Olomouc - Soud v Olomouci dnes otevřel kauzu zdravotní sestry z Šumperku Šárky Groerové (56), který je podezřelá z pokusu vraždy svého expartnera. Podle obžaloby mu injekčně aplikovala látku, která může způsobit udušení. Žena se hájí tím, že jen chtěla muže postrašit.
Kriminalisté původně případ vyšetřovali pro ublížení na zdraví. Žena byla nakonec obžalována z pokusu vraždy.
Případ se stal v květnu roku 2013 v rodinném domě v Dlouhomilově. Poté, co muži pod záminkou očkování proti tetanu píchla látku, kterou využívají anesteziologové, řekla mu, že do hodiny zemře.
"Byla si dobře vědoma, že se látka používá v anestezii. Jejím účinkem je rychlé navození paralýzy, látku je nutné dodávat pouze v podmínkách, kdy je možné zajistit umělou plicní ventilaci," uvedla státní zástupkyně Alice Ondrášková. Podle obžaloby měla zdravotnice praxi na oddělení ARO a JIP.
Groerová si vzápětí látku aplikovala sama a snědla prášky lexaurin, chtěla prý spáchat sebevraždu. Uvědomila si prý, že udělala hloupost. U soudu dnes tvrdila, že látka, kterou bývalému partnerovi aplikovala, byla již prošlá a neúčinná.
"Ten den mě vytáčel různými uštěpačnými poznámkami. Řekla jsem si, že ho také vytrestám. Nachystala jsem si látku, byla prošlá pět let. Kdyby to fungovalo, reakce by nastala okamžitě, ne za hodinu. Navíc se látka aplikuje do žíly, ne do svalů," hájila se žena. Obžalovaná už práci zdravotní sestry po incidentu nevykonává. "Chtěla jsem ho naštvat a postrašit. Věděla jsem, že je úzkostlivý na svůj zdravotní stav," řekla.
Podle znalce však žena poměrně riskovala, účinnost prošlého léku je totiž možné zjistit pouze laboratorní expertízou. "Zkoumaná látka, která byla muži aplikována, mu mohla poškodit zdraví nebo ho ohrozit na životě," uvedl dnes znalec.
Muž, který obžalovanou opustil rok před incidentem, u soudu požadoval za nemajetkovou újmu 10.000 korun. "Látku mi aplikovala do ramena. Pak si sedla, rozdělala další ampuli, píchla si to do stehna a řekla, že do hodiny oba končíme. Zkoušel jsem se zachránit, sedl jsem do auta a šel hledat lékařskou pomoc. Cestou jsem už špatně viděl," uvedl muž. Přijel ke známým a ti mu zavolali záchranku.
Související
Policie odložila případ útoku na kadeřnici v Hořicích, viníka nemá
Policisté obvinili útočníka z vlaku na Přerovsku, hrozí mu až 18 let vězení
pokus o vraždu , olomouc , soudy
Aktuálně se děje
včera
Česká cesta do vesmíru míří k úspěchu. Svoboda by mohl letět na ISS
včera
Malou propustili z nemocnice. Zítra už by měla opět šéfovat poslancům ANO
včera
Smutné pražské výročí. Jak hlavní město zničil nejničivější požár v jeho dějinách
včera
Policie objasnila vraždu novorozence na Sokolovsku. Matce hrozí až doživotí
včera
Zemřela Zdena Mašínová
včera
Útěk z vězení nevyšel. Zločinec si pobyt na Pankráci zřejmě prodlouží
včera
Deštivé počasí pokračuje. Meteorologové prozradili, kde má napršet nejvíc
včera
Napětí na Blízkém východě roste: Írán po nočních útocích zvažuje konec mírových jednání
včera
Parlamentní volby v Izraeli se blíží. Netanjahu potvrdil kandidaturu, jistotu výhry ale nemá
včera
Maďarsko už problémy nedělá. Mezi EU a Ukrajinou přesto roste napětí
včera
Ukrajinské střely Flamingo pronikly hluboko do ruského vnitrozemí, zasáhly továrnu na drony
včera
Trump: Teheránu trvalo vyjednávání o dohodě příliš dlouho, bude za to muset zaplatit
včera
Belfast v plamenech. Po brutálním útoku migranta vyšli naštvaní lidé do ulic, vypukly nepokoje
včera
USA se pomstily za sestřelený vrtulník Apache
včera
Lidé Trumpovi nevěří. USA jako spojence vnímá jen každý desátý Evropan
včera
Trump a Netanjahu věřili, že porážka Íránu Blízký východ změní. Vše je ale úplně jinak
včera
Policie pokročila s vyšetřováním střelby v Poleradech. Taxikáři hrozí až 10 let
včera
Počasí se ochladí. Dorazí i vytrvalejší deště
9. června 2026 21:50
Nová proruská bulharská vláda zastaví veškeré dodávky zbraní na Ukrajinu
9. června 2026 20:40
Při výbuchu auta v Moskvě údajně zahynul ruský generál
V satelitním městě Balašicha nedaleko Moskvy došlo v úterý ráno k výbuchu osobního automobilu, při kterém zahynul řidič. Incident se odebral kolem půl šesté ráno, kdy v blízkosti obytného domu explodovalo jedoucí vozidlo značky BMW X3.
Zdroj: Libor Novák