ANO u voličů v karanténě propadlo, nejhorší výsledek zaznamenán na Liberecku

Hnutí ANO, které obhájilo vítězství v krajských volbách, u voličů v karanténě kvůli koronaviru nevyhrálo ani v jednom z regionů. Nejlépe si u těchto voličů vedly KDU-ČSL, ODS, Starostové a TOP 09.

Volby, ilustrační foto
doporučujeme

Nejvíce hlasů (18,52 procenta) posbíralo ANO u voličů v karanténě v Karlovarském kraji, což mu stačilo na druhé místo za koalicí STAN a TOP 09. Nejhorší výsledek zaznamenalo hnutí v Libereckém kraji, kde obdrželo jen zhruba tři procenta hlasů.

Lidovci i díky koalicím vyhráli u voličů s covidem-19 a v karanténě ve Zlínském, Jihomoravském, Olomouckém, Pardubickém a Jihočeském kraji a na Vysočině. Nejlepšího výsledku dosáhli na střední Moravě ve spolupráci s TOP 09 a Zelenými, kde jako Spojenci pro Olomoucký kraj dostali 43,34 procenta hlasů.

Starostové vyhráli u karanténních voličů s koronavirem ve čtyřech krajích, z toho v jednom spolu s ODS, které ve dvou dalších regionech přineslo výhru mimo jiné spojenectví s TOP 09. Tato strana patřila ke koaličním vítězům v pěti regionech. Procentuálně nejvíc hlasů získali od voličů v karanténě Starostové pro Liberecký kraj - 43,91 procenta.

Z ostatních stran se nejlépe vedlo u voličů v karanténě Pirátům, kteří v šesti regionech skončili na druhém místě a v dalších čtyřech na třetí příčce. Naopak sociální demokraté ve třetině regionů dostali méně než pět procent hlasů. KSČM ani SPD se nad tento limit nedostaly v žádném kraji.

Podobně v prvním kole senátních voleb u voličů s koronavirem vyhráli především kandidáti STAN, ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Z kandidátů ČSSD se prosadil jen Milan Štěch na Pelhřimovsku, z pirátských adeptů pak Pavel Vacek na Královéhradecku, který ale do finále nepostoupil. Srovnatelnou podporu získali v Praze 5 Michael Žantovský (za TOP 09, ODS a STAN) a Václav Láska z hnutí Senátor 21. Jeho další zástupce Tomáš Goláň také uspěl. Kandidáti ANO u voličů s koronavirem propadli, podobně jako adepti KSČM, SPD či Trikolóry.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

H-System: Družstvo žádá o zrušení souhlasu s prodejem bytů, připravuje se…

26.10.2020 13:44 Bytové družstvo Svatopluk podalo k Městskému soudu v Praze žádost o prozatimní zrušení souhlasu s…

Podle bookmakerů bude novým ministrem zdravotnictví Blatný, vsadit lze i…

26.10.2020 13:02 Největším favoritem na ministra zdravotnictví je podle bookmakerů hematolog a náměstek Fakultní…

Epidemie covid pokazí Vánoce. Velké trhy v Praze se letos konat nebudou

26.10.2020 12:52 Aktualizováno Oslavy Vánoc v Praze budou letos z důvodu pandemie v omezené podobě, budou chybět tradiční velké…

Advokát navedl soudce ke zneužití pravomoci. Trest platí, ÚS zamítl…

26.10.2020 11:16 Aktualizováno Ústavní soud (ÚS) zamítl stížnost právníka Martina Zvoníčka. Byl odsouzen k podmíněnému trestu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama