Praha - V sídle palestinského velvyslance v Praze bylo nalezeno 12 zbraní, řekl serveru iDnes.cz policejní prezident Martin Červíček. Byly tam pistole a samopaly. Dosud se o počtu zbraní nalezených po výbuchu trezoru v objektu spekulovalo. Exploze ve středu zabila palestinského velvyslance Džamála Muhammada Džamála.
"Potvrzuji 12 kusů zbraní. Nyní se provádí různé znalecké zkoumání z oboru genetiky a balistiky. Teprve až budou výsledky, tak zveřejníme, o jaký konkrétní druh zbraní šlo," řekl Červíček ČTK. Až dosud policie s ohledem na vyšetřování odmítala upřesnit počet zadržených zbraní. Vedení Prahy 6 s odvoláním na zdroje z vyšetřování ČTK v pátek uvedlo, že se na místě našlo 70 kusů zbraní.Celou kauzu odstartoval středeční výbuch trezoru v rezidenci palestinského velvyslance Džamála Muhammada Džamála, který o pár hodin později vážným zraněním v nemocnici podlehl. Česká policie vylučuje úmyslný trestný čin a explozi vyšetřuje jako usmrcení z nedbalosti, obdobný postoj zaujaly i palestinské úřady. Policisté během vyšetřování nalezli na území budoucího sídla ambasády několik zbraní.Policie pokračuje podle své mluvčí Andrey Zoulové ve vyšetřování a zkoumá stopy zajištěné v objektu. S týmem vyšetřovatelů prý spolupracují například pyrotechnici a lidé z dalších útvarů, doplňují se také výslechy. U zbraní policie zjišťuje, jestli nebyly použity ke spáchaní nějakého trestného činu na území ČR, uvedla Zoulová. Policie podle ní zjišťuje, jak se zbraně do Česka dostaly.Podle nejmenovaného experta osloveného ČTK se mohlo jednat například o legální či nelegální koupi v Česku, starý převod materiálu komunistických služeb či o dovoz, záleží na datu pořízení. Teoreticky mohly také přijít do Česka diplomatickou poštou, která se ze zákona nekontroluje.V reakci na události městská část Praha Suchdol v pátek požádala ministerstvo zahraničí o přemístění palestinské ambasády mimo své území. Radním vadí, že diplomaté v budově budoucí ambasády přechovávali nelegálně držené zbraně a výbušniny. Ministerstvo zahraničí obavy radnice sdílí.
Související
Do Prahy dorazí nový palestinský velvyslanec, jeho předchůdce zabil semtex
Exploze na palestinské ambasádě? Policie trestný čin nezjistila
Výbuch v Praze (1.1.2014) , Martin Červíček
Aktuálně se děje
včera
Na Ukrajině našli ruský dron osazený hlavicí s ochuzeným uranem
včera
Světu zbývá půl roku, aby se vyhnul celosvětové potravinové krizi, varuje FAO
včera
Americká justice chystá kvůli incidentu v roce 96 žalobu proti Castrovi
Aktualizováno včera
MS v hokeji ONLINE: Česko - Itálie 3:1. Národní tým se trápil s dalším outsiderem
včera
Poslanci připravují Pavlovi návrhy na vyznamenané. Nechybí exprezident Zeman
včera
Tragická nehoda v Thajsku stála život Češku. Zemřel i talentovaný filmař
včera
Lebka svaté Zdislavy se příští týden vrátí do kostela, potvrdila policie
včera
Europarlament poslal Ficově vládě poslední varování. Slovensko může přijít o všechny peníze z fondů
včera
Policie hledá svědky jízdy autobusu, který se v Praze střetl s tramvají
včera
WHO: Ebola se v tichosti šířila měsíce. Vakcína bude nejdříve za půl roku
včera
Světu hrozí návrat k zákonu džungle, varoval Si Ťin-pching
včera
V Kongu se šíří panika. Úřady nestíhají s ebolou držet krok
včera
Americký finančák nikdy nesmí zpětně kontrolovat Trumpova daňová přiznání
včera
Do Prahy míří Američan s podezřením na ebolu. Bude hospitalizován na Bulovce
včera
Putin dorazil do Číny. Si Ťin-pching ho přivítal stejně jako Trumpa
včera
Přeneseme válku daleko za hranice blízkovýchodního regionu, varoval Írán USA
včera
Trumpův zájem o Grónsko neochabl. Na ostrov poslal svého vyslance
včera
CNN: Rusko na Ukrajině prohrává a Čína už si toho všimla
včera
Počasí potěší milovníky léta. Nejtepleji má být o víkendu
19. května 2026 21:57
Británie oplakává zesnulou vojačku. Tragédie se stala na show ve Windsoru
Nové podrobnosti o úmrtí člena britské armády během jezdecké show ve Windsoru se objevily v ostrovních médiích. Pád z koně nepřežila čtyřiadvacetiletá vojačka, která se v minulosti zúčastnila i korunovace krále Karla III. Není tedy divu, že panovník na smutnou zprávu také reagoval.
Zdroj: Lucie Podzimková