Ústí nad Labem - Po nočních deštích v Ústeckém kraji krátkodobě stouply hladiny menších toků, Kamenice v Hřensku byla o půlnoci na 139 centimetrech, při 140 centimetrech tu začíná platit třetí stupeň povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Do rána se ale řeka vrátila do normálu, v obci nenapáchala žádné škody. ČTK to řekl starosta Hřenska Jan Havel.
"Pouze u hotelu Praha se řeka vylila kus na silnici, museli jsme přeparkovat auta. Ale škody žádné nebyly," uvedl. Podle něj voda do obytných objektů nenatekla.
První povodňový stupeň platil na stejném toku mezi 22:00 a 23:00 také v Srbské Kamenici. Hladina řeky tu stoupla až na 133 centimetrů, první povodňový stupeň platí při 120.
Hladiny toků jsou po srážkách většinou mírně rozkolísané, k odtokovým kulminacím v horních částech povodí docházelo převážně během noci nebo v ranních hodinách. Relativně nejvýraznější vzestupy zaznamenaly toky na severu Čech (v povodí Kamenice, Mandavy,Chomutovky a Lužické Nisy). V porovnání s dlouhodobými říjnovými průměry jsou průtoky přechodně většinou průměrné nebo mírně nadprůměrné.
Předpověď na pondělí:Polojasno až oblačno. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, na východě kolem 6 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 11 °C. Slabý proměnlivý nebo východní vítr 1 až 4 m/s.
Předpověď na úterý:Oblačno až polojasno, ojediněle slabý déšť. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Během dne v Čechách od západu přibývání oblačnosti, později občas déšť. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, nejvyšší denní 12 až 16 °C, na jihovýchodě až 18 °C.
Předpověď na středu:Zataženo až oblačno, občas déšť, během dne od západu proměnlivá oblačnost, ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, nejvyšší denní10 až 14 °C.
Vyhlídka počasí od čtvrtka do neděle:Většinou oblačno, místy déšť. Zejména uprostřed období přechodně až polojasno. Ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 6 až 1 °C, postupně 11 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 16 °C, při zmenšené oblačnosti až 18 °C.
Související
Počasí: Teploty se o víkendu vrátí na téměř letní úroveň
Počasí do konce týdne. Meteorologové odtajnili předpověď na prodloužený víkend
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Hrozí NATO rozpad? Bývalý generální tajemník vystoupil s rázným varováním
před 2 hodinami
VIDEO: Rusko oslavilo konec druhé světové skromnou vojenskou přehlídkou
před 3 hodinami
Na vině je počasí. Hantavirus se kvůli klimatickým změnám šíří rychleji než v minulosti
před 5 hodinami
Počasí: Teploty se o víkendu vrátí na téměř letní úroveň
včera
Trump vyhlásil třídenní příměří mezi Ruskem a Ukrajinou
včera
Provoz na letišti v Praze narušil dron. Policie majitele zadržela
včera
Historický krok: Pentagon zveřejnil první sérii utajovaných dokumentů o UFO
včera
Rubio: Írán by se měl ještě dnes vyjádřit k mírovému návrhu USA
včera
Klid před bouří. Válka v Íránu zatím cenami v obchodech nezahýbala, experti řekli, kdy se to změní
včera
Místo omluvy naštvání. Nejsem jeho podřízený, komentuje Babiš pozdní příchod za Pavlem
včera
Je třeba se obávat hantaviru? Ročně se jím nakazí 100 tisíc lidí, současný kmen je ale extrémně vzácný
včera
OBRAZEM: Česko si připomíná konec války. Pavel varoval na Vítkově před rezignací
včera
Lékař se těšil na vysněnou dovolenou. Teď na MV Hondius léčí nakažené hantavirem
včera
Babiš dorazil na schůzku s Pavlem pozdě. Prezident na summit NATO pojede v každém případě
včera
USA a Írán se střetly v Hormuzském průlivu, Příměří podle Trumpa stále platí
včera
Počasí do konce týdne. Meteorologové odtajnili předpověď na prodloužený víkend
7. května 2026 22:01
Metro čeká výluka o prodlouženém víkendu. Nahradí ho autobusy i tramvaje
7. května 2026 21:22
Zlomový moment po vítězství nad nemocí. Princezna Kate se chystá do Itálie
7. května 2026 20:41
Čeští hokejisté přišli o trénink před Švédskými hokejovými hrami. Kvůli díře v ledu
7. května 2026 20:18
Obchody se musí řídit zákonem. V pátek do center a supermarketů nechoďte
V obchodech dnes může být více lidí, než bývá ve čtvrtek obvyklé. Důvod je prostý, zítřejší státní svátek totiž zásadně omezí jejich provoz. V supermarketech a větších prodejnách nakoupí lidé opět až o víkendu.
Zdroj: Jan Hrabě