Brno - V pátek začal v Brně soud s Kisiovem, Doležalem a Zavřelem. Trojici mladíků hrozí výjimečné tresty za brutální umučení patnáctileté Petry. U soudu zazněly šokující pasáže z vyšetřování.
Vražda se stala loni v noci na 16. března, kdy dívka přišla z diskotéky do bytu Kisiova v centru Jihlavy. Podle policie tehdy dvacetiletý Michal Kisiov po hádce dívku úmyslně vyhodil z okna. Pád z několikametrové výšky přežila. Mladík ji odnesl zpět do bytu a zavolal dva kamarády, Tomáše Zavřela a Jakuba Doležala.
Muži dívku škrtili nejdřív rukama, poté i kabelem od počítače a šlapali jí na krk těžkou motorkářskou botou. Trýznění oběti trvalo desítky minut. Po smrti její tělo zabalili do prostěradla a vhodili do kontejneru na odpad. Ostatky skončily na skládce.
Našlo se jen 20 procent dívčina těla
Soudní znalci však rozsah zranění ani hlavní příčinu dívčiny smrti nebyli schopni stanovit. Našlo se jen 20 procent těla. Hlava dosud chybí a nikdy nalezena nebude. Uvnitř skládky je vysoká teplota a rozkladné procesy zde probíhají mnohem rychleji.
"Pokud se to pokusím vyjádřit procentuelně, stejně jako se tak děje například v posuzování rozsahu popálenin, měli jsme při pitvě k dispozici přibližně dvacet procent dívčina těla," přiblížil pro iDnes.cz soudní znalec Michal Zelený.
K soudu přišli také rodiče zavražděné dívky. Vypovídat ale odmítli. Již dříve matka Petry uvedla, že chce vrahům svého dítěte pohledět do očí.
Soudní síní zní hrůzné detaily bestiální vraždy
Soud v pátek začal žádostí Jakuba Doležala. Ten požádal o neveřejný proces. Soudce Miloš Žďárský to ale zamítl. Pak vystoupil žalobce Jiří Morava. V žalobě stojí, že mezi Kisiovem a Petrou Vondrákovu došlo osudnou noc k pohlavnímu styku. Petra pak prý začala Kisiovovi vyhrožovat, že akt nahlásí na policii jako znásilnění.
Kisiov ale uvedl, že s ním dívka souložila dobrovolně. Prý mu před pohlavním aktem řekla, že se rozešla se svým přítelem. Když mu ale dál vyhrožovala, tak se rozhodl, že dívku umlčí. Nahou ji dotlačil k oknu a vyhodil ven.
Jenže dívka pád přežila. Ležela na zemi a mluvila s Kisiovem. Ten ji donesl zpět do bytu a zavolal své kamarády. Když Doležal a Zavřel dorazili do bytu, dívka ještě žila. Dohodli se, že ji umlčí navždy. Nejprve ji škrtili rukama, pak použili kabel od počítače. Doležal dívku údajně přímo neškrtil, ale Zavřela a Kisiova mocně povzbuzoval, ať Petru konečně dorazí.
Tomáš Zavřel uvedl, že svého činu hluboce lituje. Popsal, jak táhli tělo Petry do kontejneru. "Michal (Kisiov) pak chtěl tělo vyndat a převézt jinam, říkal jsem mu, ať to nedělá," uvedl Zavřel. Také tvrdí, že jim Kisiov pohrozil, že je zabije, pokud se o vraždě někde zmíní.
Zavřela v tomto bodu podpořil Doležal. Také ten tvrdí, že jim Kisiov vyhrožoval smrtí. "Škrtili ji kabelem od počítače. Michal si pak obul botu a šlápl Petře na krk. Tomáš ji pak škrtil páskem. Pak si Michal ubalil cigaretu," uvedl Doležal před soudem. Doležal tvrdí, že tělo do kontejneru hodili Zavřel a Kisiov, že on pouze hlídal ulici, zda někdo nejde.
Michala Kisiova hájí populární obhájkyně Klára Long Slámová. Ta je známá tím, že se věnuje mediálně známým případům. Zastupovala například vraha Jiřího Kajínka. U soudu uvedla, že Kisiov v dětství utrpěl úraz hlavy, což by mohlo mít vliv na jeho pozdější jednání. Znalci to ale odmítli. Všichni tři mladíci si podle znalců naprosto uvědomují rozsah svého jednání. Soudní líčení bude pokračovat ve středu 5. března.
Související
Na Vysočině pohřešují 31 dětí, vražda dívky v Jihlavě otřásla Českem
Expřítel zavražděné Petry z Jihlavy je po smrti. Oběsil se
Vražda Petry (†15) z Jihlavy , soudy
Aktuálně se děje
včera
Nová proruská bulharská vláda zastaví veškeré dodávky zbraní na Ukrajinu
včera
Při výbuchu auta v Moskvě údajně zahynul ruský generál
včera
EU chce zakázat vstup všem Rusům, kteří od začátku války sloužili v armádě
včera
Lukašenko odmítl poslat běloruské vojáky na Ukrajinu: Nebudeme potravou pro děla
včera
Tajnůstkářství, nedůvěra, testování loajality. Co se děje v Pentagonu pod vedením Hegsetha?
včera
Netanjahu v kleštích. Izraelci požadují masivní údery na Libanon, tím by naštval Trumpa
včera
Zelenskyj je přesvědčen, že NATO Ukrajinu potřebuje
včera
Izraelská armáda nařídila evakuaci pátého největšího města Libanonu
včera
Uživatelé v EU mají smůlu. Apple jim přepracovanou Siri s umělou inteligencí nedodá
včera
Trumpa na zápase NBA vypískali. Během utkání usnul
včera
Izrael bez obvinění už 500 dní vězní významného lékaře. Přemístil ho na samotku, kde si ani nelehne
včera
Na frontě se mu nedaří, ve světě čelí rostoucí izolaci. Zelenskyj popsal bezútěšnou pozici Ruska
včera
Trump: K podpisu mírové dohody s Íránem dojde do tří dnů
včera
Írán a Izrael oznámily zastavení vzájemných útoků
včera
Soud opět zasáhl proti Trumpovi. Zrušil poplatek 100 000 dolarů za žádost o víza
včera
Výhled počasí na měsíc. Teploty budou jiné, než bývá zvykem
8. června 2026 22:01
Do Varů dorazí dvě hollywoodské hvězdy. Oscarové nominace zatím neproměnily
8. června 2026 21:08
Další tornádo potvrzeno. Meteorologové ho zachytili v Děčíně
8. června 2026 20:19
Šéfka poslanců ANO Malá skončila v nemocnici. Babiš je s ní v kontaktu
8. června 2026 19:36
Česko dá v příštím roce více peněz za státní pojištěnce, rozhodla vláda
Stát příští rok odvede do systému veřejného zdravotního pojištění za tzv. státní pojištěnce o 24 miliard korun více než letos. Skokové navýšení platby má zajistit novela zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění, jejíž návrh odsouhlasila vláda Andreje Babiše (ANO) na pondělním zasedání. Části jednání byl přítomen i prezident republiky Petr Pavel.
Zdroj: Jan Hrabě