Pražský městský soud rozhodl o stížnostech proti vazbě čtveřice obviněných v kauze pražského dopravního podniku (DPP). Bez dalších podrobností to ČTK sdělil mluvčí soudu Adam Wenig. Muži zatím zůstávají ve věznici, uvedla dnes mluvčí vězeňské služby Markéta Prunerová.
Policisté v případu obvinili více než desítku lidí, mimo jiné primátorova náměstka Petra Hlubučka (dříve STAN), podnikatele Michala Redla, bývalého člena představenstva DPP Mateje Augustína a další členy vedení podniku.
Obvodní soud pro Prahu 9 v červnu poslal do vazby pět z obviněných, Hlubučka, Redla, Augustina, podnikatele Pavla Kosa a Zakaríu Nemraha. Všichni si podali proti rozhodnutí stížnost, Nemrah ji ale později vzal zpět.
"O všech (čtyřech) stížnostech již bylo rozhodnuto, avšak v neveřejném zasedání. Informovat o výsledku neveřejného zasedání lze až po doručení rozhodnutí procesním stranám. Vzhledem k tomu, že k doručení zatím nedošlo, obsah jednotlivých rozhodnutí komentovat nelze," uvedl v pondělí Wenig. Prunerová ale dnes ČTK řekla, že nikdo z mužů z vazby zatím propuštěn nebyl.
Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) tvrdí, že organizovaná skupina systematicky obsadila klíčové pozice v dopravním podniku tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat různá výběrová řízení s cílem získat od vítězných firem úplatky. Kvůli případu odstoupil ministr školství a jeden ze zakladatelů STAN Petr Gazdík. Strana měla o víkendu šest týdnů od vypuknutí kauzy mimořádný sněm. Předseda hnutí STAN, ministr vnitra a první místopředseda vlády Vít Rakušan stranickou funkci obhájil.
Související
Feri si pobyt ve vězení neprodlouží. Soudce vysvětlil své rozhodnutí
Zloděj lebky svaté Zdislavy dal soudu slib. Relikvii vnímal jako reklamní poutač
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí se po víkendu zásadně nezmění. Teplá epizoda bude pokračovat
včera
Princ William odložil dekorum. Záběry z fotbalu obletěly celý svět
včera
Politici zareagovali na tragédii v Pardubicích. Ozval se i premiér Babiš
včera
Recidivista míří k soudu. Policie navrhla jeho obžalobu za vraždu v Mírově
včera
Moravec představil pořady nového projektu. Otázky oprášil a přejmenoval
včera
OBRAZEM: Druhý den se sudetskými Němci v Brně. K jednomu stolu přišli i protestující
včera
Svědci mohou stále mluvit o bývalém princi Andrewovi, připomněla policie
včera
Policie vznesla obvinění z vraždy v případu čtvrtečního napadení v Pardubicích
včera
Půl roku od prvního zákazu sociálních sítí: Jak se žije mladým v Austrálii dnes?
včera
Turecko a Austrálie odhalily ústřední téma letošního klimatického summitu COP31
včera
Projekt mucholapka: Jak americká armáda trénuje obranu před drony z Běloruska?
včera
NATO by se nakonec mohlo podílet na znovuotevření Hormuzského průlivu, připustilo Švédsko
včera
Trump je zklamaný. NATO čeká jeden z nejdůležitějších summitů v historii, varoval Rubio
včera
Ne znamená ne. Grónsko jasně vzkázalo Trumpovi, že není na prodej
včera
Elektřina je vzácnost, o seniory se nikdo nestará. Jak se žije lidem na Kubě pod americkou blokádou?
včera
Chlapec předškolního věku z Ostravy zemřel na záškrt. Nebyl očkovaný
včera
Rutte představil plán, jak udržet USA v NATO
včera
Chybí i rukavice nebo roušky. Na současné epidemii eboly má velký podíl Trump, shodují se experti
včera
Kuba představuje pro Spojené státy hrozbu, prohlásil Rubio. Podle odborníků se schyluje k válce
včera
Žena, která přežila hantavirus, promluvila o nesnesitelných bolestech. Nezvládla ani sáhnutí na vlasy
Američanka Shaina Montiel, která v současnosti pracuje jako učitelka speciálního vzdělávání v předměstí Los Angeles, promluvila o své zkušenosti s hantavirusem. Tímto onemocněním se nakazila v roce 1993, když jí bylo pouhých pět let a navštěvovala mateřskou školu. Tehdy se jednalo o extrémně vzácnou nemoc a lékařům trvalo dlouho, než dokázali určit správnou diagnózu.
Zdroj: Libor Novák