Teplický okresní soud se dnes začal zabývat předloňským napadením muže na koupališti v Dubí na Teplicku. V případu je obžalovaných šest lidí, jimž za těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu hrozí až desetiletý trest.
Z napadení muže, který zasahoval při roztržce dvou návštěvnic koupaliště, obžaloba viní pět mužů a jednu ženu. Obžalovaná žena vyslovila nad incidentem politování, byla to podle ní chyba. Soudce naplánoval další jednání na úterý 4. srpna.
Incident se stal na koupališti před dvěma lety 7. srpna. Jedna z návštěvnic se tehdy rozhodla jít umravnit dítě, které podle spisu mimo jiné topilo vrstevníka. Do dění se zapojila kromě matky nevhodně se chovajícího dítěte také obžalovaná, jež podle obžaloby začala ženu, která dítě napomenula, napadat. Do sporu se pak vložil další návštěvník koupaliště a snažil se ženy dostat od sebe. Další obžalovaní se pak rozhodli zakročit. Napadený muž skončil v nemocnici se středně těžkým zraněním.
Soud začal výslechem obžalovaných. Žaneta Dunková, v případu jediná obžalovaná žena, projevila lítost. "Chtěla bych se omluvit poškozeným," řekla. "Vůbec jsem v tom neměla žádný úmysl někomu ublížit nebo tak, já nejsem taková, já se za to omlouvám, už vím, že jsem udělala chybu," uvedla Dunková. Obžalována je rovněž z výtržnictví a násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. Také muži byli obžalováni z výtržnictví a dva i z nebezpečného vyhrožování lidem, kteří napadenému přišli pomoct.
Podle výpovědi dalšího obžalovaného Jiřího Demetera by se do incidentu on ani další obžalovaní nezapojili, kdyby se do roztžky mezi ženami nevložil poškozený. "Při vstupu do bazénku strčil Žanetu a udeřil ji pěstí," řekl Demeter. Podle jeho slov muž trefil Dunkovou do obličeje, Demeter řekl, že do muže pouze silně strčil, aby se dostal ke svému synovi. Podobně vypovídal také Radek Čonka, další obžalovaný. "Kdybych ho chtěl zmlátit, tak ho chytím a zbiju ho sám," uvedl.
Rostislav Drška, obžalovaný přítel Dunkové, řekl, že šel do bazénu pro svého syna a dceru. "Je mi líto, že se to všechno stalo," uvedl.
Pátý obžalovaný Michal Dunka řekl, že poškozeného muže napadl. "Do Žanety strčil, ona spadla, pak já jsem do něj strčil a dal jsem mu facku," řekl. Dodal, že si incident příliš nevybavuje. Poslední obžalovaný, Roman Dunka, odmítl před soudem vypovídat.
V Dubí se krátce po incidentu uskutečnila demonstrace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). V souvislosti s protestní akcí příznivců krajní pravice policie trestně stíhá osm lidí.
Související
Estébáci pronásledovali herce Töpfera. Na trestech se dohodli
Americký soud zatrhnul Trumpovi dvoumiliardový antidiskriminační fond
Aktuálně se děje
před 4 minutami
Závažný zločin v Jablonci. Případ řeší policie, spekuluje se o vraždě dítěte
před 48 minutami
Nové informace k pádu vrtulníku Venom. K zemi padal desítky metrů
před 1 hodinou
Odejde z Lyonu? O oporu české reprezentace Šulce se zajímá klub z Premier League
před 2 hodinami
Trump pohrozil Íránu, pokud Hútíové opět zaútočí na komerční lodě
před 3 hodinami
Zemřel exředitel CIA Woolsey. Zdraví mu zničil záhadný syndrom, který postihl stovky diplomatů
před 4 hodinami
Rusku dochází dech? Skutečný ekonomický stav veřejnosti tají, v tichosti chystá další mobilizaci
před 5 hodinami
V Náměšti nad Oslavou se zřítil armádní vrtulník s pěti vojáky na palubě
před 6 hodinami
Cena ropy po útoku Hútíů na saúdskoarabské tankery prudce roste. Blíží se hranici sta dolarů za barel
před 8 hodinami
Lavrov se po roce setkal s Rubiem. Varoval USA před podporou Ukrajiny
před 9 hodinami
Evropa na suchu. Extrémní počasí mění kontinent k nepoznání
před 10 hodinami
Ukrajina svolává mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN
před 11 hodinami
Důchodci by od státu mohli dostat jednorázový příspěvek, připustil Babiš
před 13 hodinami
Počasí o víkendu: Sobota vyzývá k výletům, v neděli se obloha pokazí
včera
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
včera
Lavrov se po téměř roce sejde s Rubiem. Chce, aby mu vysvětlil Trumpovy výroky o míru
včera
Guardian: Coca-Cola, Mondelēz, Danone či Ferrero bojují proti zdravému stravování vleklými žalobami
včera
Pavel poprvé vetoval Babišově vládě zákon. Sněmovně vrátil spornou novelu rozpočtových zákonů
včera
Hútíové oznámili blokádu Báb al-Mandab, klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu
včera
Trump schválil dohodu, která umožní Saúdské Arábií obohacovat palivo pro jaderné reaktory
včera
Po zásahu na pražském magistrátu policie obvinila šest lidí a dvě firmy
Po úterním zásahu na pražském magistrátu zahájili kriminalisté trestní stíhání šesti fyzických a dvou právnických osob.
Zdroj: Libor Novák