda stačila na 17. místo. Nejlepší sdruženář v TOP 20, muži v curlingu byli blízko senzaci
včera
V pražské ZOO se potvrdila ptačí chřipka. Platí mimořádná opatření
včera
Zemřel herec Van Der Beek, proslavil ho seriál Dawsonův svět
včera
Šéf olympiády flirtoval s Epsteinovou spolupracovnicí. Celebrity mu vypovídají smlouvy, ve funkci přesto zůstane
včera
Odvaha má vyšší hodnotu než olympijská medaile, ocenil Zelenskyj vyřazeného skeletonistu
včera
Začal hokejový turnaj mužů. Slováci se postarali o senzaci, Švédové se trápili
včera
Češi nejvíce věří Pavlovi. Nejméně Turkovi, Macinkovi a Okamurovi
včera
Političky Richterová a Decroix dostaly výhrůžné dopisy. Věc bude řešit policie
včera
Češi vystoupit z EU nechtějí, ukazuje průzkum
V české veřejnosti po loňských říjnových volbách posílily segmenty, které si nepřejí odchod z Evropské unie. Podle nejnovějších dat analytického ústavu STEM pro Zastoupení Evropské komise v ČR přibylo lidí spokojených s naším členstvím i těch, kteří by v případném referendu hlasovali pro setrvání. Tento posun lze pravděpodobně přisoudit umírněnému tónu předvolební kampaně, kdy se hlavní politické síly vyhýbaly ostrým střetům na téma unijní politiky.
Zdroj: Libor Novák