Zděšený Jan Kraus: Tohle prostě nejde, je to naprosto nepřípustné

Moderátor a bavič Jan Kraus se ve své show pozastavil nad tím, jak dlouho v některých případech pracují české soudy. Poukázal na konkrétní případ sporu mezi ČSSD a dědici právníka Zdeňka Altnera, který se teď má po dlouhých letech vrátit na úplný začátek.

„Musím vám říct, že mě úplně oddělala zpráva o soudu rodiny Altnerů, dědiců, se sociální demokraty Nejvyšší soud rozhodl po devatenácti nebo dvaceti letech, já nevím, se to vrací na začátek. To mě opravdu úplně šokovalo. Oni říkali, že je to komplikovaný případ. Já jsem se na webu díval na tu mandátní smlouvu a mně se to zdá jednoduché – že je má zastoupit v rámci akciového podílu společnosti Cíl, aby získali Lidový dům, protože ten byl v majetku oné společnosti. Z toho socani žijí a vydělává jim to peníze,“ připomněl ostře sledovanou kauzu bavič.

Zadání tedy podle něj bylo jednoduché, právníci prý ale vždy dokáží věci pořádně zamotat a zkomplikovat. „Vy otevřete okno a právníci vám řeknou, že není jisté, jestli jste ho otevřeli, jestli nebylo už otevřené a jestli jste ho otevřeli tahem, tlakem nebo jinou silou,“ postěžoval si na práci právníků Kraus.

„Mně je to srdečně jedno. Ale po sedmnácti, devatenácti nebo dvaceti letech jakéhokoliv případu říct, že musíte jít zpátky na start, je nesnesitelné. A z hlediska spravedlnosti nepřijatelné. Je to vizitka něčeho strašlivého. Jako bychom v životě čas nepotřebovali. Podívejte se, co se děje na potravinách – tam vám píšou, do dvou dnů spotřebujte, tohle do týdne a tohle je trvanlivé a vydrží až rok. A pak je najednou proces, soud, který se táhne 20 let a má se vrátit zpátky na začátek,“ nevěřícně kroutí hlavou moderátor.

„Podívejte se, co čas udělá s námi. Dejme tomu, že ten soud začnete ve čtyřiceti a v šedesáti mi řeknou – znova. To bych v mém věku mohl páchat jakoukoliv trestnou činnost, protože mě ani nestihnou odsoudit. A co se stane s ženou za 20 let... O tom ani nemluvím v rámci genderové vyváženosti. Je to prostě nepřijatelné a myslím si, že ta iluze, že jsou věci komplikované a tak trvají déle, nepřichází v úvahu. A myslím si, že je tu jeden velký omyl, který se často opakuje, že „time is money“, tedy „čas jsou peníze“. Není to pravda, „time is life“. Hlavní parametr života je čas. Takže není možné, aby cokoliv státu trvalo takhle dlouho,“ vzkázal úřadům a soudům Kraus.

Související

Více souvisejících

Jan Kraus ČSSD Zdeněk Altner soudy

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

George Santos, člen Sněmovny reprezentantů USA

Republikán Santos končí v Kongresu. Podváděl v životopisu i kampani

V pátek rozhodla Americká Sněmovna reprezentantů o zbavení mandátu svého republikánského člena George Santose. Santos, který sloužil méně než rok, byl zapleten do skandálu spojeného s klamáním voličů a dárců během své volební kampaně. Dvoutřetinová většina zákonodárců hlasovala pro jeho vyloučení. Toto rozhodnutí následovalo po zprávě sněmovního etického výboru, která ukázala, že tým Santose zneužíval volební příspěvky na osobní výdaje. Santos, politik zastupující stát New York, se tak stal šestým vyloučeným členem v historii sněmovny.

včera

Policie SR, ilustrační fotografie

Slovenští dopravci blokují hranici s Ukrajinou, chtějí konec unijní dohody

Slovenští autodopravci v pátek odpoledne zablokovali přechod Vyšné Nemecké - Užhorod na hranici s Ukrajinou. Protestují tak proti zrušení povolenek pro ukrajinské dopravce v EU. Omezení má trvat do odvolání, v pondělí se dopravci rozhodnou o dalším postupu podle výsledků jednání evropských ministrů dopravy v Bruselu. 

včera

Jiří Bartoška, ředitel mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech

Jiří Bartoška opět bojuje s rakovinou

Jiří Bartoška je známý český herec a prezident karlovarského filmového festivalu. Nyní obdržel od lékařů nejhorší možnou zprávu - znovu bojuje s agresivní formou rakoviny, po mnoha letech.

včera

Zbyněk Stanjura

Vláda řeší s podnikateli ceny energií, regulovaná složka totiž výrazně vzroste

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) a ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) se setkali se šéfy Svazu průmyslu a dopravy a Hospodářské komory Janem Rafajem a Zdeňkem Zajíčkem, aby projednali cílenou vládní pomoc s cenami energií pro firmy z energeticky nejvíce náročných odvětví. Navázali tak na jednání s premiérem Petrem Fialou z konce října. Výsledkem je dohoda, že vláda do poloviny prosince najde a představí řešení, které zmírní dopady oznámeného navýšení regulované složky ceny elektřiny ERÚ na tyto společnosti.

včera

včera

včera

včera

Smog

COP28: Na počasí má vliv i to, co jíme. Lídři žádají omezení či vyřazení fosilních paliv i změnu potravinářství

Účastníci klimatické konference COP28 v Dubaji se v pátek v prvním návrhu dohodli na krocích v oblasti ochrany klimatu. Žádají omezení nebo úplné vyřazení používání fosilních paliv. V jednáních se již projevily názorové rozdíly, neboť návrh Británie a Singapuru zahrnující jejich postupné vyřazení či omezení vyvolává spory. Světoví lídři na konferenci podepsali deklaraci o transformaci potravinových systémů, vůbec první rezoluci, která přímo řeší vztah mezi tím, co jíme, a měnícím se klimatem, uvedl The Guardian.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Volební štáb hnutí ANO

Volby by ovládlo Babišovo ANO, získalo by přes třetinu hlasů, ukázal průzkum

V říjnových parlamentních volbách by hnutí ANO vyhrálo s 35 procenty hlasů, což představuje zlepšení o jeden procentní bod ve srovnání se zářijovým průzkumem. Druhé místo by patřilo ODS s 13,5 procenty, zatímco třetí příčku obsadilo hnutí SPD s 10,5 procenty. ODS by si polepšila o půl procentního bodu a SPD o jedno procento.

včera

Dezinformátor Čermák si začne odpykávat trest. Poláci ho v pondělí předají Čechům

Českým orgánům by měl být v příštím týdnu předán dezinformátor Tomáš Čermák, jehož v listopadu na základě poznatků od českých kolegů zadržela polská policie. Čermák si má odsedět pět a půl roku za propagaci terorismu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy