Brno - Lidé budou moci od pondělka vybrat jméno malé lvici, která se v brněnské zoo narodila koncem roku. Druhé lvíče pojmenuje jejich kmotr, bývalý úspěšný tenista Radek Štěpánek.
Lvi jsou v brněnské zoo teprve od loňského července, dvojčata se narodila na konci roku. Za sebou mají druhou veterinární prohlídku, při níž ošetřovatelé zjistili, že za dva týdny přibraly kočičí šelmy dva kilogramy.
"Stát se kmotrem malého lvíčka je pro mě ohromná čest. Lev je zvíře, které mě provázelo celou mou kariérou. Je to symbol bojovnosti, síly a vytrvalosti. Už teď se těším na jarní křest," uvedl Štěpánek.
Křest lvíčat je v plánu v dubnu. Přesné datum zoo bude znát po dohodě se Štěpánkem v průběhu března. Kmotr zvolí jméno pro malého samce, pro lvici ho vyberou lidé na webu a facebookovém profilu Zoo Brno. Hlasování začne v pondělí 5. března.
Ještě před křtem lvů zoo pokřtí i párek levhartů. Ti se narodili v listopadu 2017 a stejně jako u lvíčat jde o samici a samce. Slavnostní akce je naplánována na 24. března, kdy se v Zoo Brno uskuteční vítání jara. Kmotrou se stane blogerka brněnského Cool Brno Blogu Michaela Salačová.
Související
Zoo Brno přišla o svou nejstarší žirafu
Zoo Brno se dočká nového vstupu. Přibydou parkovací místa i zázemí pro návštěvníky
ZOO Brno , Lvi , Radek Štěpánek , Zvířata
Aktuálně se děje
před 40 minutami
Evropa se chystá na zatmění. Přímý pohled do Slunce vám zničí oči dřív, než to pocítíte, varují lékaři
před 1 hodinou
Trump se v Íránu spletl. Nové vedení jmenované Chámeneím prosazuje agresivní přístup
před 3 hodinami
Počet mrtvých v Kolumbii překročil 200. Pohřešují se tisíce lidí
před 3 hodinami
Libanon jako první arabský stát zrušil trest smrti. Zavádí těžké doživotní nucené práce
před 4 hodinami
Orbánova pravá ruka skončila. Novým maďarským prezidentem bude András Baka
před 5 hodinami
Trumpa kvůli hrozbě atentátu odvezli v kontejneru na jídlo
před 5 hodinami
Česká televize představila náhradu za Moravce. Zveřejnila podzimní program
před 6 hodinami
Zelenskyj: Rusko při nejnovější vlně nočních útoků použilo balistické rakety ze Severní Koreje
před 7 hodinami
Přes 130 mrtvých a 500 zraněných. Kolumbie svádí závod s časem, pod troskami zůstávají další lidé
před 8 hodinami
Evropa shání rakety Patriot kde se dá. Ukrajina jich za týden vystřelí víc, než kolik dostane za měsíc
před 9 hodinami
Svržený syrský prezident Bašár Asad byl odsouzen k trestu smrti
před 9 hodinami
Trumpova sít Truth Social prodělává stamiliony. Nový nástroj slibující přednostní informace čelí kritice
před 10 hodinami
Trump si zahrává se zdravím. Doporučil snížit očkování, místo studie se odkázal na názory okolí
před 11 hodinami
13 mrtvých a přes 70 zraněných. Ukrajina podnikla nejničivější útok na Rusko za poslední roky
před 11 hodinami
Vyčistili jsme Hormuzský průliv od min, je plně pod kontrolou USA, tvrdí Trump
před 13 hodinami
Počasí bude tropické do konce prázdnin, déšť se objeví jen výjimečně
včera
Kolumbie vyhlásila stav národní katastrofy. Počet mrtvých po zemětřesení dál prudce stoupá
včera
Francie zavádí kvůli vedru krizový stav. Domácnostem omezuje spotřebu vody
včera
Rusko přitvrzuje. Útoky raketami jsou stále častější, Moskva polevit nehodlá
včera
Kolumbii zasáhlo silné zemětřesení. Mrtvých jsou nejméně desítky
Západní část Kolumbie zasáhlo ničivé zemětřesení o síle 7,4 stupně, které si podle dosavadních zpráv úřadů vyžádalo nejméně dvacet lidských životů. Katastrofa vyvolala v mnoha oblastech chaos, přičemž záchranné složky neprodleně zahájily rozsáhlé operace na vyproštění lidí uvízlých pod troskami zřícených objektů.
Zdroj: Libor Novák