Praha - Komunisté se dnes loučí se zesnulým Miroslavem Štěpánem. Do pražského krematoria ve Strašnicích dorazilo mnoho představitelů minulého režimu. Mezi hosty byl i kmotr Roman Janoušek s manželkou.
Do obřadní síně dorazil například bývalý generální tajemník ÚV KSČ Milouš Jakeš nebo bývalý ředitel Poldi Kladno Vladimír Stehlík. Mezi kontroverzní hosty se dá počítat i kmotr Roman Janoušek, který je obviněný z pokusu o vraždu a ohrožení pod vlivem návykové látky.
Do krematoria dorazil s krásnou manželkou. Donesl kytici s černou stuhou, na které bylo napsáno "ROSI". S přítomnými novináři se ale odmítl bavit.
Psali jsme: Zemřel normalizační komunista Miroslav Štěpán (†69), symbol zla během listopadu ´89. Proslul svým "výrokem o dětech"Podle informací TV Nova se rodiny Janoušků a Štěpánů dlouhodobě přátelí. "Janouškovi i Štěpánovi byli pravověrní komunisté. Přátelili se spolu a navštěvovali se už za minulého režimu," řekl reportérce jeden ze smutečních hostů.
Miroslav Štěpán zemřel ve věku nedožitých 69 let. Štěpán byl začátkem roku hospitalizován a zhruba před dvěma týdny propuštěn. Miroslav Štěpán byl zemědělský inženýr a zarytý komunista, který od sedmdesátých let procházel mnoha stranickými funkcemi.
Související
Definitivní rána komunismu. Před 25ti lety Štěpán zesměšnil demonstrující studenty
Zemřel normalizační komunista Miroslav Štěpán (†69), symbol zla během listopadu ´89. Proslul svým "výrokem o dětech"
Miroslav Štěpán (komunista) , Roman Janoušek
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Americká armáda zahájila další útoky proti Íránu. Zničili jste veškerou diplomacii, reaguje Teherán
před 2 hodinami
Počasí v novém týdnu nebude jen o tropech. Hrozí i bouřky
včera
Princ Harry odcházel od soudu zklamaný. Novináři se neprovinili
včera
Druhý český BlackHawk vyrazil do boje s požáry ve Francii
včera
Hrad reagoval na Babišovo video. Pavel odhalil, o co mu jde
včera
Poradíme, kde se v Česku vykoupat. Kvalita vody se zhoršuje kvůli počasí
včera
Medvěd na Slovensku napadl muže přímo v obci. Místní dostali doporučení
včera
Trump tvrdí, že Hormuz je otevřený. Íránci jsou nemocní lidé, zopakoval
včera
Přišli jsme o odhodlaného lídra, komentoval Zelenskyj úmrtí Grahama
Aktualizováno včera
Předpovědi budou jiné, upozornil ČHMÚ. Změna vychází z připomínek občanů
včera
Ostuda. Babiš znovu zkritizoval Pavla kvůli summitu NATO
včera
Tragédie na závodech v Brně. Cizinci nepřežili nehodu, policisté zahájili šetření
včera
První reakce Donalda Trumpa. Zesnulého Grahama si vážil jako patriota
včera
Ve Zlíně už platí jen první stupeň požárního poplachu. Případ řeší policie
včera
Republikáni přišli o výraznou osobnost. Zemřel senátor Lindsey Graham
včera
Filmové Vary jsou u konce. Vyhrálo Padlé ovoce, cenu má i Vášáryová
včera
Írán opět uzavřel Hormuzský průliv. Američané opět útočili
včera
Výhled počasí na další víkend. Bude tropické, na závěr se změní
11. července 2026 21:56
V Česku se nastavují pravidla pro bezpečné využívání AI ve zdravotnictví
11. července 2026 21:01
Wimbledon ovládly Češky. Díky nekompromisnosti nakonec slaví Nosková
Ženské finále slavného tenisového Wimbledonu nabídlo z českého pohledu naprosto snové složení. Poprvé v historii se v něm totiž střetly v sobotu dvě české tenistky – Karolína Muchová a Linda Nosková. Jednalo se tak už pouze o to, kdo z nich se stane v pořadí již pátou českou vítězkou travnatého turnaje a kdo tak naváže na Janu Novotnou (1998), Petru Kvitovou (dvojnásobnou vítězku z let 2011 a 2014), Markétu Vondroušovou (2023) a Barboru Krejčíkovou (2024).
Zdroj: David Holub