Praha - Velmi nebezpečnou adrenalinovou hrou se baví teenageři napříč celou republikou. Její princip je v tom, že si lehají na koleje a čekají, až nad nimi projede vlak. Videi se pak chlubí na internetu.
Kluk nejdříve čeká v příkopu až přijede drezína. Když se blíží, tak pod ní skočí a ona nad ním projede. Hazard se životem nebo filmový trik? Ať už je to s touto nahrávkou, která se objevila na internetu, jakkoliv, železničáři potvrzují: O podobných kaskadérech víme!
"Mohu potvrdit, že podobné případy se ojediněle skutečně stávají. Takové extrémně nebezpeční chování ohrožuje nejen samotné aktéry, ale i cestující ve vlacích," dodal mluvčí Správy železniční dopravní cesty Tomáš Drvota.
Osobní vlak má nejnižší bod asi 40 centimetrů nad zemí. Dospělý člověk se tak pod něj pohodlně vejde. Stačí ale jeden utržený plech nebo hadice a adrenalinová zábava může skončit smrtí. Strojvedoucí samozřejmě nemá ani nejmenší šanci vlak, v mnohdy i více než sto kilometrové rychlosti, zastavit.
"V tomhle věku adolescenti a zvláště dospívající chlapci mají pocit nesmrtelnosti, dokonalosti a je to vlastně šou a legrace. Nebezpečí si v podstatě vůbec nepřipouští," vysvětlil psycholog Jan Lašek.
Podobný adrenalin si už na vlastní kůži vyzkoušel i pan Jirka. Nutno dodat, že zcela nedobrovolně. Když se totiž vracel z firemní oslavy, alkoholové opojení ho zmohlo natolik, že si ustlal přímo v kolejišti. Jako zázrakem průjezd vlaku přežil. "Vůbec nic nevím, probudil jsem se až v sanitce, když jsem křičel bolestí. Až tady jsem se dozvěděl, co se vlastně stalo," řekl před čtyřmi lety.
Mladíkům, kteří si pod vlak úmyslně lehají hrozí deseti tisícová pokuta. Ale to jen v případě, že takovou adrenalinovou zábavu přežijí.
Související
Na Liberecku shořel vlak, desítky lidí byly evakuovány
Změna času ovlivní i noční vlaky. České dráhy upozorňují na zpoždění
Aktuálně se děje
včera
Opilý strojvedoucí zapomínal otevírat dveře. Nadýchal přes dvě promile
včera
Pastrňák s největší pravděpodobností na MS hrát nebude. Rulík povolal sedm hráčů
včera
Princezna Eugenie bude trojnásobnou maminkou. Gratuloval jí i král
včera
Máme indicie, uvedla policie k lesnímu požáru v Českém Švýcarsku
včera
Juchelka si vybral nečekanou ombudsmanku. Jde o známou zpěvačku
včera
Babišova vláda schválila novou EET. Slibuje, že bude modernější
včera
Zemřel televizní revolucionář Ted Turner, zakladatel americké CNN
včera
Bouřky si opět vyžádaly varování. Hrozí až do půlnoci, upozornil ČHMÚ
včera
Macinka upřesnil, koho považuje za méněcenného
včera
Čína může USA pomoci znovuotevřít Hormuzský průliv. Nebude to ale zadarmo
včera
Vědci řeší novou záhadu. Objevili atmosféru na planetě, kde to teoreticky nemělo být možné
včera
Čtou knihy, na palubu chodí po jednom. Jak se žije cestujícím lodi MV Hondius pod hrozbou hantaviru?
včera
Bouřky se mohou vyskytnout i dnes, přiznali meteorologové
včera
Loď MV Hondius rozhádala celé Španělsko. Madrid ji povolil zakotvit na Kanárských ostrovech
včera
Babiš v otázce financování armády otočil. Závazek NATO chce letos splnit
včera
MV Hondius pluje k evropským břehům. Na palubu míří lékaři, Kanárské ostrovy lodi nedovolí zakotvit
včera
Platit se mu nechce. Pražská MHD marně vymáhá škodu po teroristovi z Kolumbie
včera
Trump znovu nepochopitelně kritizoval papeže. Rubio právě míří do Vatikánu
včera
Hasiči v Českém Švýcarsku splnili cíl a odvolávají vrtulníky. Zásah pokračuje
včera
Trump pozastavil Projekt Svoboda. Blokáda i mírová jednání pokračují
Americký prezident Donald Trump oznámil pozastavení Projektu Svoboda. Spojené státy tak podle jeho slov vyslyšely prosby několika zemí. Trump dodal, že nyní se má pracovat na dokončení mírové dohody s Íránem. Dal však najevo, že dohoda není stoprocentně jistá.
Zdroj: Lucie Podzimková