Litoměřice - Střelec v Litoměřicích, který vzduchovkou míří na místní toulavé kočky, si prý nedal pokoj. Podle obyvatel se na sídlišti dál ozývá střelba. Jak zjistila televize Prima, případem se už dokonce začala zabývat i policie.
Toulavé kočky, které žijí na sídlišti v Litoměřicích, někomu nejspíš dost vadí. Několik z nich dokonce neznámý střelec postřelil vzduchovkou. Ta poslední dostala brokem přímo mezi oči. Zázrakem přežila. Místní si mysleli, že když se o případu začne mluvit, střelec se lekne. Jenže opak je pravdou.
Podle místních prý ale střelba neustává a ozývala se i během dneška.
„Je tu slyšet i v noci i přes den," řekla televizi Prima obyvatelka sídliště Izabela Samková.
„Teď jsme slyšely střelbu dvakrát a dneska byla slyšet střelba i ráno, ale nebyly jsme nikde. Byly jsme zkontrolovat tady kočky a tam kočky, ale tam to bylo v pořádku, takže nic," řekla další obyvatelka sídliště Linda Mihalová.
Jak to vypadá, střelec se nejspíš tentokrát netrefil. Lidé tu ale už mají strach. Z oken se tu prý střílí už delší dobu. A střelec nejspíš průběžně mění zbraně.
„Vím, že tady kdysi tady někdo střílel takovýma těma kuličkama, protože jsme tady stáli se sousedkou a někdo ji picnul a nevěděli jsme, odkud to přilítlo a ono to pěkně bolí. Tohleto jestli někdo střílí kočky, tak to možná bude vzduchovka nebo něco," řekli televizi další obyvatelé.
„Můžou někoho trefit, vyrazit oko nebo já nevím, nějak poranit. Jsou tu malý děti," bojí se místní lidé.
Problémem na litoměřickém sídlišti se už dokonce zabývá i místní radnice.
„Že to budou projednávat na radě a že se uvidí, co bude dál. Musejí sami jednat, že nemáme nic dělat. Že trestní oznámení na neznámý, že nemáme ani my sami dávat, ale že to dá město," řekla další obyvatelka.
Po odvysílání naší předchozí reportáže se případem začala zabývat policie. Zatím ale střelce nemá a nemá ani žádné konkrétní poznatky, které by je k němu vedly. Pokud tak něco víte, určitě se ozvěte policii nebo kontaktujte krimi linku.
Související
Veletrh Zahrada Čech poznamenala epidemie, přišlo o polovinu méně návštěvníků než loni
Znásilnění migrantem u Litoměřic: Žalobkyně chce vyšší trest, odvolala se
Aktuálně se děje
před 49 minutami
Grónsko není Island, Spojeným státům nikdy nepatřilo. Trumpův projev byl plný chyb a hoaxů
před 1 hodinou
Trump navrhuje, aby jeho Rada míru nahradila OSN. Jmenoval se neodvolatelným předsedou
před 2 hodinami
Válka na Ukrajině se USA netýká, dal najevo Trump. Nemáme s ní nic společného, co z ní USA získaly, zeptal se
před 3 hodinami
Chceme okamžité jednání o koupi „kusu ledu“. Odmítněte a budeme si to pamatovat, řekl Trump v Davosu
před 3 hodinami
Trump v Davosu: Evropa se neubírá správným směrem. Ničí ji migrace a lídři nedělají nic, aby úpadek zastavili
před 4 hodinami
USA dávají najevo, že jsou ochotny jednat tvrdě. Zásah v Latinské Americe ale může povzbudit Čínu a Rusko, říká Řepa
před 4 hodinami
Češi více investují do bezpečnosti a estetiky bydlení. Moderní vchodové dveře do domu jsou toho důkazem
před 4 hodinami
Evropa by měla být Trumpovi vděčná, prohlásil v Davosu Rutte
před 5 hodinami
Nejprestižnější skupina v historii, říká Trump o Radě míru. Kdo do ní už vstoupil?
před 6 hodinami
Evropská unie pozastavila schvalování klíčové obchodní dohody s USA. Británie hrozí Trumpovi odvetnými cly
před 7 hodinami
Doba lichocení Trumpovi definitivně skončila. Evropa musí odpovědět silou, vyzval bývalý šéf NATO
před 8 hodinami
Do Davosu dorazil nečekaný dopis. Stovky milionářů a miliardářů požadují vyšší zdanění superbohatých
před 8 hodinami
Bessent dorazil do Davosu. Seďte a čekejte na Trumpa, vmetl evropským lídrům
před 9 hodinami
Může Trump skutečně získat Grónsko? Cesta k akvizici je mnohem složitější, než se zdá, ve hře jsou i jiné možnosti
před 10 hodinami
Letadlo s Trumpem mířící do Davosu se kvůli poruše muselo vrátit
před 11 hodinami
Výhled počasí na příští týden. Zima se otěží nepustí
včera
Policie odhalila detaily případu, který se má týkat zápasníka Vémoly
včera
Reshtenko se postaral o první krasobruslařskou medaili pro Česko z ME po 13 letech
včera
Polární záře podruhé. Šance je i dnes, upozornili meteorologové
včera
Na ME v rychlobruslení zajela Zdráhalová životní výkony. Ke stříbru přidala i zlato
Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová má za sebou životní výkony a jen necelý měsíc před začátkem Zimních olympijských her v Miláně a Cortině d´Ampezzu. Na mistrovství Evropy v Polsku totiž nejprve v sobotu získala na trati dlouhé 1500 metrů stříbrnou medaili, aby pak tento svůj výkon v neděli přebila zlatou medailí na trati dlouhé 1000 metrů.
Zdroj: David Holub