Jan Kraus kárá Čechy: Karel Gott zemřel a vy ho kádrujete? Tak to tedy ne

Moderátor Jan Kraus ve své středeční show promluvil o smrti Karla Gotta. Místo osobní vzpomínky ale pokáral Čechy za to, jak zpěváka po jeho smrti začali kádrovat. Podle něj je i na tomto případu vidět, jaká mezi lidmi panuje nesnášenlivost.

Jan Kraus sice připomněl, že ve své show už několikrát kázal o názorové nevraživosti mezi Čechy, přesto prý ale jeho slova nepadla na úrodnou půdu. „Bylo to celkem bezvýsledné, jak jsem si ověřil. Ale je pravda, že to není jen v Česku, ale je to celosvětový problém,“ posteskl si.

Problémy se podle něj ukázaly například i po smrti Karla Gotta, kterého podle svých slov velmi obdivoval. „Hned začala špína a kádrovačka. A U Vlasty Chramostové to bylo podobně. U těch zemřelých mi to přijde obzvlášť nesnesitelné,“ svěřil se moderátor.

„Připomíná mi to kádrování z komunismu, ve kterém jsme byli opravdu výborní, protože to jsme se tady kádrovali sami mezi sebou. Já teda neměl celkem koho kádrovat, protože jsem byl jaksi uložený stranou. Ale je to úplná kádrová renesance, že se kádrujeme za všechno. A vždycky je to ve stylu Sparta-Slavie – to znamená, že je to následováno ohromnou nesnášenlivostí,“ postěžoval si Kraus.

To se podle něj projevuje u celé řady témat od ekologie, přes gender až po Andreje Babiše či Miloše Zemana. „Jeden něco řekne a ostatní se hned hroutí, jak si něco takového může myslet, a napadnou ho. Jak říkám, je to všude na světě. Mohli bychom být lepší v tom, že bychom se pokusili tu demokracii v tomhle ohledu – tedy snášenlivost k názorům jiných, než mám já sám – aspoň předstírat,“ vyzval Čechy na závěr Kraus.

Související

Více souvisejících

Jan Kraus Karel Gott Vlasta Chramostová

Aktuálně se děje

před 21 minutami

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Od příští sezóny ponese nejvyšší fotbalová liga jméno sázkovky Chance. Přiteče díky ní čtvrtmiliarda ročně

Až letos v červenci odstartuje nová sezóna tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže, už se v jejím názvu neobjeví jméno sázkové kanceláře Fortuna, ale jejího konkurenta Chance. Právě tato sázková kancelář totiž vyhrála výběrové řízení na titulárního partnera první fotbalové ligy a díky tomu si tak tuzemský profesionální fotbal od příští sezóny dalších pět let přijde na čtvrtmiliardy ročně.

včera

Papežův zákon

RECENZE: Papežův zákon o prohnilé církvi stojí i padá na velikášském akademismu

Poté, co byl u nás snímek Papežův zákon uveden v rámci nesoutěžní sekce karlovarského festivalu, se dostává i do široké distribuce. Italský film se noří do temné historie církve a skrze příběh na základě skutečných událostí reflektuje krutost lidské manipulace, společenskou rozštěpenost i individuální osudy na pozadí velkých dějin.

včera

včera

Michal Koudelka

Vláda chce urychlit výstavbu OZE, prezidentovi navrhla povýšení šéfa BIS Koudelky.

Příprava výstavby obnovitelných zdrojů energie ve vybraných lokalitách by v Česku neměla trvat déle než rok. K dosažení tohoto cíle má přispět vymezení tzv. akceleračních zón určených pro jejich výstavbu podle pravidel, která schválila vláda na středečním jednání. Navrhla také povýšení šéfa BIS Michala Koudelky do hodnosti generálmajora. 

včera

včera

Charles Leclerc

Stáj Scuderia Ferrari mění název + FOTO

Neuvěřitelné se stává skutečností. Ferrari je jediným týmem, který nepřetržitě závodí v přední motoristické disciplíně od založení formule 1 v roce 1950. Žádný tým nezastává takovou tradici jako Scuderia. Tradice – kterou nyní Italové (částečně) boří.

včera

včera

Petr Rada, trenér

Radovi se snížil trest za rasismus z osmi na tři měsíce. I tak je ale trenér pražské Dukly zklamaný

Původně vyslovený trest ze strany disciplinární komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) pro kouče druholigové pražské Dukly Petra Rady za rasistickou urážku vůči již bývalému kouči Brna Tomáši Poláchovi vyvolal velké debaty ve veřejném prostoru. Byl totiž rekordní, konkrétně osmiměsíční. Po verdiktu odvolací komise se ale bude moci pětašedesátiletý kouč vrátit na lavičku již po třech měsících. Zkrácení trestu i pro Duklu znamená, že se bude muset obejít bez Rady až do konce právě probíhající sezóny, jelikož zákaz činnosti mu nově vyprší až začátkem sezóny příští.

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Krycí jméno ukrajinského vojáka „Niemachny“.

V ruském zajetí: Psi žijí lépe. Ztratil jsem jakoukoli naději a vůli žít

Ukrajinský voják přezdívaný „Niemachny“, který strávil 13 měsíců v ruském zajetí, promluvil o tom, co všechno prožil, když padl do zajetí po bojích o Azovstal v Mariupolu. „V kasárnách nás bylo hodně. Byla tam dvě patra a asi půl stovky plus-minus lidí. Spali jsme vlastně na sobě, na podlaze,“ vzpomíná. A dodává hned na začátku „Rusové se snažili přimět Ukrajince střílet do vlastních zajatců.“

včera

včera

včera

Pekarová Adamová se poprvé vyjádřila k potvrzení trestu pro Feriho

Nejvyšší vedení TOP 09 prolomilo mlčení po pondělním potvrzení trestu pro exposlance Dominika Feriho, který byl členem strany. Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová označila jeho jednání, za které byl odsouzen, za neakceptovatelné. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy