Praha - Více než šest tun mraženého zboží včetně ryb, krevet nebo vepřových žaludků zabavili minulý pátek inspektoři Městské veterinární správy. Zboží totiž podnikatel skladoval v neodpovídajících podmínkách, informoval v úterý mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.
"Přes šest tun mraženého zboží, například ryby Pangasius, krevety nebo vepřové žaludky, přesně 6300 kilogramů, bylo podnikatelem, cizím státním příslušníkem uchováváno v podmínkách, které nesplňují stanovené veterinární hygienické požadavky," uvedla veterinární správa.Podnikatel navíc nebyl schopen inspektorům předložit původ zboží, které uchovával ve skladu v běžné bytové zástavbě v pražské Drůbežářské ulici. Inspektoři proto potraviny zabavili do doby, kdy podnikatel dodá veškeré dokumenty."Provozovatel musí počítat se zahájením správního řízení ve věci uložení pokuty za nedovolené podnikání," upozornil Duben.Majitel inspektorům řekl, že se potraviny do Česka dostaly z Vietnamské republiky přes pražské ruzyňské letiště. Z nepovoleného skladu potravin ho chtěl dodávat do tržnice SAPA v Praze 4.
Související
Metro by ještě v březnu mohlo opět stavět na všech stanicích linky B
MHD v Praze se dnes vrátila ke kratším intervalům
Praha , inspekce , potraviny jídlo
Aktuálně se děje
včera
„Útok na Kypr je útokem na Evropu.“ Macron vyslal na Blízký východ masivní flotilu, má bránit Hormuzský průliv
včera
Saúdské Arábii dochází trpělivost. Prohráli jste, ponesete drtivé následky, vzkazuje Íránu
včera
Tři měsíce války vyšroubují cenu ropy na 185 dolarů za barel. Ekonomiku může potkat nepředstavitelný otřes
včera
CNN: Školu, v níž zahynulo 168 dětí, zřejmě zasáhla americká raketa Tomahawk
včera
Experti: Svět stojí na prahu největšího ropného šoku v historii. Světová ekonomika čelí masové energetické krizi
včera
Zelenskyj: Ukrajina na žádost USA vyslala na Blízký východ experty, budou chránit americké vojenské základny
včera
Z bláta do louže. Modžtaba je krutější než Alí Chameneí, Trump o jeho jmenování věděl, tvrdí Íránci
včera
Vláda odmítla opatření k rostoucím cenám paliv kvůli válce v Íránu. Zabýváme se jen situací doma, prohlásil Babiš
včera
NATO sestřelilo další íránskou raketu mířící do Turecka
včera
Spojenectví s Putinem shořelo spolu s íránskými rafinériemi. Za sliby o neochvějné podpoře se skrývá parazitování
včera
Svět se změnil a kompromisy škodí. Von der Leyenová chce radikální změnu Evropské unie
včera
Trump poprvé nastínil, kdy ukončí válku proti Íránu
včera
Tvář útoku na Írán. Hegseth se nedokázal vymanit z původního povolání, napříč světem vyvolává zděšení i kritiku
včera
Trump rozpoutáním války v Íránu uvrhnul svět do chaotického víru destrukční politiky
včera
Cena ropy překonala hranici 100 dolarů za barel. Čeká se prudké zdražení paliv, zasedne G7
včera
Počasí se na pohled změní. Bude jako v dubnu, uvedli meteorologové
8. března 2026 21:56
Metro by ještě v březnu mohlo opět stavět na všech stanicích linky B
8. března 2026 21:11
Britská monarchie ukončí pronájem domu pro Andrewa. Rozhodl on sám
8. března 2026 20:08
Trump říká, že Írán chtěl ovládnout Blízký východ. Jsme napřed, komentoval operaci
8. března 2026 19:15
Česká televize vrací úder. Tvrzení končícího Moravce odmítá
Česká televize respektuje rozhodnutí moderátora hlavní politické diskuze Václava Moravce, který po 21 letech končí ve veřejnoprávní televizi. Podle vedení média ale není pravda, že by v ČT nebyla garantována nezávislost redakční práce.
Zdroj: Jan Hrabě