Pražské hotely chystají navzdory protiepidemickým opatřením silvestrovské oslavy

Pražské hotely navzdory protiepidemickým opatřením od příprav silvestrovských oslav většinou neupustily. Některé disponují dostatkem oddělených prostor, zvládnou tak omezení maximálního počtu účastníků novoročních oslav na 50 dodržet. Obsazenost hotelů ale poznamenaly předchozí nařízení, kdy například kvůli zrušeným vánočním trhům mnoho zejména zahraničních turistů zamluvené pobyty odřeklo.

Často měnící se opatření navíc cizince od naplánování si cesty do České republiky na konci roku odrazovala. Další překážkou je nyní nutnost PCR testů před vstupem do ČR i pro očkované, kteří nemají posilovací dávku. Vyplývá to z ankety ČTK mezi hoteliéry.

Hotel Four Seasons na poslední den roku plánuje sedmichodovou degustační večeři s živou hudbou v restauraci CottoCrudo. "Vzhledem k omezenému počtu osob u stolu někteří hosté rezervace zrušili," uvedla ředitelka komunikace pražského hotelu Four Seasons Veronika Tamchynová. U ubytování velké procento rezervací hotel podle ní ztratil v prosinci po zrušení vánočních trhů a vyhlášení nouzového stavu. Povinné PCR testy v případě Four Seasons nebudou mít podle Tamchynové na zájem zásadní vliv. Hosté ze Spojených států podle ní většinou tři dávky očkování mají, stejná restrikce navíc podle ní platí i v jiných zemích.

Hotely řetězce Czech Inn Hotels jsou momentálně obsazené zhruba ze 70 procent, uvedl marketingový ředitel hotelové sítě Petr Chábera. Především cizinci podle něj své rezervace ruší, naopak česká klientela pobyty na konec roku objednává. "Předpokládáme, že nejvíce nových rezervací přijde až teprve dva dny před silvestrem," řekl dále. Novoroční oslavy řetězec připravuje, má dostatek restaurací i společenských sálů, aby dostál platným opatřením. Nutnost PCR testu podle Chábery zájem o pobyty v ČR nepochybně sníží, Czech Inn Hotels má podle něj ale velký podíl tuzemských hostů.

Vzhledem k situaci, která v ČR v posledních týdnech panovala, konání silvestrovské akce vyžadující delší přípravy, nezvažoval Alchymist Grand Hotel and Spa. "Plánovali jsme večeři jak pro ubytované, tak pro neubytované hosty a zde musím konstatovat, že by nám opatření spíše pomohla, kdyby ale byla vyhlášena dříve. Oslavy Nového roku většina lidí plánuje dopředu a pokud ještě týden a půl předem nevíte, jestli se vše ve 22:00 neuzavře, zařídíte si plány jinak," uvedla za hotel Pamela Křečková.

Výpadek hostů ze zahraničí nemůže česká klientela podle Křečkové ani částečně pokrýt, navíc když vláda důrazně nedoporučila navštěvovat podniky, a to především u příležitosti novoročních oslav. "Jinými slovy, smíme mít otevřeno, ale hosty veskrze očekávat nemáme," řekla Křečková. Doplnila, že současné období běžně bývá vrcholem celého roku. Je podle ní ale zároveň třeba chápat současný stav a opatření respektovat.

Za rekreačním účelem se mohou v hotelech ubytovat až na výjimky jen lidé s dokončeným očkováním a ti, kteří v posledním půl roce prodělali nemoc covid-19. Stejné opatření platí pro návštěvu restaurací.

Související

Na traktorech se objevily nejrůznější slogany. Prohlédněte si galerii

OBRAZEM: Praha pod náporem zemědělců. Traktory na magistrále, Výborný v jámě lvové

Do Prahy dnes přijela vozidla, na které obyvatelé nejsou v ulicích hlavního města zvyklí. Kolaps v dopravě však kvůli traktorům nenastal, ačkoliv parkovaly například na magistrále. Zemědělci protestovali před budovou příslušného ministerstva a odpoledne také na Malostranském náměstí, kde musela zasahovat policie. Část účastníků se od akce v jejím průběhu distancovala. 

Více souvisejících

Praha Hotely

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta postoupila do osmifinále Evropské ligy. Galatasaray porazila i díky přesilovce jasně 4:1

O velkém úspěchu může mluvit český klubový fotbal poté, co ve čtvrtek Sparta doma na Letné nakonec celkem jasně porazila turecký Galatasaray Istanbul 4:1 a v součtu s předešlým venkovním výsledkem (3:2 pro Galatasaray) tak postoupila do osmifinále Evropské ligy. V osmifinále dvou evropských soutěží (Evropská liga a Konferenční liga) se tak nacházejí hned tři čeští zástupci. Kromě Sparty se v osmifinále EL představí také Slavia, v osmifinále EKL pak Plzeň.

před 2 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Dva roky války na Ukrajině: Putinovy lži, brutální bitvy a konec v nedohlednu

Před dvěma lety ruské jednotky překročily hranice suverénní Ukrajiny. Hned brzy ráno první šrámy války utrpěla řada měst v čele s Kyjevem, Charkovem či Oděsou. Ruské rakety začaly nevybíravě brát životy mužů, žen a dětí. Dne 24. února 2022 se rozhořel největší konflikt v Evropě od konce druhé světové války.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Španělská chřipka

Španělská chřipka si nedala pokoj, před 105 lety opět udeřila. Komu se stala osudnou?

V prvních měsících roku 1919, tedy před 105 lety, začala po krátké pauze ve světě znovu řádit španělská chřipka. Obávaná nemoc tehdy udeřila již ve třetí vlně, a ačkoliv se už neprojevila v plné síle, znovu zabíjela. V některých zemích se nemocnice rychle plnily nakaženými, nestíhaly se vyrábět rakve pro oběti epidemie, umírali významní státníci nebo třeba umělci.

před 9 hodinami

Policie ČR

Muž z Plzeňska vyhrožoval střelbou. Doma měl granátomet

Policie po tragickém prosincovém útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy poměrně často zasahuje proti lidem, kteří vyhrožují tím, že se stane něco podobného. Strážci zákona v tomto týdnu zadrželi muže, který hrozil střelbou a zároveň měl doma protitankový granátomet.

před 9 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

František Straka se vrací k trenérskému kormidlu. Míří na Slovensko zachraňovat další klub

Bývalý trenér Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka byl po čase opět povolán do služby a opět na Slovensko. Tam se vrací po roce, kdy ho povolal Trenčín nacházející se tehdy na předposledním místě tabulky slovenské ligy, aby ho zachránil. To se povedlo, když Trenčín nakonec skončil devátý a to poté, co Straka se svými svěřenci dokázal uhrát 14 bodů během osmi duelů. Nyní ho čeká podobná záchranářská mise, přičemž bude pro změnu trénovat Michalovce.

před 9 hodinami

před 11 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Konec v nedohlednu. Ohlédnutí za dvěma roky války na Ukrajině

Uplynuly dva roky od zahájení otevřené vojenské agrese Ruska vůči Ukrajině. Konflikt si za tu dobu vyžádal téměř jistě šestimístný počet životů. Zahynuly také tisíce, v drtivé většině případů ukrajinských civilistů. Více než 3,5 milionu lidí před boji uprchlo z domovů. Válka, jejíž konec není v dohledu, nadále představuje jeden z hlavních zdrojů mezinárodního napětí. Během 24 měsíců o ní bylo v tuzemském veřejném prostoru napsáno a řečeno mnohé. Potvrdila se přitom jen malá část predikcí a interpretací. Pochmurné výročí tak může komentátorům a analytikům nabídnout dobrý moment pro kritické zhodnocení svých slov. 

před 11 hodinami

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

Tajný obřad, nebo tělo Navalného zůstane ve věznici. Jeho matka dostala na rozhodnutí tři hodiny

Ruské úřady daly ultimátum matce zesnulého opozičního vůdce Alexeje Navalného: buď souhlasí s tajným pohřbem svého syna bez účasti veřejnosti, nebo bude Navalnyj pochován ve vězení, kde před týdnem zemřel za nejasných okolností. Uvedla to Navalného mluvčí Kira Jarmyšová, podle níž Ljudmila Navalná toto ultimátum odmítla.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy