V Praze dnes proběhnou další benefiční koncerty pro Ukrajinu

V Praze se dnes uskuteční další benefiční koncerty na pomoc Ukrajině. Do podpory se zapojí hudebníci v Divadle Spejbla a Hurvínka, ve Velkém sále Lucerny nebo v Betlémské kapli. Účinkující vystoupí bez nároku na honorář.

Benefiční koncert na podporu dětského fondu OSN – UNICEF na pomoc dětem na Ukrajině se odpoledne koná v Divadle Spejbla a Hurvínka. Vstupné na koncerty kapel Bombarďák a U tebe bude pro návštěvníky zdarma, ale přímo na místě budou lidé moci přispět libovolnou částkou do kasičky. Občané Ukrajiny navíc mají do divadla od 8. března vstup na jakékoliv dopolední představení za symbolickou jednu korunu.

Benefiční koncert na pomoc Ukrajině se koná také ve Velkém sále Lucerny, kde zahrají Divokej Bill, Wohnout, Tři sestry, Rybičky 48, Anna K, Vypsaná fixa a další. Výtěžek bude věnován ve spolupráci s Červeným křížem na nákup aktuálně potřebných zdravotních potřeb. Cena vstupenky je 400 korun.

Benefiční akci pod názvem Jsme s vámi, jsme spolu pořádá na podporu obyvatel Ukrajiny České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) v Betlémské kapli. Kromě Radůzy, Dusilové a Bratří Ebenů vystoupí také Ivan Hlas Trio, Beata Hlavenková, Kateřina Marie Tichá, Dětský sbor hLásky, Sofian Medjmedj, Wyfe a Kybabu.

Veškerý výtěžek z koncertu bude věnován na účet SOS Ukrajina – Člověk v tísni. Diváci jsou zváni přímo do Betlémské kaple. Kdo by nemohl přijít, má šanci koncert sledovat prostřednictvím přenosu studentské televize TV9P nebo na Mall.TV. V zahraničí pak přenos bude k dispozici prostřednictvím Českých center.

Po celou dobu trvání koncertu mohou diváci přispívat prostřednictvím unikátního QR kódu nebo na účet SOS Ukrajina 93209320/0300 nebo zaslat DMS na číslo 87777 ve tvaru DMS SOSUKRAJINA 30, DMS SOSUKRAJINA 60, DMS SOSUKRAJINA 90.

Česká kulturní scéna se od začátku konfliktu na Ukrajině rozhodla vymezit vůči agresi Ruska připojením ke společné výzvě #kulturaproukrajinu. Podporu Ukrajině vyjádřily mnohé české kulturní, akademické a společenské instituce. Konají se různé benefiční koncerty, filmová a divadelní představení.

Související

Demonstrace proti ruskému vpádu na Ukrajinu

Tisíce lidí si připomněly výročí ruského vpádu na Ukrajinu, Pavel přirovnal Putina k Hitlerovi

V Praze si dnes v podvečer tisíce lidí připomněly první výročí ruského vpádu na Ukrajinu. Průvodem šli z Letné k ukrajinské ambasádě, kde se na závěr konal koncert. Mezi řečníky tam vystoupil i nastupující prezident Petr Pavel, v projevu přirovnal ruského prezidenta Vladimira Putina k nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi, oba zneužili menšiny, řekl. Podporu Ukrajině vyjádřili i chargé d'affaires Ukrajiny Vitalij Usatyj, britský velvyslanec v Česku Matthew Field či velvyslanec Spojených států amerických Bijan Sabet.

Více souvisejících

demonstrace na podporu Ukrajiny Praha

Aktuálně se děje

před 6 minutami

před 51 minutami

Únik plynu z poškozených plynovodů Nord Stream

Ukrajinská armáda tajně plánovala zničit Nord Stream, píše WP

Podle amerických zpravodajců plánoval v loňském roce tým ukrajinské armády zničit plynovod Nord Stream, kterým proudil plyn z Ruska do Německa a zbytku Evropy. Uvedl to server Washington Post s odkazem na informace CIA, které měl portál obdržet od zpravodajské agentury nejmenované evropské země.

Aktualizováno před 1 hodinou

Ukrajinci tvrdí, že Rusové vyhodili do povětří Kachovskou přehradu. (6.6.2023) Prohlédněte si galerii

Mimořádná zpráva Rusko vyhodilo do vzduchu Kachovskou přehradu, řekl Kyjev. Začala evakuace

Přehrada Nová Kachovka v Chersonské oblasti je fatálně poškozená. Ukrajinské úřady nyní chystají nutná opatření, bude zasedat bezpečnostní rada. Lidé v ohrožené oblasti se evakuují. Ukrajinská armáda z jejího zničení obvinila Moskvu, ta se brání. EuroZprávy.cz situaci monitorují. Záporožská jaderná elektrárna, která se nachází výše po toku Dněpru, je podle na sobě nezávislých zdrojů zatím v bezpečí.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Aktualizováno před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

Petr Pavel

Lidé nejvíce důvěřuji Pavlovi, Babišovi a Okamurovi. Propadla Pekarová Adamová, Černochová i Fiala

Jediným vrcholným českým politikem, kterému lidé více důvěřují než nedůvěřují, je prezident Petr Pavel. Velké důvěry se těší také předseda hnutí ANO Andrej Babiš a předseda SPD Tomio Okamura. Naopak největší nedůvěru lidé cítí k předsedkyni Poslanecké sněmovny za TOP 09 Markétě Pekarové Adamové a dobře si nevede ani premiér Petr Fiala (ODS). Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 6 hodinami

Aktualizováno před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Aktualizováno před 6 hodinami

před 7 hodinami

Napětí ve východní Asii se stupňuje. Jihokorejské stíhačky startovaly k čínským a ruským narušitelům

Čína a Rusko dnes již pošesté od roku 2019 provedly společnou leteckou hlídku nad Japonským a Východočínským mořem. Jižní Korea musela podle agentury Reuters nasadit své stíhačky. Ukazuje to na dlouhodobé napětí v regionu, které se za poslední dobu z důvodu agresivní politiky Ruska, Číny a Severní Koreje ještě vyostřuje. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy