Praha - Zemanovci na dlouho avizované tiskové konferenci představili své nové posily do podzimních voleb. Ukázali však také něco jiného. Místo peprného politického slovníku by se jim totiž zřejmě více hodilo vydání Pravidel českého pravopisu.
Předseda SPOZ Zdeněk Štengl nejspíš prozatím nepatří k politikům kalibru Miloše Zemana, kteří své projevy pronáší rovnou spatra. Ke svému půlminutovému proslovu na čtvrtečním setkání s novináři si totiž musel připravit krátký psaný koncept. Jenže asi nepočítal s tím, že si ho všimnou objektivy fotografů a odhalí jisté mezery v češtinářských schopnostech lídra zemanovců.
Ve větě, která měla správně znít "Jsem rád, že u nás můžu dnes přivítat pana senátora Regece, protože reálný život není o politických programech, ale že se musí hrát fair play a nejlepší vyhrává," totiž udělal hned tři gramatické chyby, které bijí do očí mnohem více než poněkud nejasný obsahový smysl jeho vyjádření.
Věta s chybami vypadá takto: "Jsem rád, že u nás múžu dnes přivítat pana senátora Regece, protože realny život není o politických programech, ale že se musí hrát fair play a nejlepší vyhráva."
Na tiskové konferenci pak SPOZ oznámila, že do jejich řad "přešel" senátor Jozef Regec, který tedy opouští ČSSD, ale senátorský mandát si ponechá. Podle předsedy sociálních demokratů Bohuslava Sobotky je Regecův krok přeběhlictvím a podvodem na voličích.
Rovněž prezidentský kancléř Vratislav Mynář oznámil, že je připraven za SPOZ v předčasných volbách kandidovat, pokud ho o to večer předsednictvo této strany požádá. To je přitom více než pravděpodobné.
Související
Prezident Zeman na sjezdu SPOZ volal po přímé volbě starostů
Foldyna by rád zůstal ve sněmovním výboru pro bezpečnost
spo- Zemanovci , Zdeněk Štengl
Aktuálně se děje
včera
Pošta od dubna mění ceník. Platby zákazníků budou vyšší
včera
Slovensko stupňuje tlak. Fico oznámil ukončení nouzových dodávek elektřiny na Ukrajinu
včera
Počasí v Česku: Uplynulá zima očima meteorologů. Možná vás překvapí, jaká byla
včera
Irák zasáhl blackout. USA vyzvaly občany k evakuaci
včera
Válka v Íránu vráží klín mezi USA a EU. Madrid se bouří proti Washingtonu, nesouhlasí ani s Merzem
včera
Izraelské letectvo zničilo připravené íránské odpalovací zařízení balistických raket
včera
Hegseth: Írán se pokusil zavraždit Trumpa, íránský režim je vyřízený. Amerika vítězí rozhodně, ničivě a bez milosti
včera
Hegseth: Operace v Íránu je stále v počátcích. Začneme útočit silněji a hlouběji ve vnitrozemí
včera
Vražda dítěte na Lounsku. Policie přiznala, že zadržela příbuzného oběti
včera
Americká ponorka potopila íránskou válečnou loď. NATO sestřelilo raketu mířící do Turecka
včera
CIA vyzbrojuje Kurdy. Chce vyvolat povstání v Íránu, píše CNN
včera
Babiš si ve Sněmovně hrál na dispečera. Zkritizoval Ryanair, Hřiba poslal na psychiatrii
včera
V čele Íránu zřejmě stane syn ajatolláha Alího Chameneího. Přežil sobotní bombardování
včera
Zemřel legendární spisovatel Dan Simmons, autor kultovních děl Hyperion a Terror
včera
Kontrolujeme Hormuzský průliv, prohlásil Írán. USA to popírají
včera
Izrael vyhrožuje vraždou každému, kdo stane v čele Íránu. Bude okamžitým cílem, varuje
včera
Írán zasáhl americkou základnu v Kataru. Izrael útočí po celém Teheránu
včera
Počasí: Během dne se oteplí až na 17 stupňů, mrazy ale zatím zůstanou
3. března 2026 22:00
Francie posílá na Blízký východ letadlovou loď. Britské stíhačky začaly sestřelovat íránské drony
3. března 2026 20:49
Írán už nemá žádné námořnictvo, letectvo ani radary, prohlásil Trump
V Oválné pracovně se v úterý uskutečnilo první veřejné vystoupení Donalda Trumpa k íránskému konfliktu od jeho vypuknutí. Americký prezident při setkání s německým kancléřem Friedrichem Merzem konstatoval, že íránská armáda je po úderech v troskách. Podle jeho vyjádření ztratil Teherán kompletní kontrolu nad vzdušným prostorem i námořní kapacity a jeho radary byly vyřazeny z provozu.
Zdroj: Libor Novák