Pokus o vraždu v Německu: Podezřelý dopaden v Česku, soud ho poslal do vazby

Středočeský krajský soud dnes poslal do vazby cizince, který je podezřelý z pokusu o vraždu partnerky v Německu. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí soudu Hana Černá. Dvaatřicetiletého muže zadrželi policisté v úterý na dálnici D1, do Česka utekl spolu s 1,5letým synem.

Cizinec bude pravděpodobně na základě evropského zatykače předán zpět do Německa, o osudu chlapce rozhodne úřad sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD). Podle Černé poslal soud muže do vazby proto, že by se jinak mohl pokusit o útěk.

Policejní mluvčí Kateřina Rendlová v úterý uvedla, že česká policie dostala od německých kolegů informaci, že je muž podezřelý z pokusu o vraždu na útěku a pravděpodobně směřuje na území ČR. Čeští policisté podle ní podezřelého cizince zadrželi na 41. kilometru dálnice D1 ve směru do Brna po 45 minutách od oznámení z Německa.

Muž podle dosavadních informací v úterý před 18:00 překročil hraniční přechod Krásný Les v Ústeckém kraji, kde ho policisté kontrolovali. Pátrání po něm ale v té době ještě nebylo zaneseno v systémech.

Okolnosti prověřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů. Možnost překročit státní hranice je nyní omezena kvůli epidemii nového typu koronaviru.

Související

policie

Policie odložila případ útoku na kadeřnici v Hořicích, viníka nemá

Policie po opětovném prověření ukončila vyšetřování a odložila případ pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku z února 2013. ČTK to dnes řekla mluvčí policie Magdaléna Vlčková. V případu byl stíhán i souzen Lukáš Nečesaný, ale Vrchní soud v Praze jej loni na jaře viny pravomocně zprostil. Nečesaný vinu od začátku odmítal.
Ilustrační foto

Policisté obvinili útočníka z vlaku na Přerovsku, hrozí mu až 18 let vězení

Kriminalisté obvinili třicetiletého muže z Hranic z pokusu o vraždu spolucestujícího ve vlaku. Muže podle policie pobodal nožem poté, co mu oběť vytkla jeho nevhodné chování. Obviněnému hrozí až 18 let vězení, sdělil dnes ČTK policejní mluvčí Libor Hejtman. Incident se stal v pondělí na trase mezi Teplicemi nad Bečvou a Černotínem na Přerovsku.

Více souvisejících

pokus o vraždu Cizinci vazba Středočeský kraj Česká republika

Aktuálně se děje

před 13 minutami

před 55 minutami

Dvouletý Martínek trpí AADC syndromem.

Češi vybrali 150 milionů na pomoc Martínkovi. Sbírka se danit nebude

Téměř 150 milionů se vybralo na nákladnou léčbu dvouletého Martínka, jemuž byl diagnostikován vzácný AADC syndrom. Pomoci by měla genová terapie, kterou však zdravotní pojišťovna odmítla zaplatit. Rodina bude mít získané prostředky k dispozici v celé výši, příjem ze sbírky totiž nepodléhá zdanění. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

včera

včera

včera

Vít Rakušan

Rakušan musí z vlády, jinak budeme hlasovat o nedůvěře, vzkazuje ANO

Nejsilnější sněmovní opoziční hnutí ANO hodlá do konce příštího týdne sesbírat podpisy pro případné hlasování o nedůvěře vládě, pokud z ní nebude odvolán ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kvůli kauza kolem šifrovaného telefonu. Na úterní tiskové konferenci to řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

včera

Policie na Karlovarsku vyšetřuje vraždu. Muž měl usmrtit ženu a pak si vzít život

Kriminalisté na Karlovarsku vyšetřují pondělní násilný trestný čin v Dalovicích, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z vraždy. Policie pracuje s verzí, že dvaapadesátiletý muž usmrtil o deset let mladší ženu a pak si sám vzal život. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy