Limberskému zmírnili trest. Řidičák dostane o tři roky dřív

Praha - Loni v září sedl opilý za volant a boural. Z místa nehody na pražském Smíchově se snažil utéct, ale policisté ho dopadli. Tehdy naštěstí nebyl nikdo poblíž, proto odnesl nerozvážnost fotbalisty Davida Limberského pouze sloup a kus zídky. Reprezentační obránce měl být čtyři roky bez řidičského průkazu, teď ale vyšlo najevo, že papíry dostane už příští rok.

Od Limberského to byla minulý rok v září pořádná hloupost. Místo toho, aby se nechal po pijatice odvést taxíkem, raději sedl za volant svého luxusního bentley. Jeho jízda ale skončila velmi brzy. Na křižovatce na pražském Smíchově totiž naboural. Přímo před zraky policejní hlídky.

Z místa nehody se snažil utéct, ale byl to marný pokus. Policisté ho zastavili a následně zjistili, že měl v krvi 1,24 promile alkoholu. Krátce po nehodě se postaral o další pořádnou kontroverzi. V ligovém utkání oslavil vstřelený gól imaginárním volantem, za což v Plzni přišel o kapitánskou pásku a od vedení klubu dostal milionovou pokutu.

Státního zástupce ale dokázal Limberský obměkčit. Dvaatřicetiletému fotbalistovi hrozily až tři roky vězení, ale poté, co se kál, že vzniklou škodu uhradí a rok nesedne za volant, mu byla vyměřena čtyřleté zkušební lhůta.

I ta se ale 32letému fotbalistovi a jeho advokátovi zdála moc. Proto podali proti tomuto rozhodnutí stížnost. A uspěli. Advokát argumentoval tím, že podle současných zákonů by Limberský nemohl požádat o vrácení řidičského průkazu dříve než po vypršení zkušební lhůty.

Výsledkem je tedy fakt, že státní zastupitelství dalo Limberskému novou zkušební dobu v délce jednoho roku. Pokud tedy hříšník z Plzně nikterak neporuší zákon, řidičák dostane příští rok v dubnu.

Související

David Limberský

Explzeňský fotbalista David Limberský v problémech. Je obviněn z vydírání

Bývalý fotbalista Viktorie Plzeň, pro kteroiu je legendou a taktéž bývalý reprezentant měl být ve čtvrtek zadržen policií spolu s dalšími třemi muži a následně měl být spolu s nimi obviněn z vydírání. Alespoň tak o tom podle svých informací informuje v pátek server Novinky.cz. Jak tento server deníku Právo píše, z vazby měl být propuštěn ještě ve čtvrtek a vyšetřován tak bude probíhat na svobodě.
David Limberský

Konec plzeňské ikony. Ve 37 letech ukončil svou kariéru fotbalový bouřlivák David Limberský

Poslední mohykán ze zlaté éry Viktorie Plzeň, v níž tento západočeský klub zažíval nejen tuzemské ligové mistrovské oslavy, ale i nejednu účast v prestižní Lize mistrů, ve které tento český klub tehdy narážel na Barcelonu, AC Milán či Manchester City, se rozhodl ukončit svou hráčskou kariéru. Řeč je o sedmatřicetiletém fotbalovém obránci Davidu Limberském, který rozděloval české fotbalové fanoušky nejen svým fotbalovým uměním, ale i kontroverzními momenty, jako byla jízda autem v opilosti či následná oslava gólu, po které jakoby řídil auto a nafilmovanou penaltou, po které se stal trnem oku u sparťanských fanoušků.

Více souvisejících

David Limberský (fotbalista) Dopravní nehody

Aktuálně se děje

včera

Influencer zemřel po živém vysílání na síti, kdy soupeřil s kolegou v pití lihoviny.

Influencer zemřel po živém vysílání soutěže v pití čínského alkoholu

Influencer „Sanqiange“ (nebo-li „Brother Three Thousand“ "Bratr tři tisíce") byl nalezen mrtev jen několik hodin poté, co se v živém streamu účastnil soutěže s jiným influencerem, což zahrnovalo pití Baijiu, čínského likéru s normální hladinou alkoholu 30 až 60 procent. Informovala o tom CNN s odvoláním na Shangyou News.

včera

včera

Sociální síť Facebook a Twitter

Twitter ustoupil od kodexu EU o dezinformacích

Americká společnost Twitter se podle eurokomisaře pro vnitřní trh Thierryho Bretona rozhodla nepřistoupit k naplňování unijního kodexu o dezinformacích. Nicméně, jak uvedla agentura Reuters, to nezbavuje provozovatele sociální sítě Twitter povinností v této oblasti. Toto oznámení přišlo v pátek pozdě večer.

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Alois Hadamczik, český hokejový trenér

Jalonen tuší, že národní tým mohl hrát lépe. Hadamczik žádá vysvětlení

Po čtvrtečním konci ve čtvrtfinále v pátek přistáli v Praze svěřenci kouče Kariho Jalonena. Ten v rozhovoru přiznal, že jeho tým mohl mít na víc než na konečné osmé místo, což je nejhorší umístění českého týmu na MS v historii. Nyní se podle všeho může Jalonen začít strachovat o pozici, jelikož se už šéf českého hokeje Alois Hadamczik nechal slyšet, že bude po něm žádat vysvětlení neúspěchu. A není sám, kdo je po tomto turnaji rozčarován. Ozval se totiž také věčný kritik poměrů v českém hokeji a zároveň majitel Pardubic Petr Dědek. 

včera

včera

včera

Občanský průkaz

Konec rodných čísel: ČR chce platit miliardy za zrušení něčeho, co po desetiletí bezproblémově funguje. Jde o IT lobby, která chce snadné peníze daňového poplatníka

Česko chce být v řadě věcí jako Dánsko nebo Švédsko. Ale když už v něčem jako tyto země je, konkrétně v bezproblémovém používání rodných čísel v úředním styku, tak si vážně pohrává s myšlenkou přestat být jako Dánsko či Švédsko – a ještě za to zaplatit miliardy. Komentuje situaci ekonom Lukáš Kovanda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

NATO vyzvalo k deeskalaci v Kosovu, Srbsko je k roli aliance kritické

NATO v sobotu vyzvalo Kosovo k deeskalaci a hledání řešení konfliktu prostřednictvím dialogu. V pátek začaly ozbrojené střety mezi kosovskou policií a etnickými Srby, kteří se snažili nedávno zvoleným zástupcům zabránit v převzetí úřadů v několika obcích na severu země. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy