V teplárně chemičky Synthesia Pardubice se dopoledne vznítil uhelný prach. Pět lidí se zranilo, z toho dva byli popáleni a tři se nadýchali kouře. Všechny zraněné odvezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice, uvedla za krajské hasiče Petra Zakopalová. Podle mluvčí Nemocnice Pardubického kraje Kateřiny Semrádové v nemocnici zůstává jeden popálený, ostatní byli propuštěni do domácího léčení. Podle prvotních informací se v teplárně vznítil uhelný prach v hlubinném tunelu. "Škoda a přesná příčina je předmětem vyšetřování," uvedla Zakopalová.
Čtyři zranění byli z nemocnice propuštěni do domácího léčení, z toho byl jeden popálený a tři se nadýchali kouře. "Jeden popálený zůstává v péči nemocnice," řekla ČTK Semrádová.
Na místě zasahovala jednotka hasičů společnosti Synthesia, která také zraněné předlékařsky ošetřila. Informace o počtu a vážnosti zranění se lišily. Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleše Malého zdravotníci ošetřili dva muže, kteří měli lehká zranění na horní polovině těla. Odvezli je pak do pardubické nemocnice. Generální ředitel Synthesie Josef Liška měl informace o jednom popáleném, čtyři zaměstnanci byli podle něj preventivně odvezeni do nemocnice kvůli možné intoxikaci jedovatými plyny.
Policie je na místě a prověřuje okolnosti celé události, bližší informace dnes nevydá, uvedla mluvčí krajské policie Dita Holečková.
Škoda podle ředitele firmy zřejmě nebude vysoká. "Předpokládám, že nepůjde o nic velkého a na náš celkový chod firmy to nebude mít vliv. Vedle možnosti spalovat uhlí je i možnost využívat i zemní plyn, takže nepředpokládáme zásadní dopad na provoz teplárny," řekl ČTK Liška.
Související
Agrofert prodal Mafru a chemičku Synthesia. Novým vlastníkem je Kaprain podnikatele Karla Pražáka
Požár v areálu Synthesie u Pardubic: Hasiči pokračují v zásahu
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Zatmění Slunce nás v příštích letech čeká ještě několikrát. Z Česka jej opět uvidíme už za rok
před 2 hodinami
Zatmění Slunce vám může poškodit oči i zničit mobil. Jak jej sledovat a fotit bez speciálních brýlí?
před 2 hodinami
Počasí se zde zhoršuje dvakrát rychleji než kdekoliv jinde. Proč se Evropa otepluje nejrychleji na světě?
před 3 hodinami
Zákaz sociálních sítí nefunguje. Většina mladých jej už obešla
před 4 hodinami
Zelenskyj: Ukrajina předala USA konkrétní návrhy na ukončení války
před 5 hodinami
Trump potvrdil, že ze summitu NATO odjel v kontejneru na jídlo. Rubio a Bessent zůstali v ohroženém letadle
před 6 hodinami
Počasí dnes bude na pozorování zatmění Slunce a Perseid ideální
včera
Trump změnil názor. Licenci k výrobě raket systému Patriot Ukrajině neudělí
včera
Exšéf Mossadu: Izraelští špioni opakovaně pronikli do íránského jaderného zařízení ve Fordo
včera
Evropa se chystá na zatmění. Přímý pohled do Slunce vám zničí oči dřív, než to pocítíte, varují lékaři
včera
Trump se v Íránu spletl. Nové vedení jmenované Chámeneím prosazuje agresivní přístup
včera
Počet mrtvých v Kolumbii překročil 200. Pohřešují se tisíce lidí
včera
Libanon jako první arabský stát zrušil trest smrti. Zavádí těžké doživotní nucené práce
včera
Orbánova pravá ruka skončila. Novým maďarským prezidentem bude András Baka
včera
Trumpa kvůli hrozbě atentátu odvezli v kontejneru na jídlo
včera
Česká televize představila náhradu za Moravce. Zveřejnila podzimní program
včera
Zelenskyj: Rusko při nejnovější vlně nočních útoků použilo balistické rakety ze Severní Koreje
včera
Přes 130 mrtvých a 500 zraněných. Kolumbie svádí závod s časem, pod troskami zůstávají další lidé
včera
Evropa shání rakety Patriot kde se dá. Ukrajina jich za týden vystřelí víc, než kolik dostane za měsíc
včera
Svržený syrský prezident Bašár Asad byl odsouzen k trestu smrti
Syrský soud vynenesl rozsudek trestu smrti nad svrženým prezidentem Bašárem Asadem a jeho mladším bratrem Máhirem. Verdikt v nepřítomnosti padl v souvislosti s obviněními z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti, kterých se měli dopustit během čtrnáctiletého ozbrojeného konfliktu v zemi. Dlouholeté neklidné období v Sýrii si podle odhadů vyžádalo přibližně půl milionu lidských životů.
Zdroj: Libor Novák