Poslanecká sněmovna by ve čtvrtek měla schvalovat výroční zprávy České televize (ČT). Už Teď to kvůli nim pořádně skřípe nejen mezi politiky, ale i mezi novináři ČT na jedné straně a jejich kritiky na straně druhé.
Štěpánek, který v minulosti působil v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) a který se nedávno o stejné místo ucházel jako kandidát za hnutí ANO, připomněl, že se v Poslanecké sněmovně mají schvalovat výroční zprávy Rady České televize. „Jedině jejich neschválení může vést k personálním změnám jak v managementu České televize, tak v Radě ČT. Jak myslíte, že se zachová Babiš a ANO? Spadne mu zase srdce do kalhot, jako když na něj Česká televize loni zadupala v souvislosti s mojí nominací do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání?“ zajímá ho.
A přesně to se podle něj také stalo. „Zástupci koaličních stran ANO a ČSSD oznámili, že se dohodli, že schválení výročních zpráv podpoří. Co k tomu říct? Že schválení zpráv podpoří TOP 09, jíž ta televize názorově prakticky patří, že ji podpoří pokrevní bratři Topky ze STAN, ODS či KDU-ČSL, že ji podpoří eurohujerští Piráti či že ji podpoří zoufale podměreční a Českou televizí protežovaní sociální demokraté, na tom není nic nelogického. Vrána k vráně sedá, tak proč nepřikrýt zoufalou jednostrannost zpravodajství a publicistky z Kavčích hor, proč nepřikrýt českotelevizní finanční čachry, proč nepřikrýt šílený střet zájmů generálního ředitele Dvořáka, třeba z toho zase něco kápne,“ zlobí se Štěpánek.
Nelíbí se mu nicméně, jak se ke zprávám hodlá postavit hnutí ANO. „Ale že schválení zpráv hodlá podpořit rovněž Babišovo ANO, jež tím zrazuje nejen prakticky všechny své voliče, nýbrž popírá i samo sebe, tak to mi hlava opravdu nebere. Takhle bezzásadově se politika prostě dělat nemá. No jo no, jak říkám. Nikoli podle řečí, nýbrž podle skutků poznáte je. Je třeba si to zapamatovat,“ dodal. Ke svému textu připojil i fotku předních zástupců České televize.
Jedním z nich je i Marek Wollner, šéfredaktor publicistiky ČT. Ten se proti Štěpánkovým slovům obratem ohradil. „Petr Štěpánek, to je ten, co napsal o premiérovi, že je gauner, že mít v roce 2018 cokoli společného s hnutím ANO je totéž jako být v roce 1989 v KSČ a že poslanci hnutí ANO jsou zm**i, ale pak to všechno rychle smazal, když ho titíž navrhli do vysílací rady. Novináři ale byli rychlejší a jeho odvážné soudy ofotili a zaznamenali pro historii, takže z nominace nakonec nebylo nic,“ připomněl nedávné dění kolem Štěpánka Wollner.
Tím ale neskončil. „Petr Štěpánek už se oklepal z ostudy (ostatně asi ani žádnou necítil) a burcuje ANO a další, aby neschválilo výroční zprávy ČT. Svůj text doprovodil šarmantním obrázkem z jednoho pošahaného článku známého konspirátora, který říkal, že šestice mužů z vedení televize, mezi nimiž jsem měl tu čest být i já, chystá státní převrat. Štěpánek tak daleko nejde, pravda, jen si tu fotografii “půjčil” jako ilustraci a nechal na ní nápis z toho článku že odpovídáme za objektivitu zpravodajství. Já ani další dva na obrázku (ředitel programu Milan Fridrich a Václav Moravec) za objektivitu zpravodajství sice neodpovídáme, čili ze šesti ran třikrát vedle, ale kdo by bral zřetel na takové detaily. Když soudí lidé, kteří mají na hlavě hrnec másla větší než ta hlava, nese to vždycky tyhle plody. Znamení doby,“ rýpnul si novinář.
Související

Českou televizi dočasně povede Fila. Ředitelkou se chce stát Šmuclerová

Mimořádná zpráva Souček končí v čele České televize, rada ho odvolala
Česká televize , Petr Štěpánek (ODS) , Marek Wollner
Aktuálně se děje
včera

Řeckem otřáslo zemětřesení. Pocítili ho lidé i v dalších zemích
včera

Vláda naposledy vyrazila mimo Prahu. Tématem byly investice do infrastruktury
včera

RECENZE: Dospívání je dnes těžké. Festival Anifilm uvedl brilantní indie výpověď o proměně ambic
včera

Počasí v Evropě ovlivní Ines. Meteorologové varují před nebezpečnými jevy
včera

Obstruovat jednání nemusí jen Rusko, ale i Ukrajina. Jak reagovat na bezvýchodné situace?
včera

Pokus o vraždu v rodině na Plzeňsku. V případu již padlo obvinění
včera

70 let od vzniku Varšavské smlouvy. Místo kolektivní bezpečnosti přinesla hegemonii Moskvy
včera

Čekali na něj s cybertrucky a červeným kobercem, dali mu Air Force One. Přetvoří Trump USA v arabský stát?
včera

Americká trpělivost s pasivními Rusy je u konce. Nyní je čas začít jednat, říká Kraus
včera

Rána pro von der Leyenovou: Soud rozhodl v kauze Pfizergate
včera

Tlak na Putina narůstá. Do schůzky se Zelenským ho nutí už i spojenci
včera

EU schválila 17. balík sankcí proti Rusku
včera

Džihádista, který míří k mezinárodní legitimitě. Co znamená schůzka Trumpa s vůdcem Sýrie?
včera

Trump se setkal se syrským lídrem, na jehož hlavu USA vypsaly odměnu 10 milionů dolarů
včera

Existuje riziko jaderné války mezi Indií a Páksistánem?
včera

Maďarsko udělalo významný krok k záchraně, Kanada si pohodlně došla pro další výhru
včera

Američané začali pociťovat v praxi Trumpova cla. Citelně si připlatí i za nejmenší zásilky
včera

Zelenskyj: Trump musí pochopit, že překážkou míru je Putin. Co mu řekl ve Vatikánu ale neprozradí
včera

Kallasová: Mírové rozhovory neproběhnou. Putin do Turecka nepřijde, nemá odvahu postavit se Zelenskému
včera
Víkendové počasí oteplení nepřinese. Na léto si ještě počkáme
Počasí bude o víkendu typicky jarní. Podle ČHMÚ.cz teploty vyrostou v maximech na 17 stupňů.
Zdroj: Libor Novák